W czasach pandemii cierpliwość kibiców została wystawiona na sporą próbę. Brak wydarzeń sportowych, zamknięte sale treningowe, każdy musi radzić sobie na swój sposób. Jest to też jednak czas, kiedy mamy moment by przemyśleć wiele kwestii. Mistrz organizacji Armia Fight Night – Tomasz Jakubiec (MMA 10-2) – na swoich mediach społecznościowych zasugerował, że skoro wielu bokserów chce spróbować swoich sił w MMA, to on chętnie spróbuje swoich w boksie. Podobne zdanie wyraził podczas live „W Narożniku” zawodnik organizacji PFL – Marcin Held (MMA 26-7) – który również wyraził swoje zainteresowanie tego rodzaju występem.

View this post on Instagram

❗Od kilku dni zaczęła zastanawiać mnie pewna sprawa , a mianowicie : Od jakiegoś czasu widzimy duży "zaciąg" zawodników sportów uderzanych do MMA , i nie jest to nic dziwnego , lepsze pieniądze oraz popularność ALE ! O ile rozumiem zawodników którzy osiągnęli swoje maximum w sporcie bazowym to nie rozumiem osób którzy nie radzą sobie w boksie /kickoxingu A idą do MMA – sport który jest bardziej wymagający , prócz uderzeń mamy zapasy oraz jiujitsu. Jestem posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiujitsu z rąk @draculinojj oraz zawodnikiem mieszanych sztuk walki z rekordem 10 -2 , mistrzem organizacji @armiafight , mało? Tak ,przedemną najważniejsze walki ,dlaczego nie miałem ich do tej pory jeżeli trenuje 13 lat każdego dnia i poświęciłem dla tego sportu wszystko ? Dlatego że trzymam się zasad oraz wytyczonej sobie drogi , dla jednych źle dla drugich dobrze , ja robię to co sam uważam za słuszne. Dobijając do brzegu : Bardzo chciałbym się sprawdzić w walce bokserskiej, dlaczego ? Bo chcę pokazać że jestem na bardzo wysokim poziomie również stójkowo , chcę się sprawdzić , szukać nowych wyzwań i przede wszystkim udowodnić że mam czym Pierdoln@ć . Chce pokazać że jestem na wysokim poziomie w każdej płaszczyźnie. Czy Jiujitsu czy boks 🤷‍♂️ Proszę aby ten co nawet nie miał okazji ze mną poboksować głupio nie komentował A spakował się i przyjechał mnie sprawdzić, reszta komentujcie co o tym myślicie i udostepniajcie- przyda mi się to napewno . Ze sportowymi pozdrowieniami 😈⚒

A post shared by Tomasz Jakubiec (@tomasz_jakubiec_mma) on

Post skomentował wspomniany Held, który napisał:

Bokserzy idą do MMA, to my Tomasz Jakubiec chodźmy do boksu. Zawalczmy na tej samej gali, kto podejmie rękawice?

Trzeba przyznać, że tego rodzaju wydarzenie mogłoby się odbić sporym echem w świecie sportów walki. Jeśli organizacja imprez wróci na odpowiednie tory i obostrzenia zostaną zdjęte, organizacja takiego wydarzenia byłaby ciekawą inicjatywą. Pozostaje pytanie kiedy i który z promotorów podjąłby się organizacji takiego eventu. W poście oznaczeni zostali między innymi Mateusz Borek – MB Promotion i Babilon MMA, którzy z pewnością podołali by z realizacją pomysłu.

2 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.