Były mistrz wagi ciężkiej UFC oraz pogromca Mariusza Pudzianowskiego – Tim Sylvia zakończył już swoją przygodę z zawodowym sportem, jednak nie zniknął z mediów społecznościowych. ”The Maine-Iac” w 2004 roku podczas UFC 48 mierzył się z Frankiem Mirem, kiedy to doznał złamania przedramienia po próbie balachy. Po walce Amerykanin został od razu zabrany do szpitala, gdzie okazało się, że złamanie nastąpiło aż w czterech miejscach. Co ciekawe, Mir po tym występie otrzymał czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu z rąk Ricardo Piresa. Przypomnijmy tę sytuację.

Teraz kontuzja zbiera swoje żniwo. Po tylu latach śruby w ręce Tima nadal przeszkadzają, a w środę zawodnik na swoim koncie na Instagramie opublikował skutki urazu. Co ciekawe rozmawiał on z organizacją UFC w celu pokrycia kosztów leczenia, jednak otrzymał negatywną odpowiedź.

Moja ręka sprawia mi wiele problemów od ponad roku. Śruby w przedramieniu cofają się, mój doktor kontaktował się z UFC, ponieważ to oni płacili za pierwszą operację. Niestety, twierdzą, że nie mają już powiązania z moim nazwiskiem i nie pokryją kosztów w wysokości 10 tysięcy dolarów. Nie mam ubezpieczenia. Macie jakiś pomysł, co z tym zrobić?

Oczywiście w sekcji komentarzy pod postem Sylvii nie zabrakło oburzenia. Jako pierwsza wpis skomentowała Cris Cyborg, która ma co na pieńku z prezydentem UFC.

Był dwa razy mistrzem, mam nadzieję, że młodzi zawodnicy widzą, co się dzieje. UFC powinno zmienić swój tok prowadzenia firmy i pomóc Sylvii z ręką, ale jeżeli się nie uda, to warto założyć zbiórkę.

39 KOMENTARZE

 1. Panie Tim, o co Ci chodzi? C*uj z Twoją ręką, niech utną – pewnie wyjdzie taniej niż 10 klocków. A chwała wojownika MMA jest wieczna, o!

 2. Skutki bycia monopolista na rynku. Jak ufc chce się porównywać do najlepszych lig sportowych to powinni brać z nich przykład bo już teraz byli zawodnicy składają roszczenia o odszkodowania, a to tylko początek. Ali act już dawno powinien być przyjęty w MMA.

 3. To nie ten sam Tim który to jechał po Danie jak po szmacie a całe UFC wyzywał od bandy chuja?

  :DC:

  Trza było myśleć wcześniej tłuscioszku. Jeszcze tylko brakuje Marka Hunta w podobnym tonie i mamy team Gruby j Grubszy

 4. 2004r. … ale Szczypiorki z nich! Kto by pomyślał. Dla mnie Tim od zawsze był stary i gruby :wow:

  Ja bym pomógł Sylvii. Może zrobimy jakaś akcję typu "jajecznica", zmiana avatara  albo zabierzemy lajaki?

 5. Nie mam ubezpieczenia.

  :travolta:

  Macie jakiś pomysł, co z tym zrobić?

  Zrzutka.pl?

  […] nie pokryją kosztów w wysokości 10 tysięcy dolarów.

  Dla mnie to sporo siana, ale dla former UFC czempiona, który jak niedawno widziałem na YT, ma jakąś farmę, jeździ quadem, strzela do żyjątek leśnych i raczej nieźle sobie radzi? :siara:

  Edit:

  Nie oglądałem nawet, tylko po łebkach przeleciałem, ale nie wyglądał na faceta, który ma problemy finansowe.

 6. trzeba było lepiej gospodarować

  Patrząc na zdjęcie to zagospodarował i zainwestował w siebie – wszystko przeżarł 😆

 7. Co tu dużo mówić: w USA Tim Sylvia ma teraz problemy z kasą, bo kontuzje.

  WCA za to zbiera kasę ,,na walkę z koronawirusem", bo największy klub w Polsce, ludzie sukcesy, a nie pizdy nie mogą sami zrobić zrzutki w klubie (100 zawodowców x 500 zł) i wcale bym się nie zdziwił, jak niedługo zaczną trenować podobnie jak u Mirka: w sali przypominającej korytarz…

  Taka specyfika zawodu, może brak menadżerów z dobrymi radami itp. Ale trzeba być oderwanym trochę od rzeczywistości aby zostać zawodnikiem MMA

 8. Kurwa kiedyś to były czasy. Ręka łamana balachą a gość nie klepie. Szkoda, że teraz waga ciężka w UFC jest w…? Proszę, dokończcie.

 9. Kurwa kiedyś to były czasy. Ręka łamana balachą a gość nie klepie. Szkoda, że teraz waga ciężka w UFC jest w…? Proszę, dokończcie.

  on jeszcze mówił Dziekanowi Zioło, że nic się nie stało i nią machał, a ona jak pacynka 😀

 10. O co tu chodzi? Koleś po 10 latach sobie przypomina, ze może była organizacja zapłaciłaby mu za operacje. Wtf

 11. Zapłacili mu za pierwszą operację i mają go jeszcze wspierać 11 lat po jego odejściu z organizacji? A co UFC to ZUS do którego odprowadzał Sylvia składki przez wiele lat, że teraz na to liczy?

  I paradoksalnie żeby nie jeździł po White i UFC jak po burej suce to podejrzewam, że Dana aby podreperować PR wyłożyłby te 10k z własnej kieszeni.

 12. nie pokryją kosztów w wysokości 10 tysięcy dolarów. Nie mam ubezpieczenia. Macie jakiś pomysł, co z tym zrobić?

 13. Te UFC jest bez serca. Raptem 16 lat minęło i już nie chcą za niego płacić ubezpieczenia :beczka:

  Timi to jest taki kurwa ćwierćmózg, że czasem zastanawam, czy nie powinien mieć swojego opiekuna i przyznaną z tego tytułu rentę.

  Ale żeby nie było:

  Panie Reżyserze! Panie Kelnerze!

  Najlepsza pora na rewanż z Mariuszem!

  Narodowy znowu otwarty!

  I to tanio- przelot, nocleg, dwa bandaże i maść Kotek.

 14. trochę przesadza, bo jak to powiedział Łysy, UFC bierze całe ryzyko na siebie.:beczka:

  takich spraw będzie więcej, bo pionerzy mma zaczną dobijać 50tki i kontuzje zaczną dawać o sobie znać.

  przecież to nie jest takie niemożliwe, ze nie dostanie jakiegoś odszkodowania

 15. Żaden Mir tylko nasz potężny kamieniarz mu pogruchotal kości. krs pokaże teraz klasę i opłaci nowe bioniczne członki pana Sylvi udowadniając tym samym, że nie zostawiają w potrzebie swoich gladiatorów,a ufc dalej w dupie.

  :razz:udziaonicbyniedao:

 16. krs pokaże teraz klasę i opłaci nowe bioniczne członki pana Sylvi udowadniając tym samym, że nie zostawiają w potrzebie swoich gladiatorów

 17. Tikurskpk28 odwal się od Korwina, co ma do tego postu tutaj, murem za Korwinem, wali mnie jego ręka  chciał dalej walczyć wtedy ,nic sie nie stało

 18. :korwinstupid: rychło w czas się upomina :korwinlaugh: było się ubezpieczyć i było by po sprawie

  Chyba coś źle zobaczyłem  jak tak to soraweczka ..

 19. Żaden Mir tylko nasz potężny kamieniarz mu pogruchotal kości. krs pokaże teraz klasę i opłaci nowe bioniczne członki pana Sylvi udowadniając tym samym, że nie zostawiają w potrzebie swoich gladiatorów,a ufc dalej w dupie.

  :razz:udziaonicbyniedao:

  Ale wiesz, że Sylvia nigdy nie walczył dla KSW :lol:?

 20. Ale wiesz, że Sylvia nigdy nie walczył dla KSW :lol:?

  Walczył z twarzą krs więc to prawie jakby walczył w krs:crazy::crazy:

 21. W Polsce zrobiłby na NFZ … w USA,

  kraju-raju, jak nie płacisz bilionów $ na ubezpieczenie to co najwyżej możesz kupić maczetę w Wallmarcie i upierdolić tą rękę Sylwia.

  Zapewne Sylwia ma niejedną maczetę.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.