Teofimo Lopez nie musi już szukać rywala, który będzie chciał się z nim zmierzyć. Z racji tego, że bokser posiada pas IBF wagi lekkiej, został mu narzucony obowiązkowy pretendent. George Kambosos Jr. został oficjalnym pretendentem i to on zmierzy się z Teofimo w następnej walce. Jeżeli oba obozy nie podejmą negocjacji w ciągu najbliższych 30 dni, to kwestia pasa zostanie rozstrzygnięta przez władze IBF.

Teofimo Lopez 14 grudnia 2019 roku w walce z Richardem Commeyem zdobył tytuł IBF wagi lekkiej. Obowiązkowa obrona pasa powinna odbyć się niebawem przeciwko George Kambososowi Jr. — zapowiedział Carlos Ortiz, dyrektor organizacji IBF — czas na rozmowy dla obozów zostaje wyznaczony do 6 lutego 2021 roku.

Tym samym, jeżeli Amerykanin chce zachować pas IBF, będzie musiał stanąć naprzeciw Australijczyka. Oznacza to, że jego potencjalny pojedynek z Devinem Haneyem o mistrzostwo świata WBC ma nikłe szanse.

Grupa promotorska Top Rank oraz grupa DiBella Entertainment tak naprawdę już dużo wcześniej nawiązały wspólną konwersację, o czym informował portal ESPN. Do potencjalnego boju miałoby dojść w Australii pod patronatem wspomnianej wcześniej stacji telewizyjnej.

Uważam, że to świetna okazja, nie tylko dla Kambososa, ale dla całego boksu w Australii — mówi Lopez dla BoxingScene. Z pewnością weźmiemy tę walkę, jeżeli otrzymamy sensowną propozycję. Chciałbym zaboksować na stadionie, który pomieści do 50 tysięcy osób.

George Kambosos to niezwykle utalentowany pięściarz. W ostatniej walce pokonał Lee Selby’ego i utorował sobie drogę do mistrzostwa. Tego zawodnika szczególnie cechuje wytrzymałość oraz świetna kondycja. Swoje walki toczy z odwrotnej pozycji, jednak w starciu z Lopezem będzie underdogiem i czeka go ciężka przeprawa.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.