Kilka miesięcy po tym jak syn Andersona Silvy zanotował swoje pierwsze zwycięstwo w amatorskim Muay Thai, potomek innej legendy również ma zamiar iść w ślady ojca. Thor Silva, syn „The Axe Murderer”, Wanderleia Silvy, zadebiutuje w Muay Thai 8 grudnia w Brazylii. W wywiadzie dla MMAFighting.com 16-latek wypowiedział się o swojej walce, która odbędzie się w kategorii piórkowej.

Zawsze trenuję i kiedyś pomyślałem sobie… Po co właściwie to robię? Wtedy odpowiedź była prosta – chcę walczyć, chcę być jak mój ojciec. Mój tata zainspirował mnie do walki.

Syn Wanderleia zaczął trenować BJJ w wieku 5 lat, występował już na licznych zawodach w jiu-jitsu oraz zapasów w USA. W wieku 8 lat zaczął trenować Muay Thai, na którym skupił się gdy rodzina wróciła do Curitiby.

Jestem dobry w kontrowaniu, ale chcę też atakować. Chcę zmieszać te dwa style. Jeśli mój rywal atakuje, ja będę go kontrował. Chcę też jednak atakować jak mój tata, to z pewnością inspiracja.

Jeśli chodzi o Wanderleia Silvę, ten pojawił się na minionej gali BKFC. Jakiś czas temu pojawiły się informacje na temat współpracy Brazylijczyka z organizacją walk na gołe pięści. Możliwe, że Silva będzie kolejnym weteranem MMA, który wystąpi w ringu Bare Knuckle.

Poniżej możecie zobaczyć urywki z treningów Thora:

View this post on Instagram

Meu filho @thorsiilva ontem treinado pelo meu professor @andredida , @andredida faixa preta do melhor técnico de todos os tempos nosso mestre @kingsmma_hb , meu filho está com 16 anos e se prepara pra sua primeira luta , para a troca de faixa , dos 10 aos 20 anos , o jovem não è criança e não è adulto , tem q usar esses 10 anos para aprender algo bem , tem jovem q chega aos 20 anos não sabe uma língua, um esporte , não sabe tocar um instrumento, indico lógico a luta pois nesses 10 anos pode ser tornar faixa preta e já trabalhar na área ! Leve seu filho em uma academia perto da sua casa è o melhor q vc pode fazer por ele ! Ótima semana queridos ! Vc treina , qual sua graduação, marque seu mestre aqui @kingsmma_hb @rudimar.fedrigo @sergiocunhamma @nilsonil @pelefight @cristianomarcello @andredida @jacobharman obrigado por tudo meus queridos amigos da vida

A post shared by Wanderlei Silva (@wandfc) on

 

7 KOMENTARZE

  1. Nie ma opcji żeby ktoś się dzisiaj bił tak jak kiedyś Wand, a tym bardziej żeby młodemu pozwolił na to tata.

  2. Nie ma opcji żeby ktoś się dzisiaj bił tak jak kiedyś Wand, a tym bardziej żeby młodemu pozwolił na to tata.

    Nie ma chuja, ze będzie na to patrzył, chyba, ze ma wyjebane i duma najważniejsza. Wtedy młody Thor będzie zbierał młotki od gości i walczył do nieprzytomności.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.