GSP nie jest zainteresowany walką z popularnym „Nigeryjskim Koszmarem”.

Kamaru Usman na konferencji prasowej po UFC 258 oznajmił, że jeśli byłaby taka możliwość, to chciałby skrzyżować rękawice z emerytowanym Georgesem St-Pierrem, który jest uważany za jednego z najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w historii.

Były mistrz wagi półśredniej oraz średniej amerykańskiej organizacji wziął ostatnio udział w podcaście The Good Show, w którym wypowiedział się między innymi właśnie na temat tego potencjalnego pojedynku.

Poświęcenie trzech miesięcy na obóz przygotowawczy, by wygrać z Kamaru Usmanem, nie motywuje mnie. Nie sądzę, żeby cokolwiek mnie motywowało do powrotu do startów.

Kanadyjczyk stwierdził także, iż przez obowiązujące obecnie pandemiczne restrykcje przygotowania do takiego starcia byłyby znacznie utrudnione. 39–latek szczerze przyznał, że nie jest mu to na rękę.

Gdybym wrócił na walkę z Usmanem, musiałbym wyjechać z kraju, zabrać gdzieś  trenerów, znaleźć bazę treningową, sprowadzić sparingpartnerów. Nie chcę opuszczać swojego domu. Jestem zdrowy i bogaty. Z biegiem czasu staje się coraz mniej atrakcyjne, ale zawsze będę trenował i będę w formie.

St-Pierre we wspomnianej rozmowie zaznaczył również, że swoje najlepsze sportowe lata może mieć już za sobą i cieszy się, że zakończył karierę, będąc na szczycie.

14 KOMENTARZE

 1. GSP powinien mieć zakaz publicznych wystąpień… Wtedy ani jego nie będą pytać za każdym ale to każdym razem o powrót ani on też nie będzie musiał się nad tym rozwodzić , przeciągając jednocześnie tą telenowele w nieskończoność

 2. Czyli widać , że dla Żorża Kamaru to zwykły placek i dlatego nie chce mu się z nim walczyć. On tylko dla Khabiba chciał wrócić i już.

 3. Proponuję eliminator do walki z GSP: Usman vs Nurma. Oczywiście nie będą walczyć tylko spierać się o to, który jest bardziej zdeterminowany by ściągnąć emeryta do klatki i sprawdzić czy w jego sztabie będą kosmici.

 4. Już dajcie temu GSP spokoj, niech sie cieszy teraz emeryturka. Swoje juz zrobil i pozostanie na zawsze legenda MMA.

 5. Proponuję eliminator do walki z GSP: Usman vs Nurma. Oczywiście nie będą walczyć tylko spierać się o to, który jest bardziej zdeterminowany by ściągnąć emeryta do klatki i sprawdzić czy w jego sztabie będą kosmici.

  Ale pamiętaj, że tylko w 70, bo Khabib kategorycznie odmówił walki w wyższej kategorii wagowej.

 6. Ale pamiętaj, że tylko w 70, bo Khabib kategorycznie odmówił walki w wyższej kategorii wagowej.

  dokładnie, to też wyklucza walkę z Usmanem na zasadach MMA, jedyna dostępna konkurencja to błaganie GSP żeby wrócił 😉

 7. Wróci, wróci. Nawet Mike Tyson wrócił 🙂

  On nie jest głupi, wrócił tylko dla jednookiego mistrza,  z żadnym młodym głodnym wilkiem nie będzie się bić.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.