Alex Prates i Robert Whittaker

Już 5 października Robert Whittaker (20-4) zmierzy się z Israelem Adesanyą (17-0) w celu unifikacji pasa wagi średniej UFC. Przed tym starciem Alex Prates– wieloletni trener Roberta od jiu-jitsu zabrał głos na łamach MMAFighting.

Możliwe, że zobaczycie Roberta w nieco innej odmianie. Jest dobry w pewnym stylu, który bardzo mu pasuje, ale on sam toczy większość pojedynków w stójce. Oczywiście z Romero głupotą są zapasy, jednak Robert nie był przetrzymywany w parterze. Szczerze on jest lepszą wersją GSP i mam nadzieję, że to zobaczymy.

Przypomnijmy, że Kanadyjczyk oprócz świetnych umiejętności parterowych dysponował także kapitalną stójką, kondycją oraz wyczuciem czasu. Te elementy doprowadziły go do 9 skutecznych obron pasa wagi półśredniej.

Adesanya może podyktować rytm i wtedy przeprowadzi to tak jak z Andersonem Silvą, jeżeli tak postąpi z Whittakerem to obejrzymy świetne widowisko i to on wygra na punkty. Z drugiej strony mój podopieczny może zabrać mu umiejętność kontroli oktagonu i wtedy jest spora szansa, że się pogubi.

Robert to wirtuoz parterowy. Nie powiem wam, że tak samo świetnie radzi sobie w stójce, bo jest ona na podobnym poziomie co u Israela. Nie wiem, dlaczego niektórzy uważają, że nie mamy dobrego boksu.

Jest różnica między zapaśnikiem a zawodnikiem jiu-jitsu. Prawdziwy siłacz będzie trzymał cię na macie, nie da ci wstać, a nam nie chodzi o to. Jeżeli nasz rywal będzie chciał wstawać to droga wolna, nie ma sensu się siłować i tracić na to siły. Potem Israel będzie martwił się o kolejne obalenie, a co za tym idzie łatwiej uderzać go kombinacjami, bo nie będzie czujny.

Zgodzę się, że Adesanya to wielki talent, gwiazda. Gość ma z 60 walk w kickboxingu i nie uważam, że jest słaby poza stójką. Chodzi o to, że Robert jest wielopłaszczyznowy, kombinuje i ciężko odczytać jego ruchy.

Trener odniósł się także do 26 sesji treningowych ”Reapera” w jednym tygodniu i odwołanej walce na UFC 234.

Jeżeli nie zawalczy w Australii, to przestanę go trenować. Normalnie zawijamy go w folie bąbelkową, ostrożność jest na 1 miejscu.

Po ostatnich problemach z przepukliną zmieniliśmy jego dietę. Brak występu to nasza wina.

6 KOMENTARZE

  1. Jeden to świetny stójkowicz, drugi świetny zapaśnik. Jeden obala drugi za wszelką cenę utrzymuje walkę w stójce.

    Wybierz jedno

    :stevecarell:

  2. No to git, niech się leje z Khabibem :jjsmile:

    Bardzo lubię Whittakera, liczę na to że skasuje Adesanye, przydała by się typowi jakaś porządna weryfikacja.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.