Zabit Magomedsharipov prawdopodobnie wróci do klatki na początku 2021 roku. Rosjanin, który w ostatnim pojedynku pokonał Calvina Kattara, miał zawalczyć z Yairem Rodriguezem w tamtym roku, lecz starcie z Meksykaninem nie doszło do skutku. Prezydent UFC, Dana White, w rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN krótko wypowiedział sie na temat obecnej sytuacji Rosjanina.

Tak, planujemy walkę Zabita Magomedsharipova w najbliższych trzech miesiącach. Chcemy mu coś załatwić. Nie wiem o walce z Rodriguezem, może odpuścimy takie zestawienie.

Zabit Magomedsharipov (MMA 18-1) ma obecnie świetną serię 14 zwycięstw z rzędu i jest niepokonany w organizacji UFC. 29-letni Rosjanin to były mistrz organizacji ACA (wcześniej ACB) który do UFC trafił w 2017 roku. Od tego czasu w oktagonie najlepszej organizacji na świecie wygrał 6 walk pokonując takich zawodników jak Jeremy Stephens czy Calvin Kattar. Wielu specjalistów uważa, że Zabit to materiał na mistrza UFC. 13 z 18 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem.

9 KOMENTARZE

  1. Coraz więcej tych kotów z Kaukazu jawnie promowanych w UFC. Widać, że pandemia ich przycisnęła tak mocno, że już antyrosyjski bias trzeba schować do kieszeni i patrzeć tylko na stronę biznesową.

  2. Coraz więcej tych kotów z Kaukazu jawnie promowanych w UFC. Widać, że pandemia ich przycisnęła tak mocno, że już antyrosyjski bias trzeba schować do kieszeni i patrzeć tylko na stronę biznesową.

    to nie kwestia biasu chyba a raczej to, że okazało się na przykładzie Khabiba, że półdziki brodacz z gór położonych na jakims kurwa odludziu w Rosji może byc gwiazdą i sprzedawać PPV.

  3. to nie kwestia biasu chyba a raczej to, że okazało się na przykładzie Khabiba, że półdziki brodacz z gór położonych na jakims kurwa odludziu w Rosji może byc gwiazdą i sprzedawać PPV.

    UFC czasem ma odloty, ale to, że na Kaukazie grapplerzy rosną na drzewach to było wiadomo od dawna. A i tak promowano Amerykanów i innych Brazylijczyków, a Rosjan było bardzo mało. Dopiero od niedawna to się zmieniło, może UFC zorientowało się, że Rosjanie w amerykańskiej federacji nie budzą takich kontrowersji i negatywnych emocji jak np. w lekkiej atletyce. Poprawni politycznie tak się zapętali wokół Trumpa, że wisi im, że połowa tych grapplerów jawnie popiera Kadyrowa, co znaczy, że popierają Putina.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.