Ogłoszono nowy termin niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku pomiędzy Dominickiem Reyesem i Jirim Prochazką. Czołowi zawodnicy wagi półciężkiej UFC staną ze sobą w szranki w walce wieczoru wydarzenia, które odbędzie się 1 maja. O wszystkim poinformowała grupa menadżerska Czecha.

Pierwotnie obaj mieli zmierzyć się pod koniec lutego, jednak były dwukrotny pretendent do tytułu mistrzowskiego musiał się wycofać, gdyż doznał kontuzji.

Reyes (MMA 12-2) na początku ubiegłego roku stoczył wyrównany bój o pas z Jonem Jonesem, ostatecznie przegrywając przez jednogłośną decyzję sędziów. Kilka miesięcy później otrzymał kolejną szansę walki o najwyższe trofeum, jednak tym razem musiał uznać wyższość Jana Błachowicza. Popularny „Dewastator” jest sklasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu.

Z kolei Prochazka (MMA 27-3-1) to były mistrz RIZIN FF, który przebojem wdarł się w szeregi amerykańskiej organizacji. Jego inauguracyjny występ odbył się na gali z numerem 251, gdzie w spektakularny sposób znokautował wymagającego Volkana Oezdemira i tym samym pokazał, że naprawdę trzeba się z nim liczyć. Aktualnie plasuje się na piątej pozycji we wspomnianym już wcześniej rankingu.