Oleksandr Usyk po sobotniej wygranej nad Dereckiem Chisorą celuje w pasy wagi ciężkiej. Ukrainiec po walce dał do zrozumienia jasno, że chce zmierzyć się z Anthonym Joshuą w 2021 roku. Dzięki wygranej Usyk stał się obowiązkowym pretendentem z ramienia WBO, a Brytyjczyk posiada 3 pasy: WBA, IBF oraz WBO.

Naprawdę cieszę się, że mogłem powrócić do ringu po dłuższej przerwie. Nigdy nie miałem takiej sytuacji, że długo nie boksowałem. Wychodziłem z uśmiechem, dziękuję Bogu za to zwycięstwo. Dereck to silny gość, ma wielką siłę ciosu, ale byłem na to gotowy.

Nie rozpracowywałem jego planu na walkę. Skupiałem się na sobie i swoich atutach. Dziękuję Chisorze, że dał mi szansę i podpisał kontrakt, dziękuję także jego całej drużynie.

Ciekawe jak się ma Anthony Joshua? Idę po niego.

Tak naprawdę myślałem, że będzie o wiele ciężej, zdawałem sobie sprawę nawet z tego, że wyląduję na deskach. Teraz wracam do domu i spędzę trochę czasu z rodziną, a potem zawojuję w wadze ciężkiej.

Pojedynek Anthony’ego Joshuy z Kubratem Pulevem odbędzie się 12 grudnia. Po tym starciu dowiemy się, kiedy ewentualne zestawienie z byłym mistrzem wagi Cruiser wchodzi w grę. Na pewno dużą zaletą jest to, że Eddie Hearn prowadzi zarówno Brytyjczyka, jak i Ukraińca, zatem nie powinno być problemów z rozmowami.

25 KOMENTARZE

 1. Z Usyka oczywiście lepszy „pykacz” niż z Adamka, ale co on może zrobić Antkowi, albo Furemu? Nie zwojuje ciężkiej, ale  nacieszy się jeszcze oko jego pojedynkami

 2. Z Usyka oczywiście lepszy „pykacz” niż z Adamka, ale co on może zrobić Antkowi, albo Furemu? Nie zwojuje ciężkiej, ale  nacieszy się jeszcze oko jego pojedynkami

  Moze ich obskoczyc jak Chisore 🙂 AJ jest raczej statyczny, ma czym przypieprzyc to wiadomo i nie przypominam sobie zeby walczyl z kims przypominajacym Usyka… A Fury to wiadomo najzgrabniejszy 😀 olbrzym, sam Usyk przyznal ze mialby z nim najtrudniej, ale Fury nie przepada za ruchliwymi piesciarzami jak np. USS

 3. Dziwne tok rozumowania ma Usyk — z jednej strony zakładał dechy z Chisorą a z drugiej chce zdetronizować Antka?

   Już dosyć rozbitego, zadającego sygnalizowane ciosy Chisorę powinien wypunktować bez większego uszczerbku na zdrowiu, a nie zakładać deski. Z drugiej strony to pokazuje, że zdaje sobie sprawę z luk w obronie jakie ma. Zdziwiło mnie jak dużo prostych nawsadzał mu Chisora.

 4. Dziwne tok rozumowania ma Usyk — z jednej strony zakładał dechy z Chisorą a z drugiej chce zdetronizować Antka?

   Już dosyć rozbitego, zadającego sygnalizowane ciosy Chisorę powinien wypunktować bez większego uszczerbku na zdrowiu, a nie zakładać deski. Z drugiej strony to pokazuje, że zdaje sobie sprawę z luk w obronie jakie ma. Zdziwiło mnie jak dużo prostych nawsadzał mu Chisora.

  AJ i DW mają z Usykem mega problem moim zdaniem Fury nie aż tak ale też bym obstawiał 50/50

  Chisora był niewygodny dla Usyka wbrew pozorom ze względu na sposób walki. AJ moim zdaniem bardziej będzie Usykowi pasował

 5. AJ 60 – 40 Usyk szanse moim zdaniem

  Moim zdaniem 50/50. Ale ja takie szanse widzę w każdej walce

  :neildegrassewhoa:

 6. Przeciez boksersko Usyk i Ruiz maja sie nijak do siebie.

  Jeśli chodzi o styl tak ale moim zdaniem AJ jest sztywny jak pal azji a Usyk i Ruiz mają flow. I ten flow tutaj moim zdaniem robi robotę , bije na głowę schematyczne podejście AJ'a. Więc jakotako mają ze sobą wbrew pozorom trochę wspólnego czynnika w postaci właśnie tego flow.

 7. Jeśli chodzi o styl tak ale moim zdaniem AJ jest sztywny jak pal azji a Usyk i Ruiz mają flow. I ten flow tutaj moim zdaniem robi robotę , bije na głowę schematyczne podejście AJ'a. Więc jakotako mają ze sobą wbrew pozorom trochę wspólnego czynnika w postaci właśnie tego flow.

  Kondycja, sila ciosu, praca nog, waga (sila w klinczu), IQ bokserskie, psychika…przeciez ci goscie jedyne co maja podobne to wzrost i zasieg. Nawet pozycje bokserskie maja inne, a ty piszesz o "flow".

 8. Kondycja, sila ciosu, praca nog, waga (sila w klinczu), IQ bokserskie, psychika…przeciez ci goscie jedyne co maja podobne to wzrost i zasieg. Nawet pozycje bokserskie maja inne, a ty piszesz o "flow".

  Tak piszę o flow. Usyk jest elastyczny. AJ jest statyczny. Ja inaczej to widzę może bardziej patrzę na sztuki walki z filozoficznego punktu widzenia i dzielę to na tych którzy płyną i tych którzy operują schematami poprzez myślenie. Możemy mieć na to całkiem inne spojrzenie.

 9. Tak piszę o flow. Usyk jest elastyczny. AJ jest statyczny. Ja inaczej to widzę może bardziej patrzę na sztuki walki z filozoficznego punktu widzenia i dzielę to na tych którzy płyną i tych którzy operują schematami poprzez myślenie. Możemy mieć na to całkiem inne spojrzenie.

  Z tym sie zgadzam, ale chodzilo mi bardziej o porownanie Usyka z jakims dotychczasowym rywalem AJ i nie widze w jego rekordzie nikogo takiego. Juz bardziej ten Chisora przypomina Joshue niz jakis dotychczasowy rywal AJ'a przypomina Usyka.

 10. Z tym sie zgadzam, ale chodzilo mi bardziej o porownanie Usyka z jakims dotychczasowym rywalem AJ i nie widze w jego rekordzie nikogo takiego. Juz bardziej ten Chisora przypomina Joshue niz jakis dotychczasowy rywal AJ'a przypomina Usyka.

  Nie chodziło mi o porównywanie jako takie ale raczej o to , że Ruiza też miał AJ zajebać , więc w gruncie rzeczy o jego pozycję underdoga w walce z AJ

 11. Usyk jest zwyczajnie za mały,  żeby zrobić krzywdę AJ. To byłaby walka do jednej mordy.

  Nie wydaje mnie się. Chisora to bydlak a jakoś udało mu się go obskoczyć. Nie musi my robić krzywdy wystarczy , że go wypunktuje. Wiadomo , że trudniej będzie miał ale ja bym go nie skreślał z góry.

 12. Nie wydaje mnie się. Chisora to bydlak a jakoś udało mu się go obskoczyć. Nie musi my robić krzywdy wystarczy , że go wypunktuje. Wiadomo , że trudniej będzie miał ale ja bym go nie skreślał z góry.

  Chisora ma prawie 37 lat i ewidentnie polował na szybkie KO przez co szybko zabrakło mu kondycji, co Usyk skutecznie wykorzystał poprzez takie punktowanie. Tymczasem Joshuę to może punktować taki Fury, a nie napompowany cruiser jak Usyk. AJ i Fury są całkowicie poza jego zasięgiem IMO, będzie skazany na ustawiczne spierdalanie po ringu jak niegdyś Adamek.

 13. Usyk to podręcznikowy pięściarz ale bez ciosu na wagę ciężką. Nie da rady w pewnym momecie walcząc z najlepszymi ciężkimi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.