Polak – Kamil Szeremeta (21-0, Boks) stanie przed największym, bokserskim wyzwaniem w swojej karierze. 6 czerwca podejmie on wirtuoza pięściarstwa – Gennadiya  Golovkina (40-1-1, Boks), pojedynek odbędzie się w hali sportowej Inglewood w Kalifornii, na przedmieściach Los Angeles. Szeremeta został obowiązkowym pretendentem z ramienia IBF – w kategorii do 160 funtów.

Obecnie bukmacherzy nie dają żadnych szans Polakowi. Według nich Kamil nigdy nie walczył z tak dobrym zawodnikiem, jakim jest Kazach. Aczkolwiek, nie można zarzucić mu słabych umiejętności. Bokser z Białegostoku jest niepokonany, a w październiku odprawił on przed czasem Oscara Cortesa w Madison Square Garden.

W ostatnich dniach wiele mówi się także o 3 walce Golovkina z Canelo Alvarezem. Stąd też padł wybór na Szeremetę, aby podbudować się nieco przed tak dużym i głośnym wydarzeniem. Kto wie, czy jednak samo starcie nie zostanie przełożone na późniejszy termin, chociaż zostało dopiero ogłoszone. Epidemia koronawirusa ciągle się rozprzestrzenia i nic dziwnego, jeżeli do czerwca nadal nie będzie możliwa organizacja gali z kibicami.

12 KOMENTARZE

 1. Oby tylko nie zraził się po porażce. Pierwsze zero różnie potrafi wpłynąć na dalszą karierę. Przegrać z honorem i po walce to nie wstyd z takim mistrzem, na to liczę. Powodzenia

 2. Toc zadne gale czy to w MMA czy w boksie sie nie odbeda od kwietnia tak wiec nie wiem po co to oglaszac teraz…

 3. Oby Gienia nie odebrał Kamilowi chęci do dalszego boksowania tak jak to zrobił z Proksą.

  Ważne że da mu wypłatę życia.

  Wojaki Wasyla po skoku na kasę zwykle idą na emeryturę.

 4. Golovkin w ostatnich walkach już nie pokazuje tych samych umiejętności ale wciąż jest kozakiem. A Szeremety nie znam.

 5. Już pisałem kilka razy odkąd,tylko pojawiła się taka opcja i zdania nie zmienię. Mimo,iż Gienek jest już past prime to Szeremetę pewnie rozniesie maks. do 3 rundy.

  O ile w ogóle walka się odbędzie.

 6. Toc zadne gale czy to w MMA czy w boksie sie nie odbeda od kwietnia tak wiec nie wiem po co to oglaszac teraz…

  Dokladnie. Hearn tez oglosil gale Usyk Chisora, a pozniej wszystko odwola. Sensu to za duzo nie ma

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.