Dwóch mistrzów wagi lekkiej w boksie — Vasiliy Lomachenko (14-1) oraz Teofimo  Lopez (15-0) zmierzą się w pojedynku unifikacyjnym 17 października. W stawce walki wieczoru znalazły się pasy: IBF, WBA, WBC oraz pas WBO w kategorii 135 funtów. Do oficjalnego ważenia dojdzie dzisiaj o godzinie 23:00, transmisja na kanale YouTube – Top Rank Boxing.

Teofimo jest posiadaczem pasa IBF, swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 6 lat. Wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, kiedy to reprezentował Honduras. W zawodach przegrał ze srebrnym medalistą Sofianem Oumihą. Po igrzyskach zdecydował się przejść na zawodowstwo i jego pierwszym sukcesem był pas Północnej Ameryki. Jeżeli Lopez pokona świetnego Ukraińca to bez dwóch zdań stanie się nową gwiazdą w USA i powiększy swoje grono trofeów o trzy nowe tytuły.

Cóż można powiedzieć o Vasilym? To świetny pięściarz, który w każdym pojedynku udowadnia, że jest prawdziwym wirtuozem. Cechuje go nienaganna technika oraz szybkość. Bokser ten bardzo szybko przemieszcza się na nogach i zawsze ma opracowaną taktykę na pojedynek. W przypadku Ukraińca pochwał nie braknie.

Jeżeli chodzi o samą potyczkę, to warto dodać, że Lomachenko rozpoczynał karierę w 126 funtach, a waga Lopeza oscyluje w granicy 154 funtów. Amerykanin do każdego starcia musi zbijać kilogramy, ale dzięki temu ma znaczną przewagę siły oraz warunków fizycznych nad rywalami. Fani wstępnie zaznaczają, że jeżeli Vasily poradzi sobie z siłą uderzenia Teofimo, to powinien wygrać na punkty, jeżeli nie, to zostanie znokautowany.

10 KOMENTARZE

 1. @yonigga ?

  It is taking place at the iconic MGM Grand. No confirmed ring walk/start time has been announced for the main event yet.

  However, the standard main event start time in Vegas is somewhere between 4am and 6am UK time.

  jutro pewnie bedzie cos wiecej wiadomo

 2. Co za niedojeb wymyślił żeby kolesie co  będą jutro ze sobą walczyć zachowywali jakiś odstęp i maseczki nosili? Propaganda dla tępych Amerykanów

 3. Co za niedojeb wymyślił żeby kolesie co będą jutro ze sobą walczyć zachowywali jakiś odstęp i maseczki nosili?

  Loma z Lopezem nie mieli maseczek i stali blisko siebie, a pozostali pewnie czekają na wyniki testów albo będę walczyć z zachowaniem dystansu :robertmakeup:

 4. Loma z Lopezem nie mieli maseczek i stali blisko siebie, a pozostali pewnie czekają na wyniki testów albo będę walczyć z zachowaniem dystansu :robertmakeup:

  Stali blisko siebie tylko dla tego, że Lopez do niego podbił i wszedł za barierkę a maseczek nie mieli ze wzglądów promocyjnych żeby było w ogóle widać kto to jest.

 5. Portale branżowe mówią o godzinie 4:00 nad ranem czasu polskiego

  o 4 to ponoc dopiero rusza glowna

  The undercard fights will begin at 7:30 PM ET, and the main card will begin at 10:00 PM ET on October 17.

 6. wczoraj  widzialem twitta, ze walka wieczoru ruszy po meczu gorgia-alabama, czyli walka wieczoru kolo 5:30 albo i jeszcze pozniej…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.