Dustin Poirier o rewanżu z Conorem McGregorem

Dustin Poirier (25-6) będzie gościem na gali UFC Tampa, jako że zawodnik dojechał już na miejsce, to znalazł dłuższą chwilę, aby udzielić wywiadu portalowi MMAJunkie. Podczas rozmowy Amerykanin podjął temat Conora McGregora (21-4) oraz odniósł się do całokształtu swojej zawodowej kariery.

Myślę, że rewanż jest w zasięgu ręki. Nadal jestem wysoko w rankingu, on trochę niżej. Jeśli chce więc tytułu mistrzowskiego, to nie ma innej opcji niż nasze spotkanie. Tak naprawdę nigdy nie byłem tak wysoko, jak teraz i można bardzo dobrze sprzedać rewanż. Chciałbym podjąć się wyzwania, które mnie ekscytuje. Nie potrzebuję motywacji, tylko ekscytacji.

Przypomnijmy zatem, że podczas UFC 178 ”Diamond” został znokautowany w pierwszej rundzie przez Irlandczyka w wadze piórkowej, jednak czasy się zmieniły, odkąd obaj zawitali w 155 funtach. Szczególną uwagę zwraca właśnie postęp Dustina.

Od tamtej pory wiele się nauczyłem. Jestem dużo lepszy. Mija już 6 lat od naszego ostatniego spotkania. Dopracowałem wiele rzeczy, moje ruchy są płynniejsze, a przede wszystkim poprawiłem obronę. Po porażce z Michaelem Johnsonem uświadomiłem sobie, jak ważna jest defensywa, timing oraz wyczucie odpowiedniego dystansu. Myślę, że widać to w moich ostatnich występach.

Johnsona mogę porównać chociaż trochę do Khabiba. Tutaj nie miałem obrony w parterze. Spędziłem tysiące godzin na macie, gdzie zawodnicy próbowali mnie poddać zza pleców. W mistrzowskim starciu bardziej byłem skupiony na bronieniu obaleń niż na potencjalnych poddaniach. Szczerze to nie sądziłem, że może mnie ktoś poddać, bo mierzyłem się ze świetnymi grapplerami. Postawmy sprawę jasno, Khabib to zwierze i trzeba wyciągnąć z tego lekcję.

Nie otrzymałem na razie żadnej oferty, ale chciałbym wystąpić jeszcze w tym roku, jeżeli nie to pierwszy kwartał 2020. W następnym tygodniu udaje się do Kolorado, aby sprawdzić swoje biodro. Jeżeli potrzebne będą zabiegi to na 6 tygodni, jestem wykluczony, ale z pewnością poczuję się lepiej.

5 KOMENTARZE

  1. dustin, ty już swoje pokazałeś z khabibem ostatnio, lepiej weź sobie jakiegoś ogórka w stylu pettisa albo feldera a nie o mcgregora jęczysz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.