Boks, Polska

Szef Matchroom Boxing – Eddie Hearn w wywiadzie dla IFL TV przyznał, że chce zorganizować galę 28 marca w Chicago. Na karcie miałoby znaleźć się dwóch Polaków – Krzysztof Głowacki (31-2) oraz Kamil Szeremeta (21-0).

Dla pierwszego z tej dwójki rywalem miałby być Lawrence Okolie (14-0). W stawce pojedynku najprawdopodobniej znajdzie się pas WBO, który stracił Mairis Briedis.

Jeżeli Golovkin zawalczy z Kamilem Szeremetą, to uważam, że Głowacki i Okolie to świetna opcja na co-main event.

Dwóch Polaków. Pracujemy nad tym, z pewnością kolejna walka Okoliego będzie o mistrzostwo świata. Fani nie darzą Lawrence’a odpowiednim szacunkiem, ale powinni dać mu kredyt zaufania.

Mistrzowskie starcie Kamila SzeremetyGennadiya Golovkina (40-1-1) o trofeum IBF w wadze średniej jest niemal pewne. Hearn już dużo wcześniej mówił otwarcie o tym pojedynku. Co ciekawe to Kazach jako pierwszy wyraził zainteresowanie na takie zestawienie. Wstępna oferta znalazła się już na stole z początkiem grudnia.

Eddie hearn wierzy, że dojdzie do 3 walki Canelo z Golovkinem. Najpierw jednak Kazach stoczy pojedynek z obowiązkowym pretendentem – Kamilem Szeremetą w marcu.

13 KOMENTARZE

 1. Easy win dla Triple G.

  Szeremeta – kolejny balon Wasyla.

  Kurs na ggg wynosi 1.01 co generalnie wszystko mowi o tej walce.

 2. Kurs na ggg wynosi 1.01 co generalnie wszystko mowi o tej walce.

  Wszytko o tej walce mówią umiejętności walczących 😉

 3. na szeremete jaki kurs? 20?:lol:

  to zaleznie od bukmacherow sie bedzie ukladalo, na tego co patrzylem to ggg 1.01 a szeremete 13. Głowka tez nie jest faworytem.

 4. Po co GGG morderstwo w rekordzie? :eddieconspiracy:

  Juz wybil z glowy boks jednemu polakowi, czas na drugiego niestety. Nie wiem ile Kamil wezmie za ta walke, ale mam nadzieje, ze przynajmniej mu sie zwroci za zdrowie, ktore straci. Chyba, ze idzie z nastawieniem 2r i sie poloze.

 5. Juz wybil z glowy boks jednemu polakowi, czas na drugiego niestety. Nie wiem ile Kamil wezmie za ta walke, ale mam nadzieje, ze przynajmniej mu sie zwroci za zdrowie, ktore straci. Chyba, ze idzie z nastawieniem 2r i sie poloze.

  Zatem, oby zdążył się położyć, zanim GGG go ukołysze do snu. :fjedzia:

 6. Odkąd Główka wykończył Hucka to wierzę,że stać go na dobre walki i do tej pory nie stawiam go w roli przegranego w żadnej walce,więc i tutaj liczę na jego wygraną,bo Okolie wcale nie jest jakimś wirtuzoem boksu.

  Co do Szeremety to od razu jak,tylko pojawiła się taka możliwość to jest to dla mnie totalny mismatch. Od lat jestem fanem Gienka i mimo,że jego prime zbliża się nieubłaganie to nie widzę innej opcji jak jego wygrana przez KO. Szeremeta nie jest w stanie mu niczym zagrozić:matt:

 7. Juz wybil z glowy boks jednemu polakowi, czas na drugiego niestety. Nie wiem ile Kamil wezmie za ta walke, ale mam nadzieje, ze przynajmniej mu sie zwroci za zdrowie, ktore straci. Chyba, ze idzie z nastawieniem 2r i sie poloze.

  Też jestem ciekaw czy podejmie  w ogóle walkę czy będzie powtórka z Wawrzyka czy Kołodzieja albo Diablo vs. Gassijew.

 8. Kurde, tak szczerze to ciężko jest mi sobie wyobrazić Szeremete triumfującego nad Golovkinem. Nie wiem co by musiało się wydarzyć… u Kamila musiałoby wszystko co do joty zagrać w przygotowaniach, jak i w dniu samej walki. Do tego kupa szczescia i perfekcyjne nastawienie, zero stresu i luz, a jednocześnie ile faktorów musiałoby się zjebać u Golovkina?!? No to wtedy moze, kto wie? Sport co jakis czas serwuje nam sensacje i to jest w tym najpiękniejsze

 9. Kurde, tak szczerze to ciężko jest mi sobie wyobrazić Szeremete triumfującego nad Golovkinem. Nie wiem co by musiało się wydarzyć… u Kamila musiałoby wszystko co do joty zagrać w przygotowaniach, jak i w dniu samej walki. Do tego kupa szczescia i perfekcyjne nastawienie, zero stresu i luz, a jednocześnie ile faktorów musiałoby się zjebać u Golovkina?!? No to wtedy moze, kto wie? Sport co jakis czas serwuje nam sensacje i to jest w tym najpiękniejsze

  Wiesz co by się musiało zdarzyć?

  Meteoryt musiałby pieprznąć w Gołowkina.

  Bez żartów, kontuzja Kazacha,mocne rozcięcie  jedyną szansą Szeremety.

  Inna liga, o czym tu rozmawiać.

  Wasyl napompował balon jak to on, pociągnął za parę sznurków a Gienek potrzebuje łatwej walki przed ewentualnym rewanżem z Canelo.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.