Były mistrz świata organizacji WBA oraz IBF w wadze cruiser — Murat Gassiev niebawem powróci na ring. Jego występ przewidywany jest na marzec lub kwiecień. Oczywiście Rosjanin wystąpi po raz kolejny w wadze ciężkiej. O jego powrocie poinformował sekretarz rosyjskiej federacji boksu, co ciekawe Rosjanie mocno wierzą w swojego rodaka i zamierzają przygotowywać gale bokserskie na swoim terenie, jeżeli ten zgodzi się na występ.

Gassiev chce być w najlepszej formie — komentuje Kirill Shchekutyev, który jest sekretarzem rosyjskiej federacji boksu — wierzymy, że może zostać mistrzem świata wagi ciężkiej. Zrobimy dla niego galę na przełomie marca-kwietnia, gdzie wystąpi.

Murat Gassiev swoją popularność zdobył dzięki turniejowi WBSS w wadze cruiser. W pierwszym turnieju dość łatwo rozbił Krzysztofa Włodarczyka i Yuniela Dorticosa. W finale zmierzył się z Oleksandrem Usykiem, kiedy to został zatrzymany po raz pierwszy w swojej karierze. Rosjanin cechuje się mocnym uderzeniem, mierzy 193 cm wzrostu i może niebawem dobrze pokazać się w wadze ciężkiej. Przypomnijmy, że w królewskiej dywizji odbył już swój pierwszy pojedynek, 3 miesiące temu ciężko znokautował Nuriego Seferi.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.