Mistrz kategorii lekkiej FEN – Mateusz Rębecki (11-1) od jakiegoś czasu jest przymierzany do największej organizacji MMA na świecie. Popularny ”Chińczyk” być może już niebawem dostanie swoją szansę i będzie mógł pokazać się w UFC, wszystko dzięki programowi – Dana White’s Contender Series. To marzenie może się spełnić, jednak najpierw UFC musi powrócić do normalnych rozgrywek i organizowania gal.

Jestem zawodnikiem rezerwowym w Dana White’s Contender Series – powiedział Rębecki w rozmowie z Pawłem Wyrobkiem – to już coś znaczy. Zawodników, którzy chcą dostać się do UFC, jest od groma.

Uważam, że wybór do tego programu jest kierowany rekordem zawodowym. CV w świecie MMA, matchmakerzy UFC z pewnością na to patrzą. Nikomu nie chce się patrzeć na twoją każdą walkę. Aż tak nie śledzę rynku, ale z pewnością mógłbym powalczyć z dobrymi nazwiskami, które też chcą się wedrzeć do tej organizacji.

Od zawsze myślałem o tej elicie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i uznałem, że to jest dobra droga, która otwiera wiele drzwi. Wiesz, teraz myślę inaczej jak kiedyś, chcę iść do UFC, jestem typem sportowca, który wybiera drogę sportową. Sława też jest ważna, ale na pierwszym miejscu postawmy sport. Trzeba iść za marzeniami.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Grzebyk ma także szanse na Dana White’s Contender Series

W tym wypadku pojawia się pytanie o kontrakt Fight Exclusive Night z Mateuszem. Bardzo ważnym aspektem z pewnością jest przychylność prezesa Pawła Jóźwiaka, który w żaden sposób nie blokuje swojego zawodnika, lecz wyraża zgodę, aby spełnił sportowe marzenia i sięgnął po najcenniejszy tytuł.

Nie za bardzo mogę o tym mówić. Mamy ustalone, że jeżeli pojawi się możliwość pobicia się za granicą w UFC, to mnie puszczą. Podchodzą bardzo rozsądnie do mnie, mój menedżer także ma z nimi dobre kontakty.

Więcej o przyszłości ”Chińczyka” dowiesz się oglądając nasz program W Narożniku 

16 KOMENTARZE

 1. Dobra wiadomosc tylko pytanie kiedy Lysy ruszy z tymi galami. Teraz jak narzuci tempo z galami UFC to braknie mu czasu na swoje gale. Jestem zdania ze Chinczyk powinien sie dostac normalnie do UFC bo jest duzo gorszych zawodnikow( jesli chodzi o rekord tez) od niego ktorzy dostali szanse bez udzialu w galach Lysego.

 2. No i fajnie.

  Trzymam kciuki.

  BTW wygląda trochę jak Alvarez.

  Lub Marlon Moraes:D

  Mateusz tez może namieszac w ufc 🙂

 3. Lub Marlon Moraes:D

  Mateusz tez może namieszac w ufc 🙂

  Ja tam nigdy nie oczekuję po zawodniku sukcesów w UFC.

  Jeśli się nie uda, to fajnie że przynajmniej jest ambitny i próbował. Jeśli dodatkowo będzie mu fajnie szło, to tylko na plus.

 4. Ja tam nigdy nie oczekuję po zawodniku sukcesów w UFC.

  Jeśli się nie uda, to fajnie że przynajmniej jest ambitny i próbował. Jeśli dodatkowo będzie mu fajnie szło, to tylko na plus.

  Jak badurek debiutowała to tez jej nie wrozylem sukcesu ale w chinczyku lub gamerze widze potencjał  🙂

 5. Nie znam tego zawodnika ale coś o nim coś  słyszałem.Dobrego . Co budzi pytanie:

  Gdyby był naprawdę dobry, to czy nie był by rozpoznawalny   ?

 6. Dobra wiadomosc tylko pytanie kiedy Lysy ruszy z tymi galami.

  Raczej kiedy zawodnik z Polski będzie mógł na taką galę polecieć. Bo gale z Amerykanami Dana będzie chciał pewnie i tak i tak robić

 7. Jak badurek debiutowała to tez jej nie wrozylem sukcesu ale w chinczyku lub gamerze widze potencjał  🙂

  Gamer z taką stójką w UFC nic nie ugra. Może wygra z "dołami dywizji" ale to by było na tyle. Zapasów też nie ma na takim poziomie aby był w stanie jedną płaszczyzną wygrywać.

 8. Fajnie. W kwietniu miałem być na seminarium z Chińczykiem, trochę się przełożyło, ale liczę, że osobiście popytam:)

 9. tylko rezerwowym? jak juz mial prawie pewny kontrakt z ufc? dobre plecy ma ten kowalik

  A nie jest rezerwowym przez to ze wlasnie nie mozna narazie latac do USA? Strzelam bo nie sluchalem.

 10. Gamer z taką stójką w UFC nic nie ugra. Może wygra z "dołami dywizji" ale to by było na tyle. Zapasów też nie ma na takim poziomie aby był w stanie jedną płaszczyzną wygrywać.

  Czyli taki trochę polski Askren? #GamerNajlepszy !

 11. Czyli taki trochę polski Askren? #GamerNajlepszy !

  Trochę tak, szanuję za ambicje bo wygląda, że faktycznie Gamer chce się sprawdzić na najwyższym poziomie ale jeśli trafi na kogoś kogo z dobrym TDD to raczej odbije się od ściany. Po walkach z Normanem nie mam co do tego wątpliwości a jeszcze pojawia się pytanie jak będzie wyglądał na ograniczonym soku.

 12. Od zawsze myślałem o tej elicie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i uznałem, że to jest dobra droga, która otwiera wiele drzwi. Wiesz, teraz myślę inaczej jak kiedyś, chcę iść do UFC, jestem typem sportowca, który wybiera drogę sportową. Sława też jest ważna, ale na pierwszym miejscu postawmy sport. Trzeba iść za marzeniami.

  :deniroclap::redford:

  Brawo. Serce rośnie i pięknie że nie ugrzęzł w KRS jak nasz drugi prospekt "co dzięki prezesowi szczodremu jest dobrym zawodnikiem". Brawa zatem również dla FEN i Juźwiaka.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.