Luke Rockhold Polaris 12

Luke Rockhold (16-5) mierzył się dzisiejszej nocy w walce grapplingowej na gali Polaris 12. Jego rywalem był srebrny medalista ADCC – Nick Rodriguez, a starcie odbyło się w umownym limicie do 104,5 kg. Po batalii sędziowie jednogłośnie uznali, że zwycięzcą jest zawodowy grappler.

Panowie rozpoczęli od mocnych zwarć w klinczu. Zarówno jeden, jak i drugi próbował obalić rywala za kark. Luke ciągle napierał i wypychał Rodrigueza poza matę. Były mistrz UFC w swoim stylu śmiał się zawodnikowi w twarz, kiedy ten próbował różnych sposobów na obalenie. Po przepychankach Rockhold doznał rozcięcia łuku brwiowego i był rozczarowany całą sytuacją i bezradnością lekarzy. W końcu wymownie poprosił o wazelinę.

W końcu po 6 minutach rywalizacji Nickowi udało się skutecznie obalić i momentalnie znalazł się za plecami zawodnika UFC. Następnie utrzymywał dosiad, jednak nie pokusił się o próbę poddania.

Kolejne minuty to zdecydowana dominacja tegorocznego medalisty ADCC. Był aktywniejszy, ściągał w klinczu Rockholda, a na minutę przed końcem popisał się agresywna akcją.

 

14 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.