Łukasz Sajewski Senegal

Z UFC do Senegalu? Polak – Łukasz Sajewski (14-4) będzie miał szansę na udany debiut w Afryce. ”Wookie” związał się z organizacją ARES Fighting Championship, która zorganizuje swoją pierwszą galę 14 grudnia w mieście Dakar – stolicy Senegalu. Rywalem naszego rodaka będzie Damien Lapilus (16-12-2), który pochodzi z Francji.

Dla Sajewskiego będzie to powrót po niespełna rocznej przerwie. Ostatni raz walczył na Rocky Warriors Cartel w Kościerzynie, gdzie poddał Yuriya Ryaboya. Miejmy nadzieję, że Łukasz zostawił za sobą złe występy dla największej organizacji na świecie i w grudniu znajdzie się na fali dwóch zwycięstw.

Damien Lapilus przynależy do klubu – MMA Factory, gdzie pojawia się Francis Ngannou czy Ciryl Gane. Francuz niegdyś występował w organizacji BAMMA i walczył tam o mistrzostwo wagi lekkiej, jednak przegrał przez dyskwalifikację z Martinem Stapletonem. To jednak nie powstrzymało jego zapału i w 2017 roku został mistrzem tej organizacji, tylko że w wadze piórkowej. Tego pana możemy kojarzyć także z Narodowej Gali Boksu, kiedy to bił się z Piotrem Hallmannem i doznał urazu.

25 KOMENTARZE

 1. Miałem napisać, że dopiero w Afryce znaleźli organizację, która na propozycję zakontraktowania Sajewskiego nie reagowała histerycznym śmiechem. Będę ponad to.

 2. Senegal Senagalem, ale jednym z organizatorów jest Fernand Lopez Owonyebe, trener m.in. Ngannou, Macedo i Gane'a,a to już coś znaczy. W dodatku takie nazwiska jak na tej gali to ja bym z chęcią zobaczył u nas w kraju: Ildemar Alcantara, Bryan Caraway, Glenn Sparv, znany z KSW, Babene czy z FEN Imavov.

 3. Był kiedyś piłkarz, któremu w Angoli zaproponowali wypłatę w krowach:

  Były opony w PLMMA, teraz może wróci z wielbłądami Sajewski xD

 4. Całkiem niezła ta gala się zapowiada mówiąc szczerze, dużo odpadków z UFC i solidnych europejskich średniaków.

  Jak się trochę rozkręcą, to i polskie MMA pozostanie za murzynami…

 5. A tak dobrze się zapowiadał. Ile to było przed ufc? 13-0?

  Za często walczy. Klasyczne „przepalenie” zawodnika :fjedzia:

 6. Nowi użytkownicy być może nie pamiętają, ale na cohones Sajewski = bon mot Charliego Bronsona:

  https://cohones.mmarocks.pl/threads/Łukasz-sajewski-zwolniony-z-ufc.33809/?thepost=1544443#post-1544443

  Łukasz Sajewski osiągnął wszystko co mógł w UFC, przegrywał zarówno w 1,2 jak i 3 rundzie. Przegrywał przez decyzję, poddanie oraz TKO. Czego można chcieć więcej od życia?

  Wspaniały to był post, nie zapomnę go nigdy. Czarli może czasami bywał irytujący ale hejterem był wybitnym.

 7. Wspaniały to był post, nie zapomnę go nigdy. Czarli może czasami bywał irytujący ale hejterem był wybitnym.

  110 like'ów … and still counting 🙂

 8. W dodatku takie nazwiska jak na tej gali to ja bym z chęcią zobaczył u nas w kraju: Ildemar Alcantara, Bryan Caraway, Glenn Sparv, znany z KSW, Babene czy z FEN Imavov.

  Najlepiej z 500 plus, luksusowym zakwaterowaniem i z polskimi żonami.:tellmemore:

  Jak wyląduję na Redwatchu, to się nie przejmujcie. Miras i tak trenuje antifiarzy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.