Khabib Nurmagomedov razem ze swoim zespołem wrócił do Rosji aby dokończyć przygotowania do hitowej walki na gali UFC 249.

Na niecały miesiąc przed wyczekiwanym starciem z Tony Fergusonem na gali UFC 249, mistrz UFC Khabib Nurmagomedov (28-0 MMA) opuścił teren Stanów Zjednoczonych i przeniósł się do Rosji.

Głównym powodem powrotu „Dagestańskiego Orła” do Rosji jest rozprzestrzeniająca się na terenie USA pandemia koronawirusa i wprowadzane każdego dnia nowe regulacje prawne min. zakazujące przebywania większej ilości osób w jednym miejscu lub nakazujące zamykania publicznych miejsc.

Z tego powodu, klub American Kickboxing Acadamy na Florydzie w którym Nurmagomedov przygotowywał się do kolejnej obrony mistrzowskiego pasa został zamknięty w zeszłym tygodniu.

 

Po tej decyzji, Dagestańczyk miał zostać na Florydzie i przygotowywać się w AKA tylko ze swoim trenerem, Javi Mendelezem ale ostatecznie zdecydował się dołączyć do swojego zespołu w Rosji.

Zobacz również: „Tylko Khabib. Nikt inny nie ma prawa wstępu” – Trener o przygotowaniach w AKA

Nie wiadomo jeszcze czy mistrz wagi lekkiej UFC będzie musiał zgodnie z obowiązującym w Rosji prawem poddać się po przyjeździe, obowiązkowej 14-dniowej izolacji. Według wprowadzonego z powodu zagrożenia wirusem prawa, każdy rosyjski obywatel powracający do kraju z zagranicy będzie musiał spędzić dwa tygodnie w izolacji aby uniknąć możliwości zarażenia kolejnych osób.

Mimo tych problemów, prezydent UFC Dana White upiera się, że walka odbędzie się zgodnie z planem 18 kwietnia. Jedną z możliwych lokalizacji na walkę o pas mistrza wagi lekkiej jest Dubaj lub Abu Zabi. 

Zobacz również: To bardzo dobra lokalizacja” – Trener Khabiba o miejscu walki z Fergusonem

32 KOMENTARZE

 1. Albo wrócił do Rosji żeby mieć bliżej do Emiratów ( kwestia zmiany czasu aklimatyzacji itd.).

  Albo chuj bombki strzelił.

 2. W Stanach wszystko pozamykane i wiadomym było, że walka tam się nie odbędzie, więc nic dziwnego, że wrócił. W domu może sobie trenować do woli.

 3. ZEA zamykaja lotniska narazie na 2 tyg tak wiec kolejna miejscowka UFC poszla sie jebac. Danka wylysieje od tej chujozy:lol:

 4. Czyli w USA walki nie będzie, a to oznacza albo Emiraty, albo znowu się obejdziemy smakiem i tym razem bez pomocy kabla, nerek i czego tam jeszcze.

 5. Czyli w USA walki nie będzie, a to oznacza albo Emiraty, albo znowu się obejdziemy smakiem i tym razem bez pomocy kabla, nerek i czego tam jeszcze.

  Wiesz co , czuję Rosję . Jeśli do tej walki dojdzie to tylko i wyłącznie na terytorium Rosji bądź Kazachstanu ( wątpię , są tam wogole jakieś hale sportowe ) albo w tego typu kraju.  Tak jak pisze od miesiąca tak niemal jestem pewien , pozostaje jedną opcja , Rosja , tyle że Tonemu może to nie pasować więc suma sumarum walkę stoczą na UFC 3 przez internet .

 6. Wiesz co , czuję Rosję . Jeśli do tej walki dojdzie to tylko i wyłącznie na terytorium Rosji bądź Kazachstanu ( wątpię , są tam wogole jakieś hale sportowe ) albo w tego typu kraju.  Tak jak pisze od miesiąca tak niemal jestem pewien , pozostaje jedną opcja , Rosja , tyle że Tonemu może to nie pasować więc suma sumarum walkę stoczą na UFC 3 przez internet .

  Teraz jestem tak na  70% pewny, żenie żenie będzie nigdzie.

  Na chłopski rozum to już jest niewykonalne, a co dopiero za niecały miesiąc.

 7. Teraz jestem tak na  70% pewny, żenie żenie będzie nigdzie.

  Na chłopski rozum to już jest niewykonalne, a co dopiero za niecały miesiąc.

  My na 90% wiedzielismy ze walka sie nie odbedzie jakies 2 tyg temu jak zaczelo ostro nakurwiac wirusem…

 8. My na 90% wiedzielismy ze walka sie nie odbedzie jakies 2 tyg temu jak zaczelo ostro nakurwiac wirusem…

  Paradoksalnie najbezpieczniej było by ją zrobić w Chinach :razz:utinlaugh:

 9. Wiesz co , czuję Rosję . Jeśli do tej walki dojdzie to tylko i wyłącznie na terytorium Rosji bądź Kazachstanu ( wątpię , są tam wogole jakieś hale sportowe ) albo w tego typu kraju.  Tak jak pisze od miesiąca tak niemal jestem pewien , pozostaje jedną opcja , Rosja , tyle że Tonemu może to nie pasować więc suma sumarum walkę stoczą na UFC 3 przez internet .

  A Tony tam wjedzie jako dyplomata czy zawodowy kierowca, bo chyba nie ma ruskiego obywatelstwa…

 10. niech robią w japonii, na niedzielnym k1 było 10 tysięcy ludzi na trybunach:fjedzia:

  Zanim skojarzyłem że to Tony i Nurma, to myślałem że Japońce zrobili walkę w K1 jakichś dziadków :korwinlaugh:

 11. A Tony tam wjedzie jako dyplomata czy zawodowy kierowca, bo chyba nie ma ruskiego obywatelstwa…

  Układy układziki

 12. A Tony tam wjedzie jako dyplomata czy zawodowy kierowca, bo chyba nie ma ruskiego obywatelstwa…

  przeciez normalnie wize daja.

 13. Czyli w USA walki nie będzie, a to oznacza albo Emiraty, albo znowu się obejdziemy smakiem i tym razem bez pomocy kabla, nerek i czego tam jeszcze.

  W Emiratach chyba będzie jeszcze słabiej. W Kuwejcie np od tygodnia jest „godzina policyjna” w związku z korona wirusem tj. Nie można wychodzić na ulice między 17 a 4 rano. W Emiratach ma być to samo – o zakazie zgromadzeń już nie pisze …. Raczej o galach mma i innych wydarzeniach sportowych trzeba zapomnieć przynajmniej do wakacji ..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.