Luke Rockhold zdradził czym będzie chciał zająć się Khabib Nurmagomedov po oficjalnym przejściu na sportową emeryturę. Rosjanin chciałby pójść w ślady swojego ojca, Abdulmanapa, i przygotowywać zawodników do występów w klatce UFC.

Były mistrz kategorii lekkiej w przeszłości wielokrotnie był w narożniku swoich sparingpartnerów i przyjaciół. Nurmagomedov jest bardzo zaangażowany w rozwój MMA swoich rodzinnych stronach. Wielką inspiracją dla Khabiba był jego ojciec, Abdulmanap, który zmarł w 2020 roku. Rosjanin obiecał mamie, że nie będzie walczył w oktagonie UFC bez swojego ojca u boku i po walce z Justinem Gaethje ogłosił zakończenie swojej kariery w klatce MMA. Rockhold w rozmowie z TMZ wyznał, że teraz jego przyjaciel, z którym trenowali razem w AKA będzie chciał zostać najlepszym trenerem na świecie.

Czułem, że przejdzie na sportową emeryturę, bo Khabib ze mną rozmawiał i chciał mnie być moim trenerem. Teraz adaptuje się do nowej roli trenera. Mówił mi, że nie mogę być szefem swoich przygotowań, że musi mnie trenować, musi być ze mną. Cały czas mi gada, że chce być moim trenerem. Chciałby być częścią mojego powrotu do oktagonu i to trochę zabawne widząc go w tej roli. On planuje dostać nagrodę za „najlepszego trenera tego roku”, tego chce. Chciałby iść w ślady ojca. Jego tata tego chciał, miał bardzo dobre obserwacje, dobre oko do tego sportu. Myślę, że Khabib jest gotowy na to i na bycie ojcem dla swoich dzieci.

Rockhold (16-5 MMA) nie powiedział ostatniego słowa jeśli chodzi o występy w MMA. Po przegranej z Janem Błachwiczem przez brutalne KO w debiucie w kategorii półciężkiej UFC, mówiło się, że Amerykanin może zakończyć swoją przygodę w klatce MMA. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że były mistrz wróci do oktagonu. Amerykanin prawdopodobnie będzie bił się w kategorii średniej i dał jasno znać organizacji, że chce wrócić do klatki jeszcze w tym roku.

Obecnie były mistrz kategorii średniej UFC trenuje pod okiem Jasona Parillo, który do swoich walk przygotowuje m.in. Marlona Verę, Rafaela dos Anjosa czy Mackenzie Dern. W przeszłości ten sam trener pomagał Michaelowi Bispingowi przed jego starciem właśnie z Rockholdem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.