Zdjęcie dnia a na nim Karolina Kowalkiewicz która zaprezentowała formę i aktualną wagę (56.5 kg) przed zbliżająca się walką na lutowej gali UFC w Nowej Zelandii.

Czołowa zawodniczka wagi słomkowej w Polsce, Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-5, #14 w UFC) zmierzy się 23 lutego na gali UFC on ESPN+ 26 w Nowej Zelandii z niepokonaną w UFC Yan Xiaonan (MMA 11-1, 1NC).

Kowalkiewicz (MMA 12-5) nie ma ostatnio najlepszego okresu – Polka przegrała trzy walki z rzędu i jest to jej najgorsza seria w karierze MMA. W drugiej połowie 2018 roku została znokautowana przez Jessicę Andrade (MMA 20-7) a w tym roku dwie porażki zaliczyła najpierw z Michelle Waterson (MMA 17-7) a potem z Alexą Grasso (MMA 11-3). Dla naszej rodaczki może to być ostatnia szansa by uratować kontrakt z organizacją UFC.

Xiaonan (MMA 11-1, 1NC) to 30 latka z Chin, ojczyzny obecnej mistrzyni dywizji słomkowej Weili Zhang (MMA 20-1). Dotychczas wygrała wszystkie cztery walki pod banderą UFC, kolejno z Curran, Pereirą, Kondo i w ostatnim boju z Angelą Hill (MMA 10-7). Za każdym razem dochodziła do decyzji, które jednak gładko szły na jej konto.

 

36 KOMENTARZE

  1. Trzeba było dla jaj te kreski jakimś wężykiem albo elipsą poprowadzić w to miejsce :jarolaugh:

    Wężykiem, wężykiem!

  2. Niebrzydka kobitka 🙂 A tak na poważnie – zawsze sercem za Karolą ale nie ma się co oszukiwać, że blokowanie wciąż ciosów twarzą oraz brak progresu nie zapewnią możliwości sięgnięcia po najwyższe laury. Kowalkiewicz swój szczyt formy ma jakieś 2-3 lata za sobą… 🙁

  3. Niebrzydka kobitka 🙂 A tak na poważnie – zawsze sercem za Karolą ale nie ma się co oszukiwać, że blokowanie wciąż ciosów twarzą oraz brak progresu nie zapewnią możliwości sięgnięcia po najwyższe laury. Kowalkiewicz swój szczyt formy ma jakieś 2-3 lata za sobą… 🙁

    Ale cycki nadal w prime.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.