Fabricio Werdum zawieszenie USADA

Były mistrz UFC – Fabricio Werdum może mówić o dużym szczęściu. W czwartek Brazylijczyk otrzymał pismo o zredukowaniu okresu wykluczenia aż o 10 miesięcy. Poniżej znajduje się fragment oświadczenia USADA.

Okres wykluczenia Werduma rozpoczynał się od 22 maja 2018 roku, jednak został skrócony o pewien okres i teraz jego wykluczenie wygasa 1 kwietnia 2020 roku.

Co ciekawe powodem obniżenia sankcji jest znaczna pomoc w śledztwach agencji antydopingowej, dziwne jest też to, że Fabricio wcześniej zarzekał się tego i twierdził, że w życiu nie będzie donosicielem.

Werdum, otrzyma redukcję ze względu na znaczącą pomoc. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sportowiec, któremu grozi okres dyskwalifikacji, może zdradzić znaczące informacje, które doprowadzą do odkrycia kolejnego naruszenia przepisów antydopingowych przez innego zawodnika.

Tak czy siak, od teraz ”Vai Cavalo” może powrócić do rywalizacji od kwietnia. Jest to także zielone światło dla matchmakerów UFC. Przypomnijmy, że jego dwuletnia kara zawieszenia od USADA została usankcjonowana 22 maja 2018 roku i miała zakończyć się 22 maja 2020 roku. Nasuwa się więc pytanie, skąd wzięło się 10 miesięcy? Otóż okres wykluczenia przedłużał się ze względu na emeryturę Fabricio, którą ogłosił podczas trwającego zawieszenia. Po zakończeniu kariery zawodnik nie jest poddawany testom antydopingowym, a więc zawieszenie nie skraca się o okres emerytury.

27 KOMENTARZE

 1. Tego bym się nie spodziewał.

  Wielki wojownik który ośmiesza dwóch " najlepszych ciężkich w historii", tępi kurestwo bumerangiem, ratuje ludzi z oceanu. A na koniec co? Przekreśla to wszystko jednym strzałem z dupy.

 2. Śmierć kurwom i frajerom

  Na zawsze wolność ludziom i złodziejom :razz:utinlaugh:

  Konfident konfidentowi konfidentem a kiwi kiwi kiwi

 3. najlepsze jest to, że zyskał suma summarum tylko miesiąc w stosunku do pierwotnej kary…gdyby nie kombinował z emeryturami tylko siedział i czekał to by nie musiał nikogo sprzedawać i by wyszło na to samo :D:D:D

 4. Czekam teraz kto wpadnie i wtedy bedzie na werduma… Uwielbiam osoby zarzekajace sie ze nie strzela z ucha ale jednak cos ich skusi i sypna.

 5. Tego bym się nie spodziewał.

  Wielki wojownik który ośmiesza dwóch " najlepszych ciężkich w historii", tępi kurestwo bumerangiem, ratuje ludzi z oceanu. A na koniec co? Przekreśla to wszystko jednym strzałem z dupy.

  It's all about the money baby.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.