Podczas grudniowej gali KSW dojdzie do walki Adriana Bartosińskiego z Salahdine’em Parnasse’em. Patryk Kaczmarczyk liczy na to, że w tym pojedynku Bartosiński powinien być górą.

16 grudnia w Gliwicach podczas gali XTB KSW 89 Salahdine Parnasse spróbuje odebrać mistrzowski tytuł Adrianowi Bartosińskiemu. Przed zbliżającą się walką Patryk Kaczmarczyk, który już 11 listopada podczas XTB KSW 88 wróci do klatki, w rozmowie dla TVP Sport przedstawił swoje spojrzenie na zestawienie mistrzowskie. Zapytany o to czy przewaga warunków fizycznych po stronie Polaka może wpłynąć na przebieg walki, odpowiedział:

Na pewno. „Bartos” będzie ważył pewnie z 90 kilogramów w tej walce. Moim zdaniem, jeśli Parnasse wygrałby tę walkę, to byłoby to złe dla KSW, że gość z kategorii do 66 kg zabiera pas z kategorii do 77 kg. To może być taki znak, że coś jest nie tak z tą kategorią. Chyba, że Parnasse jest talentem na skalę światową i gdzieś to później udowodni, walcząc w UFC, ale nie wiem. Mam nadzieję, że jednak „Bartos” to ugra i pokona Salahdine’a.

Adrian Bartosiński pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Do tej pory stoczył trzynaście pojedynków i jedenaście z nich wygrał przed czasem. „Bartos” w okrągłej klatce znokautował Lionela Padillę, Michała Michalskiego i Krystiana Kaszubowskiego, a w ostatniej walce, do której doszło na gali KSW 81, rozbił przed czasem Artura Szczepaniaka. Wcześniej Adrian wygrał też przez poddanie z Andrzejem Grzebykiem.

Salahine Parnasse wywalczył tytuł wagi piórkowej w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem. W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił pas, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi w walce na gali KSW 65. Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej. Na gali KSW 76 pobił Sebastiana Rajewskiego i wywalczył tymczasowy tytuł. W czerwcu tego roku miał zmierzyć się z w unifikacyjnym boju mistrzowskim z Marianem Ziółkowskim. Tuż przed walką na gali XTB KSW Colosseum 2 Ziółkowski musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Dziś Parnasse dzierży więc dwa pełnoprawne tytułu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,885 komentarzy 2,895 polubień

Podczas grudniowej gali KSW dojdzie do walki Adriana Bartosińskiego z Salahdine’em Parnasse’em. Patryk Kaczmarczyk liczy na to, że w tym pojedynku Bartosiński powinien być górą. 16 grudnia w Gliwicach podczas gali XTB KSW 89 Salahdine Parnasse spróbuje odebrać mistrzowski tytuł Adrianowi Bartosińskiemu. Przed zbliżającą się walką Patryk Kaczmarczyk, który już 11 listopada podczas XTB KSW […]

Odpowiedz polub

click to expand...