Waga superpiórkowa w boksie pod koniec lutego 2021 ruszy z impetem.  Jamel  Herring  stanie do obrony pasa z Carlem Framptonem w Wielkiej Brytanii. Starcie zostało potwierdzone przez grupę MTK Global. Co więcej, organ zarządzający boksem zawodowym na wyspach (BBBofC) zezwolił na organizację wydarzeń sportowych w lutym 2021 roku. Gala z udziałem zawodników wagi superpiórkowej odbędzie się 27 lutego.

Obaj panowie są bardzo doświadczonymi zawodnikami ze względu na kariery amatorskie. Jamel Herring startował na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku, wtedy był także żołnierzem piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych. Amerykanin na zawodowstwie pierwszy pojedynek stoczył 8 grudnia 2012 roku, obecnie znajduje się na fali 6 zwycięstw. Jego ostatni bój z Jonathanem Oquendo nie należał do udanych, ponieważ rywal został zdyskwalifikowany za uderzenia głową.

Carl Framption na ringach zawodowych mierzy się od 2009 roku, najczęściej występuje w Wielkiej Brytanii. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć wygraną nad: Alejandro Gonzalezem Jr., Leo Santa Cruzem oraz Nonito Donairem. Przegrywał tylko dwa razy w rewanżu ze wspomnianym już Leo Santa Cruzem oraz Joshem Warringtonem.

Przed starciem Jamel w wywiadzie dla BadLeftHook przyznał, że Frampton będzie ciężką przeprawą. Amerykanin do tego boju przygotowuje się w sali treningowej Terence’a Crawforda, co może dać mu wiele doświadczenie. Crawford aktualnie uznawany jest za jednego z najlepszych pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie wagowe.

1 KOMENTARZ

  1. Frampton wywodzi się z niższych kategorii, ale ma o wiele lepszy rozkład. Agresywny, zmieniający tempo, wytrzymały. Myślę, że sklepie 35-letniego Herringa.

    #TeamFrampton

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.