Weteran UFC pochodzący z Brazylii — Glover Teixeira dzięki serii 5 zwycięstw w największej organizacji MMA na świecie zapewnił sobie wysoką lokatę w rankingu wagi półciężkiej. Mimo wszystko po ogłoszeniu walki Jana BłachowiczaIsraelem Adesanyą o pas 205 funtów mistrzostwo uciekło mu sprzed nosa. 41-letni zawodnik nie załamuje się tym scenariuszem, ponieważ jak się okazuje, został on wybrany na rezerwowego zawodnika w ramach walki wieczoru gali UFC 259. Glover zastąpi Błachowicza lub Adesanyę, jeżeli któryś z nich dozna kontuzji lub zarazi się COVID-19.

Sytuacja wygląda słabo, nikomu nie życzę, aby wypadł z tak dużej walki. Po prostu będę na wszelki wypadek — mówi Teixeira dla MMA Fighting — przejdę przez cały obóz treningowy i nawet jeżeli nie wystąpię na gali, to przynajmniej nie stracę reżimu treningowego. Sytuacja z pandemią na świecie jest nieprzewidywalna, nigdy nie wiadomo, czy nie będziesz chory.

Ciężko mi faworyzować Israela lub Jana. Przypuśćmy, że wygrywa Adesanya i co dalej? Nikt tego nie wie, może będzie bronił pasa wagi średniej, a może półciężkiej. Wtedy zapewne musiałbym czekać do lipca lub sierpnia na jakąkolwiek decyzję. Wygrana Polaka jest lepsza dla całej dywizji i dla mnie.

41-letni Teixeira w swojej ostatniej walce pokonał Thiago Santosa. Było to jego 27 zwycięstwo, przy którym nie potrzebował werdyktu sędziowskiego. W swojej karierze Glover pokonywał m.in. Anthony’ego Smitha, Jareda Cannoniera, Nikitę Krylova, Rashada Evansa czy Ryana Badera. Przed zestawieniem polsko-nigeryjskiego starcia Błachowicz na swoim profilu na Twitterze dał jasno znać, że jest zainteresowany walką z Gloverem Teixeirą. Trzeba przyznać, że Brazylijczyk w 100% zasłużył na swoją szansę, jednak za Israelem przemawiał marketing i Dana White postanowił zorganizować super walkę.

Israel Adesanya (MMA 20-0) to gwiazda nowego pokolenia MMA. W UFC jest dopiero od dwóch lat, ale już w szóstym pojedynku dla potentata z Las Vegas, wywalczył tymczasowy pas wagi średniej. Unifikacja z Robertem Whittakerem poszła na jego konto. Będąc już pełnoprawnym mistrzem, obronił tytuł z Yoelem Romero oraz Paulo Costą. Zawodnik jest utytułowanym kickboxerem z ogromnym doświadczeniem w ringu. Jego domeną jest stójka, ale też pracuje nad swoim parterem i umiejętnościami grapplerskimi.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.