W walce wieczoru gali Bellator 228, Gegard Mousasi (46-7-2) pokonał Lyoto Machidę (26-9) przez niejednogłośną decyzję i udanie zrewanżował się za porażkę w 2014 roku. Tak przedstawiały się karty punktowe (29-28 Machida, 29-28 Mousasi, 30-27 Mousasi).

1 Runda: Panowie od początku starcia zachowywali dystans, szukając od czasu do czasu pojedynczych niskich kopnięć. W 2 minucie Gegard trafił soczystym prawym prostym, który lekko wybił z równowagi Machidę. Holender do końca pierwszego starcia skutecznie dystansował i powstrzymywał ataki Brazylijczyka.

2 Runda: Wolne tempo pojedynku zdecydowanie pasuje Gegardowi, w tym wypadku może on spokojnie zachowywać odpowiedni dystans, a od czasu do czasu kontratakować. Mimo wszystko ani jeden, ani drugi zawodnik nie rwie się do zdecydowanych ataków. Przewaga nadal należy do Mousasi’ego, który tylko czeka z prawym prostym, kiedy Lyoto próbuje skracać dystans. Na 30 sekund przed końcem Brazylijczyk wyprowadza celne kopnięcie na korpus rywala.

3 Runda: ”The Dragon” nadal szuka miejsca, aby uplasować middle-kicka na wątrobie Holendra. W ostatnich 5 minutach podkręcił on nieco tempo walki wieczoru. W drugiej połowie Gegard przechwycił nogę rywala i poszedł za obaleniem. Do końca oglądaliśmy Machidę na plecach, który nawet pokusił się o ciasną gilotynę, jednak ”Leniwiec” przetrwał i zabrzmiał gong.