Dana White robił, co w jego mocy, aby móc zorganizować trzy kolejne zaplanowane gale: UFC on ESPN+ 29: Woodley vs Edwards | UFC on ESPN 8: N’Gannou vs. Rozenstruik | UFC on ESPN+ 30: Overeem vs. Harris. Przed chwilą jeden z pracowników organizacji – Michael Carroll za pomocą Twittera oznajmił, że zatrudnieni otrzymali od pracodawcy pismo, które mówi o przełożeniu najbliższych wydarzeń na inny termin.

Tony i Khabib nadal są planowani na 18 kwietnia, ale na pewno zostanie zmieniona lokalizacja.

Gala, która miała odbyć się w ten weekend oraz dwie kolejne- są przełożone. Dana White napisał e-maila do swoich pracowników o takiej treści.

UFC zapewni także opiekę medyczną dla każdego pracownika i jego rodziny w razie choroby.

Dana docenia nakład ogromnej pracy, jaką w ostatnich dniach wykonali jego ludzie. W obecnej sytuacji organizacja wydarzeń  sportowych jest po prostu niemożliwa.

Niestety taka kolej rzeczy była do przewidzenia. Najpierw odwołano większość wydarzeń sportowych w Europie, a teraz kryzys padł nawet na gale UFC bez udziału publiczności. W dodatku oprócz zakazu zgromadzeń, zawodnikom ciężko jest uzyskać wizę do USA, a także wyjechać ze swojego kraju, gdyż granice są zamykane.

OFICJALNE PISMO | DANA WHITE

Załogo, to były szalone tygodnie.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać wydarzenia na żywo. Zawodnicy wyrażali chęć do walk, pracownicy chcieli pracować, a fani chcieli oglądać nasz sport.

W ciągu ostatnich godzin wiele osób skontaktowało się z nami i podziękowało, że nie odwołaliśmy sobotniej gali w Brazylii. Gdy na światło dzienne wychodzą dziwne rzeczy, ludzie chcą jak najszybciej powrócić do normy i myślę, że oglądanie sportu to pewien nawyk, norma.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przenieść gale z Londynu, Columbus oraz Portland, ale ostatnie zmiany w podróżowaniu i restrykcje ograniczające zgromadzenia – pokrzyżowały nasze plany. W Las Vegas nie możemy zrobić walk, bo w Nevadzie obowiązuje zakaz organizowania pojedynków do 25 marca.

Jestem w grze promotorskiej od 20 lat, uwierzcie mi, zawsze robię wszystko, co mogę, aby dopiąć każde wydarzenie, bez względu na przeciwności losu. Jeżeli zawodnicy nie robią wagi, łapią kontuzje, poszczególne stany robią problemy – my staramy się ratować sytuację. Teraz jesteśmy w całkiem innym obliczu, nic nie jest ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa.

Zamykamy wszystkie biura UFC oraz siedzibę w Vegas do 31 marca. Nasi pracownicy będą pracować z domów. Nasze trzy kolejne gale zostają przełożone. UFC 249 jest zaplanowane i na razie zostaje w grze, jedynie lokalizacja może ulec zmianie. Będziemy informować na bieżąco.

Jesteście najlepsi! Przejdziemy przez to. Macie wsparcie w naszej firmie, jeżeli ktokolwiek z was lub waszej rodziny będzie miał objawy koronawirusa – dostanie pomoc lekarską.

Dzięki
Dana

24 KOMENTARZE

 1. Dana pogadaj z twoim przyjacielem Donaldem by już więcej wirusa na świecie nie rozsiewał tymi dronami.

 2. Jak chooooj bo sie odbędzie walka Fergusona z Nurmą… Przełożą to.

  A przed następnym terminem zacznie się wojna nuklearna


  :happy dance:

 3. Niech się piero na dagestańskich stepach,albo górach, tam na pewno żadnych wirusów nie ma:jarolaugh:

  No way, Tonego nie wpuszczą. Ruskie od środy wprowadzają zakaz wjazdu dla obcokrajowców do 1 maja :hi:

 4. Ile razy juz przekładali walkę Tony vs Khabib?? Łącznie w całej historii mi chodzi.

  cztery :danaillegal:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.