Frankie Edgar UFC Busan

Frankie Edgar (23-7-1) pierwszy raz w swojej karierze postanowił zastąpić kontuzjowanego zawodnika na dwa tygodnie przed walką. Na UFC on ESPN+ 23 w Korei Południowej zmierzy się on z Chan Sung Jungiem (15-5). Co spowodowało, że Amerykanin zdecydował się na podjęcie rękawic? Odpowiedź poznamy w wywiadzie dla MMAFighting.

ZOBACZ: Brian Ortega kontuzjowany, wypada z karty walk UFC Busan. 

Usłyszałem, że Brian Ortega wypadł. Porozmawiałem o zastępstwie z moją drużyną i wyraziłem chęć.

Czuję, że jestem gotowy. To ciekawe doświadczenie w moim życiu, nigdy wcześniej nie zrobiłem czegoś takiego. Nigdy nie wziąłem starcia na dwa tygodnie przed galą.

Przypomnijmy, że Edgar już raz przygotowywał się pod Koreańczyka w ubiegłym roku. Co więcej, już w listopadzie zawodnik wznowił treningi, gdyż ma nadal zaplanowaną walkę z Corym Sandhagenem (12-1) w styczniu.

Czuję, że bardzo dobrze go znam. Rok temu przygotowywaliśmy się pod niego, więc już na starcie mamy doświadczenie przy tak krótkim okresie. Mieliśmy wtedy walczyć i teraz jest szansa, aby to naprawić.

Spodziewam się wojny. Zombie to zawodnik na wyniszczenie. Nie myślę kompletnie o styczniu, martwię się o grudzień. Tylko to mam w głowie.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.