Dricus Du Plessis był zdziwiony jak łatwo był w stanie sprowokować Seana Stricklanda podczas ich spotkania na konferencji prasowej promującej ich pojedynek. Du Plessis zmierzy się ze Stricklandem na styczniowej gali UFC 297 w Kanadzie.

Dricus Du Plessis to były mistrz KSW, który po wygranej z Robertem Whittakerem w tym roku dostanie mistrzowską szansę w największej organizacji MMA na świecie. Du Plessis zawalczy z mistrzem kategorii średniej UFC, Stricklandem, na UFC 297 w styczniu 2024 roku w Kanadzie. Afrykaner i Amerykanin byli obecni w zeszły weekend na gali UFC 296, podczas której doszło do ich konfrontacji. Du Plessis w rozmowie z Megan Olivi zareagował na to zajście.

Mam rekord 5-0 w T-Mobile Arena, a dzisiaj oficjalnie mój rekord to 6-0 więc jestem z tego zadowolony. (śmiech) Opłacało się tutaj przyjechać, prawdopodobnie nie daliśmy dobrego przykładu, ale jest jak jest. Różne rzeczy się dzieją, nikomu się nic nie stało. Wszystko jest w porządku.

Nie obchodzi mnie jak on się czuje. Nie obchodzi mnie to, że go sprowokowałem. On zawsze gada i robi co chce. Teraz widzimy, że ma słaby punkt, że można go sprowokować i mamy zakaz o tym mówić? Jeśli atakujesz innych to bądź gotowy na to, żeby mówić o wszystkim. Nie obchodzi mnie jego reakcja. Ja czuję się doskonale i jego reakcja na pewno gra na moją korzyść. Nie mogę uwierzyć w to jak łatwo było go sprowokować. Myślałem, że Sean Strickland wsystkich atakuje, gada o wszystkim, a tutaj jedno zdanie sprawiło, że stracił głowę. Pokazuje jak łatwo go złamać.

Du Plessis prowokował Stricklanda wspominając o jego dzieciństwie oraz jego ojcu. Mistrz agresywnie reagował na zaczepki pretendenta i dawał znać, że ten zapłaci za swoje słowa. Du Plessis (20-2 MMA) ma obecnie bilans 6-0 w oktagonie UFC. Afrykaner to numer 2. kategorii średniej UFC, a na znakomitą pozycję w rankingu awansował po wygranej z Robertem Whittakerem na UFC 290 w lipcu tego roku. Były mistrz polskiej organizacji KSW walczył w oktagonie z m.in. Derekiem Brunsonem czy Darrenem Tillem. 29-latek może pochwalić się niezwykłą statystyką – aż 19 z 20 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Do pojedynku Du Plessisa ze Stricklandem dojdzie 20 stycznia 2024 roku w Toronto na UFC 297.

Wideo z całego zajścia opublikowane zostało również na oficjalnych kanałach organizacji UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of bill boży
bill boży

Brutaal
Lightweight

529 komentarzy 2,532 polubień
Avatar of bartba
bartba

Maximum FC
Heavyweight

1,735 komentarzy 4,214 polubień

Po walce jeszcze będą razem trenować

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of vonski
vonski

Shark Fights
Light Heavyweight

1,334 komentarzy 4,655 polubień

It's only business.

Odpowiedz polub

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,039 komentarzy 9,491 polubień

Sean bił się w ostatnim Fajt najcie 2022 roku z Cannonierem i w pierwszym 2023 roku z Imavovem.
Teraz będzie walczył w ostatnim PPV 2023 i pierwszym 2024. LEDŻENDARY STUFF.

Poza tym najważniejszym kryterium jest damage więc to Szon wygrał.

Odpowiedz 1 Like

F
Faryzejusz

ONE FC
Super Heavyweight

2,607 komentarzy 5,921 polubień

No Polak w punkt. On może jebać po wszystkich bez hamulców ale jak ktoś powie coś na niego to już oburzenie. Mam nadzieję, że DDP zleje tego błazna.

Odpowiedz 7 polubień

b
basic

Oplot Challenge
Middleweight

112 komentarzy 292 polubień

Polak afrykaner dorabia w transporcie - jedzie z kurwami i laduje po mordzie

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,098 komentarzy 27,974 polubień

Dricus się zaręczył i Strickland nie może znieść, że ktoś jest szczęśliwy.


Odpowiedz 7 polubień

click to expand...