Podczas gali UFC 239 – Polak, Jan Błachowicz przywitał Luke’a Rockholda w wadze półciężkiej. Janek znokautował wtedy byłego mistrza wagi średniej świetnym lewym sierpowym. Przypomnijmy zatem relację z tego wydarzenia, która pojawiła się na naszym portalu lekko ponad rok temu:

Rockhold zaczął walkę od kopnięć na korpus Błachowicza. Polak odpowiedział tym samym. Po kilku kopnięciach Luke ruszył do przodu, szukając sprowadzenia. Były mistrz wagi średniej przeszedł do klinczu i przycisnął Błachowicza do siatki. Janek bronił się przed ofensywą zapaśniczą Rockholda, dając się sprowadzić jedynie na kolano. Luke zagroził przez chwilę duszeniem, ale nie udało mu się zapiąć techniki kończącej. W dalszym ciągu przetrzymywał Błachowicza pod siatką. Jankowi udało się wcisnąć krótki łokieć na głowę Rockholda. Zawodnicy rozerwali uchwyt i wrócili na środek oktagonu. Polak regularnie trafiał niskimi kopnięciami, natomiast Luke w swoim stylu skupił się na atakach na tułów Błachowicza. W samej końcówce pierwszej rundy Błachowicz naruszył Rockolda podczas ostatniej wymiany w stójce.

Rockhold trafił na początku kolejnej odsłony świetną kombinacją bokserską. Kilkadziesiąt sekund później Amerykanin zdecydował się ponownie przejść do klinczu pod siatką. Janek zerwał uchwyt i wystrzelił w stronę Rockolda potężnym lewym sierpowym, który posłał byłego mistrza na deski. Błachowicz dobił jeszcze swojego oponenta kilkoma ciosami w parterze i sędzia ringowy został zmuszony do przerwania tego pojedynku.

Jan Błachowicz szykuje się do walki życia, czyli starcia o pas mistrzowski organizacji UFC z Dominickiem Reyesem. Do pojedynku dojdzie już w sobotę, dlatego też na YouTube pojawiają się darmowe walki bohaterów tego wydarzenia.

8 KOMENTARZE

 1. jaki był kurs u buków przed tą walką?

  Początkowe:

  Zwycięstwo Jana Błachowicza2.45

  Zwycięstwo Luke’a Rockholda1.50

  Potem:

  Tymczasem jednak błyskawicznie kursy te uległy zmianie – najprawdopodobniej głównie z uwagi na pieniądze postawine na zwycięstwo Polaka. W rezultacie obecnie Amerykanin jest już tylko minimalnym faworytem: 1.71 – 2.00.


  Przed walką:

  Zwycięstwo Jana Błachowicz2.50

  Zwycięstwo Luke’a Rockholda1.59

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.