Dana White jako prezydent UFC nie zawsze zachęca zawodników do przejścia na sportową emeryturę, jednak są wyjątki. Amerykanin od dawna namawiał Andersona Silvę na odłożenie rękawic, jednak ten chciał kontynuować. Po przedłużeniu umowy przez UFC, White szybko zorientował się, że popełnił błąd i skrócił kontrakt pająka, jednakże teraz myśli, że błędem było w ogóle podpisywanie nowej umowy.

Tak Silva ma w kontrakcie jeszcze jedną walkę, ale mieliśmy umowę — mówi White na konferencji prasowej — ustaliliśmy, że to będzie jego ostatnia walka. Od zawsze traktowaliśmy tego zawodnika razem z Lorenzo Fertittą jak rodzinę, zarabiał dobre pieniądze, ale nie powinniśmy ciągnąć tego dalej.

Jest mi źle z tym że pozwoliłem mu na dzisiejszą walkę. Mam do niego za duży szacunek, wolę powiedzieć to wprost, że to już koniec. Tak naprawdę Hall nie zrobił niczego w tej walce, w drugiej rundzie wyprowadził jedynie 11 ciosów, a i tak ubił Andersona. Po walce Silva nawet nie mógł ustać, kiedy przeprowadzali z nim wywiad.

Podkreślam, popełniłem duży błąd. Nie powinienem był pozwolić mu na tę walkę, szczególnie że ten gość to ikona tego sportu i twarz organizacji. Na niego przyszedł już czas, nie pozwolę mu już nigdy zawalczyć w UFC. Chcę, żeby zakończył karierę, nie chcę oglądać go, kiedy jego czas się skończył. Na każdego przychodzi odpowiednia pora, on został legendą już kilka lat temu, niczego więcej nie potrzebuje.

Anderson Silva to ikona organizacji UFC. W 2006 roku zdobył mistrzostwo UFC w wadze średniej i do 2012 roku był absolutnym dominatorem tej dywizji. Nigdy nie wybierał rywali, zawsze mierzył się z najlepszymi w swoim czasie. Zapewne niedługo zobaczymy ”Pająka” w galerii sław UFC.

27 KOMENTARZE

 1. Gdzieś na necie widziałem komentarz jednego z anglojęzycznych kibiców który brzmiał mniej więcej tak: "jeżeli Twoje najlepsze akcje w karierze są z okresu przed wprowadzeniem strojów Reeboka to prawdopodobnie powinieneś być na emeryturze".

 2. Jest mi źle z tym że pozwoliłem mu na dzisiejszą walkę.

  Dana rozpaczający z powodu, że dał Andersonowi walkę.

 3. Nie wiem czy ze względu na jakieś kwestie polityczne czy z własnych osobistych powódek , ale nie rozumiem dlaczego nie zestawi Andersona z Nickiem Diazem skoro ten drugi chce wrócić ? Wielu ludzi by chętnie zobaczyło taką walkę.

 4. Nie wiem czy ze względu na jakieś kwestie polityczne czy z własnych osobistych powódek , ale nie rozumiem dlaczego nie zestawi Andersona z Nickiem Diazem skoro ten drugi chce wrócić ? Wielu ludzi by chętnie zobaczyło taką walkę.

  Może dlatego, że taka walka już była i wyglądała jak gówno

 5. Pająk powinien zakończyć karierę po drugiej walce z Weidmanem i tej kontuzji nogi.

  W sportach walki prawie nikt nie kończy w swoim prime, 99% wielkich wraca odcinać kupony. Silva nie jest wyjątkiem.

 6. Nie wiem czy ze względu na jakieś kwestie polityczne czy z własnych osobistych powódek , ale nie rozumiem dlaczego nie zestawi Andersona z Nickiem Diazem skoro ten drugi chce wrócić ? Wielu ludzi by chętnie zobaczyło taką walkę.

  Co ty pierdolisz czlowieku?

 7. Jego czas już dawno się skończył na koniec 2013 w nodze połamanej na piszczelu Wiedmana i nawet jak zlekceważył Chrisa za pierwszym razem.

 8. Gdzieś na necie widziałem komentarz jednego z anglojęzycznych kibiców który brzmiał mniej więcej tak: "jeżeli Twoje najlepsze akcje w karierze są z okresu przed wprowadzeniem strojów Reeboka to prawdopodobnie powinieneś być na emeryturze".

  O to to, ilekroć widzi się walkę z czasów przed reebokiem to jest kurła, kiedyś to było, w sumie już 5 lat minęło, a Silva to i tak już past prime od ponad siedmiu

 9. Pająk powinien zakończyć karierę po drugiej walce z Weidmanem i tej kontuzji nogi.

  Jo, a na upartego to po walce z Brunsonem już najnajnajpóźniej

 10. Co ty pierdolisz czlowieku?

  Pierdole o rewanżu Silvy z Diazem zamiast na przykład wali ostatniej z Hallem , człowieku

  Czego nie rozumiesz ? Defekt jakiś masz ?

 11. Pierdole o rewanżu Silvy z Diazem zamiast na przykład wali ostatniej z Hallem , człowieku

  Czego nie rozumiesz ? Defekt jakiś masz ?

  Faktycznie walka porwała w chuj, że rewanżu trzeba. Pomijając to, Diaz walczył w styczniu 2015r i pies jeden wie czy wróci kiedykolwiek, a Ty wystrzeliłeś z nim.

 12. Faktycznie walka porwała w chuj, że rewanżu trzeba. Pomijając to, Diaz walczył w styczniu 2015r i pies jeden wie czy wróci kiedykolwiek, a Ty wystrzeliłeś z nim.

  Wystrzeliłem bo to jeden z moich ulubionych fighterów a ostatnio ogłaszał , że wraca early 2021 i wstawiał filmik po zbiciu wagi , wyglądając na gotowego na starty

 13. Wystrzeliłem bo to jeden z moich ulubionych fighterów a ostatnio ogłaszał , że wraca early 2021 i wstawiał filmik po zbiciu wagi , wyglądając na gotowego na starty

  Oczywiście też chętnie zobaczę jego powrót, ale nie z Andersonem. Diaz jest półśredni i niech z kimś z wagi walczy swojej

 14. Walka z Hallem wyglądała lepiej ?

  Nie, ale nikt przed jej odbyciem nie wiedział jak będzie wyglądać.Zrobiłbyś kolejną walkę Halla z Silvą po tym co zobaczyłeś?Zakładam, że nie, a chcesz drugiego starcia z Diazem choć pierwsze było do dupy.

 15. Nie, ale nikt przed jej odbyciem nie wiedział jak będzie wyglądać.Zrobiłbyś kolejną walkę Halla z Silvą po tym co zobaczyłeś?Zakładam, że nie, a chcesz drugiego starcia z Diazem choć pierwsze było do dupy.

  Chcę bo obu uwielbiam i chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało teraz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.