Amerykańska organizacja MMA — UFC w lipcu postanowiła zorganizować aż 4 gale w Abu Zabi. Pierwsza odbyła się 11 lipca, a dzisiaj odbędzie się kolejna. Co więcej, UFC 251 wygenerowało sprzedaż na poziomie 1.3 miliona PPV. Jest to najlepszy wynik od czasu UFC 229, na której zmierzyli się ze sobą Conor McGregor i Khabib Nurmagomedov.

Sam prezydent — Dana White nie jest zdziwiony takimi liczbami, gdyż jak stwierdza w wywiadzie dla MMA Fighting, że jego wyspa walk jest doskonała pod każdym względem i nie potrafi zarzucić swoim partnerom biznesowym ani jednego błędu.

Co ciekawe, niewykluczone, że w sierpniu oraz wrześniu nadal walki będą odbywały się na wyspie Yas. W Stanach Zjednoczonych ciągle są problemy z organizacją wydarzeń sportowych, a nawet może dojść po raz kolejny do zaostrzenia przepisów i centrum APEX będzie bezużyteczne.

Mam plan awaryjny, to Fight Island. Możemy tutaj zostać, wszystko jest możliwe. Jeżeli Nevada się zamknie i nie pozwoli nam na organizację pojedynków, to zostajemy w Abu Zabi.

Nie mamy sobie niczego do zarzucenia, jest tutaj bardzo bezpiecznie. Każdy ma kontakt z każdym, ale przeprowadzamy wiele testów. Abu Zabi to najbezpieczniejsze miejsce.

Wszyscy są zdrowi, nie powiem złego słowa o dotychczasowej współpracy. Moi partnerzy pytają mnie, co mają poprawić, aby było jeszcze lepiej. Sam nie wiem, czy może być lepiej? Za cholerę nie wiem, co mam im odpowiedzieć. Każdy aspekt był dopięty, zadbali o każdy detal. Wszystko wyszło perfekcyjnie.

Tak czy siak, Dana chce powrócić do USA i wznowić starcia w centrum APEX, ale po organizacji pierwszej gali na wschodzie wie, że hitowe zestawienia będą obecne w Abu Zabi.

Udowodniliśmy, że w Nevadzie także zrobimy galę z zachowaniem wszystkich restrykcji. Chcemy wrócić do Stanów, ale duże walki zostaną w Abu Zabi. Naprawdę chcę, aby największe rzeczy działy się w tym miejscu.

3 KOMENTARZE

  1. Krzysiu z Piotrkiem mówili, że zawodnicy w Abu Zabi nie płacą podatku, więc im pewnie walczenie tam też jest na rękę.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.