Damian Stasiak przegrał starcie z Adamem Soldaevem podczas gali KSW w Warszawie. Stasiak jest jednak przekonany, że walka została przerwana zbyt szybko.

Podczas gali XTB KSW 90, która odbyła się 20 stycznia w Warszawie Damian Stasiak zmierzył się z Adamem Soldaevem. W drugiej rundzie Stasiak przyjął mocny cios, po którym padł na matę. Wówczas do akcji wkroczył sędzia i przerwał pojedynek. Damian po walce napisał w mediach społecznościowych:

Co do walki to…. Hmm oczywiście Adam fajnie mnie trafił i gratuluję mu tego, ale czy był to nokaut??
Z mojej perspektywy zdecydowanie NIE! Między nokautem a nokdaunem jest bardzo cienka granica i tutaj jest rola sędziego, żeby w miarę swojej możliwość dobrze ocenił sytuację… Czy mam pretensję do sędziego Bosackiego? Nie, on odczytał mój upadek jako nokaut, którym oczywiście w mojej ocenie nie był! Jesteśmy profesjonalistami, wiemy czym może skutkować walka… Wolałbym dostać 2/3 ciosy więcej, a nie mieć żadnych niedomówień… A drugie, kto ogląda moje walki ten wie i widział jak nie raz z takich opresji potrafiłem wyjść i dać fajną walkę.
Tak jak powiedziałem, zdania będą podzielone, pretensji nie mam, gratulacje dla Adam Soldaev, a ja z pewnością wrócę i dam jeszcze nie jedną dobrą walkę!

Damian Stasiak wrócił do klatki po szybkim zwycięstwie, które zanotował na gali KSW 84. Polak poddał wówczas w pierwszej rundzie Pascala Hintzena. Był to trzeci tryumf przez poddanie wywalczony w KSW przez popularnego „Webstera”. Wcześniej w ten sposób Damian pokonał Patryka Surdyna oraz Andreya Lezhneva. Za poddanie Surdyna Damian został wyróżniony bonusem. 33-latek z Aleksandrowa Łódzkiego ma na koncie 24 walki, w tym 14 wygranych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

K
Kredens

Oplot Challenge
Heavyweight

172 komentarzy 440 polubień

Myślałem że tego huka soldaeva skończy przed czasem, no cóż... Moim zdaniem przerwanie słuszne

Odpowiedz polub

Avatar of konto_zablokowane
konto_zablokowane

Maximum FC
Welterweight

1,550 komentarzy 4,206 polubień

„Wolałbym dostać 2/3 ciosy więcej, a nie mieć żadnych niedomówień...”

Jak mu przyjebią 2-3 gwoździe, gdzie ostatni cios już będzie wyprowadzony w „manekina” to zobaczymy czy będzie taki pewny opieszałości sędziego

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of lemmy
lemmy

UFC
Strawweight

7,555 komentarzy 20,045 polubień

A ja myślę, że mógł Bosy jeszcze poczekać. Ale to typowa sytuacja w której sędzia jest najbliżej i widzi najwięcej.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

16,555 komentarzy 43,431 polubień

A ja myślę, że mógł Bosy jeszcze poczekać. Ale to typowa sytuacja w której sędzia jest najbliżej i widzi najwięcej.

Też tak myślę, jednak pewnie gdyby to nie był Polak a sytuacja miałaby miejsce gdzieś na innej gali to pewnie byśmy pisali że uratował zawodnikowi dużo zdrowia.

Odpowiedz 2 polubień