Colby Covington ocenił zestawienie z Leonem Edwardsem, do którego dojdzie na UFC 296 w grudniu tego roku w Las Vegas. Covington wierzy, że zdominuje aktualnego mistrza i odbierze mu pas mistrzowski dywizji do 77 kilogramów UFC.

Covington po długiej przerwie od startów, wróci do oktagonu UFC i zmierzy się z Leonem Edwardsem, mistrzem kategorii półśredniej największej organizacji MMA na świecie na UFC 296 w grudniu tego roku w Las Vegas. Chaos nie bił się od marca 2022 roku, kiedy to pokonał Jorge Masvidala przez decyzję sędziowską. Obecny numer 2. rankingu UFC w rozmowie z Jamesem Lynchem wypowiedział się na temat swojego następnego wyzwania, starcia z Rockym.

To świetne zestawienie, kocham bić się z mańkutami. Są powody, dla których on opóźniał ten pojedynek, wie, że jestem dla niego ciężkim rywalem, a dla mnie to po prostu kolejna walka, kolejna walka wieczoru na gali PPV. Nie pamiętam kiedy biłem się w trzyrundowym starciu na karcie wstępnej jak te wszystkie bumy, które mnie wyzywają na walkę.

Dla mnie to świetna stylistycznie walka, mańkut na mańkuta, nie sądzę, że on poradzi sobie z moją wszechstronnością. Będzie cały czas zgadywać, czy go obalę, czy będę go bił w stójce? Jestem czarnym pasem pod mistrzem Valverde, mam umiejętności, żeby go poddać. Wychodzę tam, żeby go skończyć, odłączyć mu światło. Nie będzie bił się ze mną 25 minut w grudniu w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Moja predykcja to kompletna dominacja, od pierwszej sekundy do końca walki. Nie będzie miał nawet odrobiny nadziei w tej walce. Wyjdę tam i zrobię z niego przykład, nie będzie chciał nawet rewanżu. Prawdopodobnie przejdzie na emeryturę albo będzie chciał bić się z innymi rywalami, z którymi może ma szanse. Dowie się tego wszystkiego 16 grudnia.

35-letni Covington (17-3 MMA) w ostatniej walce pokonał swojego byłego przyjaciela, Jorge Masvidala, na UFC 272 w marcu 2022 roku. Od tamtej pory nie bił się w oktagonie UFC i czekał na swoją kolejną mistrzowską okazję. The Chaos na swoim koncie ma wygrane z m.in. Tyronem Woodleyem, Robbiem Lawlerem, Rafaelem dos Anjosem czy Demianem Maią. Obecnie zajmuje on 2. miejsce w rankingu kategorii półśredniej UFC. Charakterystyczny zawodnik to były tymczasowy mistrz dywizji do 77 kilogramów. Większość wygranych, bo 9 z 17, zdobywał przez decyzje sędziowskie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,858 komentarzy 2,844 polubień

Colby Covington ocenił zestawienie z Leonem Edwardsem, do którego dojdzie na UFC 296 w grudniu tego roku w Las Vegas. Covington wierzy, że zdominuje aktualnego mistrza i odbierze mu pas mistrzowski dywizji do 77 kilogramów UFC. Covington po długiej przerwie od startów, wróci do oktagonu UFC i zmierzy się z Leonem Edwardsem, mistrzem kategorii półśredniej […]

Odpowiedz polub

click to expand...