Były pretendent do mistrzowskiego tytułu wagi muszej, Ray Borg został zwolniony z UFC.

Przedstawiciele organizacji UFC potwierdzili portalowi MMA Fighting zwolnienie Raya Borga z obowiązującego kontraktu. Zawodnik na początku tego miesiąca wycofał się w ostatnim momencie z gali UFC Vegas 5 ale nie wiadomo czy to był główny powód rozstania się z UFC. Menedżer zawodnika, Ali Abdelaziz odmówił komentarza w tej sprawie.

Ray Borg z nieznanych powodów wycofał się na dzień przed walką z Nathanem Manessem do jakiej miało na początku sierpnia podczas gali UFC Vegas 5. Było to drugie z rzędu wycofanie się Borga z walki po tym gdy zdrowie jego syna skłoniło go do rezygnacji ze starcia z Merabem Dvalishvili na UFC na ESPN 10 w czerwcu zeszłego roku.

27-letni Borg (MMA 13-5) w trakcie kariery wielokrotnie miał problemy ze zrobieniem wagi, trzykrotnie przekraczając limit wagi muszej oraz raz koguciej. W lutym tego roku gdy nie zrobił limitu wagi muszej, został zmuszony do walki w wyższej kategorii wagowej gdzie przegrał przez niejednogłośną decyzję z Rickym Simonem w swoim ostatnim występie w oktagonie na gali UFC w Jacksonville.

Borg odchodzi z organizacji UFC z rekordem 7-5. Ma na swoim koncie zwycięstwa nad Jussierem Formigą i Louisem Smolką. W 2017 roku na gali UFC 216 dostał szansę walki o pas mistrza z Demetriousem Johnsonem ale po dobrej walce został przez niego poddany w piątej rundzie starcia.

9 KOMENTARZE

  1. Jak to dana mówił, że nie musisz walczyć jak nie chcesz i że fighterzy to niezalezni wykonawcy :waldeklaugh:

  2. Ehhh szkoda go…. Po ty całym incydencie z autobusem nie był sobą…. Ale gość miał ostatnio walczyć i wypadł a wygrałby i mógłby dalej walczyć….

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.