Joshua vs Ruiz II

Jak donosi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport wyniki oglądalności gali w Arabii Saudyjskiej są bardzo zadowalające. Przypomnijmy, że poza walką wieczoru pomiędzy Anthonym Joshuą a Andym Ruizem w wydarzeniu brał udział Polak – Mariusz Wach. To także miało ogromny wpływ na przyciągnięcie widza przed telewizor.

W Wielkiej Brytanii rewanż można było oglądać za £24.95. Ilość wykupionych dostępów wyniosła 1,6 mln, zatem jest to rekord PPV na wyspach.

Według portalu ringpolska platforma streamingowa DAZN (Stany Zjednoczone) odnotowała 1,8 mln widzów. W dodatku walka wygenerowała także 200 tys. nowych subskrybentów.

Średnia oglądalność walki na TVP 1 oraz TVP Sport wyniosła 1,6 mln widzów – w momencie szczytowym było to 2,2 mln.

Według Metody Oglądalności Rzeczywistej średnia była na poziomie 3 mln – w szczytowym momencie 3,4 mln.

Działacz publicznej telewizji wspomniał także o tym, że oglądalność boksu w Polsce nie spada. Od dawna mówi się o tym, że MMA przejęło rynek sportów walki i zdecydowanie dominuje, tymczasem ”Starcie na wydmach” przyciągnęło spore zainteresowanie.

 

14 KOMENTARZE

 1. W Wielkiej Brytanii rewanż można było oglądać za £24.95. Ilość wykupionych dostępów wyniosła 1,6 mln, zatem jest to rekord PPV na wyspach.

  Co oni tam @&wa wiedza o rekordach.

 2. Jaka oglądalność miałby Pudzian w pierwszej walce bokserskiej? Pewnie skalę by rozjebało.

 3. moze i tak , tu byly 2:lol:

  po takiej gali to dużo fanów nie zyskają

  no ale git, że na TVP i Polsacie jest teraz co oglądać

 4. boks umiera:fjedzia:

  Zawsze mnie bawią te komentarze o tym, że boks jest skończony. Ogladalnością bije na głowę mma. W UFC sprzedaż powyżej 350k PPV to już sukces, kiedy w boksie to normalka. Dodatkowo zawodnicy za walkę zarabiają po kilkadziesiąt milionów dolarów. Floyd to wiadomo fenomen, ale jest całe grono pięściarzy z wypłatami po 10-20mln $, gdzie w UFC jest tylko jedna, max dwie osoby które byłyby w stanie tyle zarobić. Joshua zgarnął za tą walkę 85mln $, Ruiz 13mln. Canelo ma kontrakt na 11 walk za łącznie 360mln $. GGG chyba po 20mln $ dostaje. Pacquiao, Wilder, Fury kolejni i możnaby wymieniać dalej. A w mma? Conor bum zmienił swoje życie dzięki jednej walce bokserskiej, o którą żebrał przez dwa lata. Hypowana gala o tytuł BMF na której w pierwszym rzędzie siedział Trump, dodatkowo wszędzie przewijał się The Rock i wszyscy o tym trąbili, dała Masvidalowi wypłatę koło 500k :juanlaugh:

  P.s oczywiście nie pije do Ciebie @yonigga

 5. po takiej gali to dużo fanów nie zyskają

  gala byla calkiem calkiem, narzekaja tylko ci co ogladaja boksy raz na ruski rok

 6. gala byla calkiem calkiem, narzekaja tylko ci co ogladaja boksy raz na ruski rok

  przy ksw to nudy jak skurwysyn były

  jak to jest bardzo dobra to dobrze, ze czesciej nie ogladam

  ogolnie ten Joshua chujowy jest

  najlepsza walka to Wacha była o dziwo

 7. Zawsze mnie bawią te komentarze o tym, że boks jest skończony. Ogladalnością bije na głowę mma. W UFC sprzedaż powyżej 350k PPV to już sukces, kiedy w boksie to normalka. Dodatkowo zawodnicy za walkę zarabiają po kilkadziesiąt milionów dolarów. Floyd to wiadomo fenomen, ale jest całe grono pięściarzy z wypłatami po 10-20mln $, gdzie w UFC jest tylko jedna, max dwie osoby które byłyby w stanie tyle zarobić. Joshua zgarnął za tą walkę 85mln $, Ruiz 13mln. Canelo ma kontrakt na 11 walk za łącznie 360mln $. GGG chyba po 20mln $ dostaje. Pacquiao, Wilder, Fury kolejni i możnaby wymieniać dalej. A w mma? Conor bum zmienił swoje życie dzięki jednej walce bokserskiej, o którą żebrał przez dwa lata. Hypowana gala o tytuł BMF na której w pierwszym rzędzie siedział Trump, dodatkowo wszędzie przewijał się The Rock i wszyscy o tym trąbili, dała Masvidalowi wypłatę koło 500k :juanlaugh:

  P.s oczywiście nie pije do Ciebie @yonigga

  Często też o tym piszę. Masvidal 500 k wypłata za jego ostatnią walkę, kiedy jeśli chodzi o zainteresowanie przebili troszeczkę Canelo. UFC to korpo i wyciska z tych zawodników ile się da, a wielu opcji poza tym nie ma, no i efekt jest jaki jest.

  Zamiast trenować zawodnicy zajmują się reality shows, komentatorstwem (równiez po taniości – pewnie jako forma promocji) albo modelingiem (hehe).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.