Szef organizacji Tomasz Babiloński miał już na swoich galach kilku świetnych zapaśników, na czele z Danielem „Rutkiem” Rutkowskim, mistrzem Babilon MMA oraz FEN w wadze piórkowej. 25 września w DPD Arenie Legionowo po raz pierwszy na Babilon MMA wystąpi walczący w kategorii ciężkiej Przemysław Dzwoniarek.

Jeśli w dobrym stylu pokonam Kubę Słomkę, chciałbym rewanżu z Michałem Piwowarskim. W pierwszej walce nie wyjaśniliśmy, kto jest lepszy – mówi były zapaśnik Przemysław Dzwoniarek.

Zapasy były wiodącym sportem w mojej rodzinie, pierwszy zaczął trenować najstarszy brat Mateusz, a potem Konrad i ja, najmłodszy. Mateusz kierował naszymi karierami, pomagał nam, a ja z Konradem zdobywaliśmy medale Mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych.

Co ciekawe, w pierwszej walce MMA zawodnik pochodzący z Namysłowa rywalizował z innym żołnierzem, szczecinianinem Michałem Piwowarskim, który jest Mistrzem Europy w grapplingu i jiu-jitsu.

To był mój debiut zawodowy. Wcześniej wygrałem walkę semi-pro z Maciejem Gąsiorkiem, o której dowiedziałem się na jeden dzień przed galą. W wywiadach Michał Piwowarski twierdził, że do momentu przerwania naszej rywalizacji pod koniec pierwszej rundy (dyskwalifikacja Piwowarskiego za niedozwolone uderzenie kolanem – przyp. red.) to on miał przewagę, ale ja te opowiadania przyjmowałem z uśmiechem. Można obejrzeć w internecie, kto kogo obalał i obijał oraz miał przewagę w parterze. Można powiedzieć, że nie udało się rozstrzygnąć, kto jest lepszy, więc mi, a sądzę, że również Michałowi, zależy na rewanżu.

Na co dzień namysłowianin trenuje z Grzegorzem Szulakowskim i Dawidem Drobiną. Ale zanim dojdzie do wyczekiwanego rewanżu, spotka się w Legionowie z Jakubem Słomką. To zawodnik trenujący u Wojciecha Hołego w Nowym Targu, a jego największym osiągnięciem jest tytuł Mistrza Świata WKF wywalczony w 2014 roku w Pradze.

Po tym sukcesie wystąpiłem w kilku turniejach amatorskich, które wygrałem oraz stoczyłem jedną walkę w semi-pro. Zwyciężyłem w pierwszej minucie. Od początku przygody w MMA ćwiczyłem w Spartakus Team Zakopane u trenera Mariusza Kruczka, a od pół roku trenuje w NKSW Nowy Targ. Obydwa kluby współpracują, więc już wcześniej miałem też okazję trenować z zawodnikami NKSW. A co do walki z Przemysławem Dzwoniarkiem, kibice oglądając nasz bój dowiedzą się, kto jakie ma atuty sportowe i jak się przygotował – powiedział Jakub Słomka.

Gala Babilon MMA 16 zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem były rywal Przemka Dzwoniarka – Michał „Piwo” Piwowarski spotka się z Filipem Toe, a kolega z teamu Kuby Słomki, Marcin „Arab” Kalata powalczy z Filipem „Czołgiem” Stawowym. Mnóstwo emocji w wadze ciężkiej. W walce wieczoru nie zabraknie Daniela „Rutka” Rutkowskiego, który przed obroną pasów z Adrianem Zielińskim, zmierzy się z Niemcem Rene Runge. W innych potyczkach zobaczymy kickbokserów, z tym że Jan Lodzik i Mateusz Białecki powalczą w K-1, zaś Róża Gumienna i Magdalena Rak na zasadach mieszanych sztuk.

Transmisja gali Babilon MMA 16 na kanałach sportowych Polsatu. Bilety dostępne na www.eventim.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.