Antun Racić KSW 51

Antun Racić (23-8-1) już w sobotę wystąpi na KSW 51 w swoim rodzinnym kraju. Stawką pojedynku z Damianem Stasiakiem (11-6) jest mistrzostwo KSW w wadze koguciej, co jest od lat marzeniem Chorwata. ”Killer” udzielił wywiadu portalowi Bloodyelbow, w którym odniósł się nie tylko do samej walki, ale także do nabytego doświadczenia.

Obecnie jestem na najdłuższej fali zwycięstw w swojej karierze. Kilka tygodni temu zmieniłem drużynę. Teraz trenuję w najlepszym klubie w Europie – UFD Gym. Mamy swoje miejsce w Dusseldorfie i razem z Roberto, Abusem Magomedovem i Davidem oraz Marcinem Zawadą ciężko trenujemy. Naprawdę pomagają mi w wielu aspektach.

Co ciekawe Antun spedził trochę czasu w bardzo popularnym klubie MMA – Tristar.

To mój pierwszy wyjazd do Tristar i na pewno tam wrócę. Mają tam świetnych trenerów, jak i zawodników. Pracowałem z Zahabim, Makovskym, St-Pierrem i Mirsadem Bekticiem. Czasami po prostu musisz zmienić osoby, z którymi sparujesz. Dla mnie to ogromne doświadczenie.

Przydomek planowanego wydarzenia w Zagrzebiu to ”Bałkany kontra Reszta Świata”. Jak bardzo MMA jest popularne w Chorwacji?

Scena MMA jest tutaj ogromna. Mamy Mirko Cro Copa i innych świetnych wojowników. Teraz jedna z największych organizacji na świecie zawita do naszej stolicy. To wszystko składa się na większy szum medialny wokół sportów walki.

Oczywiście nie zabrakło odniesienia do sobotniego rywala – Damiana Stasiaka.

Bardzo dobry przeciwnik, walczył dla UFC. Jest naprawdę niebezpieczny w stójce, ale jego największym atutem jest parter i zapasy. Bazuje na BJJ, jednak nie boję się tego, bo sporo się nauczyłem. Nie widzę takiej opcji, aby Damian wykończył mnie przed czasem.

Pas mistrzowski KSW w wadze koguciej to marzenie. Pracowałem wiele na dotarcie do tego momentu. Zasłużyłem na tę szansę, pokonałem każdego gościa, którego mi dali.

Gala KSW 51 odbędzie się 9 listopada w Zagrzebiu. W najważniejsze walce wieczoru, Mariusz Pudzianowski (MMA 12-7) zmierzy się z Erko Junem (MMA 3-0).

Przeczytaj również:

Transmisja KSW 51 – jak, gdzie oglądać wydarzenie KSW 51

Pełna karta KSW 51

16 KOMENTARZE

 1. @FAMEMMA jak tam sytuacja z biletami? Wypali ten pomysł"Bałkany vs reszta świata"? Czy kaszana się szykuje?:fjedzia:

  imo wypalił i będzie bardzo dużo ludzi

  cała płyta i dolne sektory praktycznie wyprzedane, górne może z 1/4 sprzedana, ale coś tam pewnie jeszcze zejdzie

  inna sprawa, że bilety są po 30 zł, gdzie FAME czy KSW Gliwice ma po 70 zł, a FEN po 100 zł

 2. imo wypalił i będzie bardzo dużo ludzi

  cała płyta i dolne sektory praktycznie wyprzedane, górne może z 1/4 sprzedana, ale coś tam pewnie jeszcze zejdzie

  inna sprawa, że bilety są po 30 zł, gdzie FAME czy KSW Gliwice ma po 70 zł, a FEN po 100 zł

  Kurde, to zapowiada się pierwsza udana gala zagraniczna (na którą przyjdzie ktoś inny niż tylko rodacy mieszkający za granica). No chyba, że te miejsca wykupili Polacy:crazy:

 3. Kurde, to zapowiada się pierwsza udana gala zagraniczna (na którą przyjdzie ktoś inny niż tylko rodacy mieszkający za granica). No chyba, że te miejsca wykupili Polacy:crazy:

  Polaków tam za dużo nie będzie

  były dwie strony polska i chorwacka, na polskiej nic nie schodziło i przerzucają miejsca na chorwacką stronę

 4. Polaków tam za dużo nie będzie

  były dwie strony polska i chorwacka, na polskiej nic nie schodziło i przerzucają miejsca na chorwacką stronę

  Ale będa rekordy w mediach po tej gali, teraz Martin zamknie usta krytykom, co mówili, że galę tylko dla rodakow za granica:beczka:

 5. Ale będa rekordy w mediach po tej gali, teraz Martin zamknie usta krytykom, co mówili, że galę tylko dla rodakow za granica:beczka:

  pytanie czy PPV się sprzeda

  Chorwaci pewnie nie wykupią, a Polacy raczej mocno przeciętnie

 6. ale jaja, Polacy maja placic, a Chorwaci za darmo

  Oni podpisali jakiś czas temu kontrakt z telewizją w Chorwacji. Ciekawe czy będą mieli cała gale, czy tak jak my ACA i UFC, od karty głównej:zakręcony:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.