Anthony Joshua przed swoimi największymi pojedynkami w boksie nieco zdziwił kibiców, udzielając wywiadu portalowi Sky Sports News. 31-letni Brytyjczyk stwierdził, że obecnie posiada najlepszą formę i nie uda mu się długo jej utrzymać. Mistrz świata wagi ciężkiej przyznał, że w ciągu najbliższy 5 lat zakończy karierę, aby niepotrzebnie nie wpaść na falę porażek.

To nie jest początek mojej kariery, raczej zbliżam się do jej końca. Zawsze planuję do przodu i stwierdzam, że nie zostało mi wiele czasu.

Jeszcze pociągnę 5 lat, poczekam do następnych Igrzysk Olimpijskich i wtedy odejdę. Poczekam na to wielkie wydarzenie i odpuszczę.

Przez pandemię koronawirusa oglądaliśmy Anthony’ego w 2020 roku tylko raz. Pogromca Wladimira Klitschko pewnie rozprawił się z Kubratem Pulevem i nie pozostawił żadnych wątpliwości. Aktualnie obóz Joshuy pracuje nad dopięciem jego starcia z mistrzem WBC — Tysonem Furym. Jeżeli uda się doprowadzić do tego spotkania, to czeka nas największa walka bokserska od kilku lat. W końcu dojdzie do unifikacji pasów w królewskiej kategorii wagowej. Pojawiają się słuchy, że oba obozy wstępnie umawiają się na koniec maja, a początek czerwca. To wydarzenie odbędzie się raczej z kibicami, nawet małą ilością i możliwym celem jest Singapur.

Nawet teraz nie wiemy, czy możemy zorganizować galę w Wielkiej Brytanii, na Wembley wejdzie 90 tysięcy osób, ale czy pozwolą nam na organizację? Ja sam przeczuwam, że wszystko odbędzie się za granicą. Na razie rozmawiam z promotorem Tysona i próbujemy ustalić szczegóły – stwierdza Eddie Hearn.

Co stanie się, jeżeli nie uda się zakontraktować tak dużego pojedynku? Joshua najprawdopodobniej zmierzy się z Oleksandrem Usykiem, który jest obowiązkowym pretendentem z ramienia WBO. Ukrainiec kilka tygodni temu w jednym z wywiadów potwierdził, że usunie się w cień na spotkanie Joshua — Fury, aby mógł zawalczyć ze zwycięzcą.

10 KOMENTARZE

  1. Ile można walczyć w UK albo w Arabii Saudyjskiej? To nie przypadek, że jedyna porażka przytrafiła się w USA gdzie wyglądał jakby zszedł z bomby. Zresztą Fury powinien go wyjaśnić znacznie wcześniej.

  2. Plan ambitny jak na mistrza przystało – czy uda się spierdalać przed walka z Furym przez 5 lat jak się z Eddym kombinowało żeby nie stracić zera z Wilderem? No ale w końcu wszyscy zaczęli mieć to w dupie, Wilder zrobił show z Furym, a zero w rekordzie zostało stracone z formalnością którą miał być Ruiz. Czy tym razem się powiedzie czy też może pieniądze będą tak gigantyczne że Eddy straci swój zmysł cwaniaka? Tego dowiemy się w następnym odcinku.

  3. Plan ambitny jak na mistrza przystało – czy uda się spierdalać przed walka z Furym przez 5 lat jak się z Eddym kombinowało żeby nie stracić zera z Wilderem? No ale w końcu wszyscy zaczęli mieć to w dupie, Wilder zrobił show z Furym, a zero w rekordzie zostało stracone z formalnością którą miał być Ruiz. Czy tym razem się powiedzie czy też może pieniądze będą tak gigantyczne że Eddy straci swój zmysł cwaniaka? Tego dowiemy się w następnym odcinku.

    Jesteś w błędzie bo to Wilder odrzucił ogromne pieniądze, za Antka i tak samo spierdolił przed Povietkinem z Rosji, bo miał rzekomo śladowe ilości 0.007,meldonium

  4. Jesteś w błędzie bo to Wilder odrzucił ogromne pieniądze, za Antka i tak samo spierdolił przed Povietkinem z Rosji, bo miał rzekomo śladowe ilości 0.007,meldonium

    Ja pamiętam, że to ciągle obozowi Antka nie pasowało że nie bo nie USA tylko UK,potem że 60/40 podział nie itp. itd i ciągle odrzucanie opcji, ale mogę się mylić najwyżej mnie popraw.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.