Do pojedynku Andy’ego Ruiza Jr z Chrisem Arreolą miało dojść już w 2020 roku, jednak pandemia pokrzyżowała plany organizatorów i pojedynek został odwołany. Teraz jest szansa na to, aby do powrotu pogromcy Anthony’ego Joshuy doszło na wiosnę.

Chris Arreola Na swoim koncie posiada aż 46 stoczonych pojedynków w tym: 38 zwycięstw, 6 porażek i 1 remis. W swojej karierze próbował zdobyć pas WBC z Deontayem Wilderem, Bermanem Stivernem oraz Vitalijem Klitschko. Wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem. ”The Nightmare” znany jest w Polsce, gdyż mierzył się z Tomaszem Adamkiem o pas IBF International. Amerykanin uwielbia wymiany ciosów i cechuje się ogromną odpornością. Najczęstszym atakiem Arreoli są łączone kombinacje lewego oraz prawego prostego, na nich głównie bazuje. Trzeba przyznać, że są one szybkie i momentami taktyka Chrisa w dużej mierze przypomina styl Adama Kownackiego.

Tuż po występie w Arabii Saudyjskiej, Andy rozstał się ze swoim szkoleniowcem Mannym Roblesem. Według trenera przed rewanżem z Anthonym jego podopieczny w ogóle nie słuchał się jego wskazówek. Nie chciał trenować, a przede wszystkim zmienić taktyki na zbliżający się rewanż. Teraz wydaje się, że wszystko powróciło do normy, a były mistrz świata ciężko pracuje na kolejny sukces. Co prawda, Amerykanin był nieaktywny w 2020 roku, ale dołączył do drużyny Canelo Alvareza oraz Ryana Garcii i razem z nimi bierze udział w treningach. Do sieci trafia wiele nagrań, prezentujących obecną formę Ruiza.

Andy Ruiz Jr prezentuje swój słynny lewy sierpowy i czeka na powrót w 2021 roku.

Starcie Ruiz – Arreola zapowiedział dziennikarz Mike Coppinger z portalu The Athletic. Znany redaktor przebywał w sali treningowej Alvareza, gdzie przeprowadzał wywiady odnośnie jego potencjalnego pojedynku z Billy Joe Saundersem, wtedy też dowiedział się o wiosennej walce jego przyjaciela.

Oczywiście, starcie nie odbyło się pod koniec 2020 roku, ale według doniesień były mistrz świata Andy Ruiz Jr. i Chris Arreola spotkają się wiosną.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.