Nasza polska mistrzyni — Joanna Jędrzejczyk w prosty sposób odniosła się do ostatnich słów popularnego analityka sportowego ESPN Stephena A. Smitha. Dziennikarz w jednym z podcastów Larry’ego Wilmore’a uznał, że żeńskie MMA nie powinno istnieć.

Stephen A. Smith od lat pracuje w ESPN i jest główną twarzą redakcji. Popularność zyskał dzięki analizowaniu meczów NBA, które w Ameryce są niezwykle popularne. Od niedawna zajmuje się także UFC, jednak jego ostatnie słowa nie spodobają się kobietom startującym w MMA. Stephen nie jest człowiekiem, który chce oglądać walczące kobiety i nic w tym dziwnego, każdy może mieć odmienne zdanie, jednak jest bardzo rozpoznawalnym reportem ESPN. Jego słowa już obiegły USA i wywierają kontrowersje na całym świecie. Wszystko rozpoczęło się od poruszenia tematu starcia kobieta vs mężczyzna, wydarzenia te miały miejsce np. w Rosji, ale Smith poszedł nieco za daleko, kontynuując temat pań w sportach walki.

Uważam, że jest wiele kobiet, które kwalifikują się do innej pracy, a mimo to wychodzą się bić.

Nie chcę widzieć kobiety, która boksuje z mężczyzną. Nie chcę oglądać pojedynku kobieta-mężczyzna, chociaż w UFC jest kilka kobiet, które są zdolne do skopania męskiego dupska.

Ogólnie, kiedy myślę o sportach uderzanych, to nie nasuwają mi się na myśl kobiety. Po prostu nie podoba mi się kobieta w oktagonie, nie mówię, aby zakazać im walczyć poprzez wprowadzenie ustaw. Ja po prostu nie chcę widzieć ich występów w oktagonie i tym podobnych.

Słowa te skomentowała Joanna Jędrzejczyk — była mistrzyni UFC, której wpis w mediach społecznościowych stał się bardzo popularny. Polka krótko podsumowała, że życzy pracodawcy Stephena, aby stawiali sport kobiet w pozytywnym świetle, zapewniła także, że kobiety nie potrzebują wsparcia analityka — Stephena A. Smitha.

Oczywiście poza wpisem Jędrzejczyk, inne zawodniczki także odnoszą się negatywnie do udzielonego wywiadu w podcaście.

Zamknij się – Weili Zhang (są to słowa obecnej mistrzyni UFC wypowiedziane podczas konferencji prasowej przed walką z Joanną Jędrzejczyk – przyp. red.).

Chciałabym dużo powiedzieć, ale te emotikony wystarczą.

Na razie nie wiadomo, czy stacja ESPN jakkolwiek zareaguje na słowa swojego pracownika. Wątpliwe jest, aby ten odpowiedział za nie stanowiskiem, ponieważ jest jednym z najlepszych analityków sportowych. Być może Stephen przeprosi publicznie osoby, które uraził i będzie po wszystkim.

30 KOMENTARZE

 1. Ma prawo wyrazić swoje zdanie, jest wielu przeciwników (nawet wśród zawodników) tego że kobiety walczą w MMA. Ale z drugiej strony, ciężko wyobrazić sobie MMA bez walk kobiet, rewolucja już się dokonała.

 2. Oho, zobaczymy kto w dzisiejszych czasach ma silniejszą pozycję, kto pierwszy będzie przepraszał? Murzyn czy kobieta?

  :razz:utinlaugh:

 3. Ja tam nie wierzę, że Dana robi coś nie dla hajsu ale dla jakichś idei czy tam wartości, więc pewnie ostatecznie ten bilans finansowy związany z babkami w UFC jest na plus, co oznacza, że ktoś chce to oglądać i komuś opłaca się to zorganizować – jak dla mnie wystarczający argument za walkami babeczek.

 4. Typ jest skończonym idiotą. Płacą mu zresztą za bycie idiotą i rzucanie "kontrowersyjnych" wypowiedzi. Znam go od dawna, jeszcze z NBA. Zero merytoryczności, sporo darcia ryja i emocjonalności, a najwięcej imbecylizmu. Tfu.

 5. Ciśnie mi się na klawiaturę parę myśli, czego nie powinni murzyni, ale nie chcę dostać bana więc sami sobie dopowiedzcie:mamed:

 6. Oho, zobaczymy kto w dzisiejszych czasach ma silniejszą pozycję, kto pierwszy będzie przepraszał? Murzyn czy kobieta?

  :razz:utinlaugh:

  Na razie karty w talii są równe, muszą dobrać coś z puli.

 7. Oho, zobaczymy kto w dzisiejszych czasach ma silniejszą pozycję, kto pierwszy będzie przepraszał? Murzyn czy kobieta?

  :razz:utinlaugh:

 8. A dlaczego ma kogokolwiek przeprosić?

  Powiedział, że mu się to źle kojarzy, bo widocznie mu się źle kojarzy.

  No dramat stulecia.

  Bo dzisiaj się za wszystko przeprasza

 9. Stephen A. Smith to "ekspert" od koszykówki i NFL. Jeden z tych popularnych dziennikarzy z opinią, ale taka samozwańcza gwiazda mediów. Akurat kończy się sezon NFL (został Super Bowl w niedzielę) to pewnie szuka nowego posłuchu z jakąś "kontrowersyjną" opinią. Do zapomnienia.

 10. Typ jest skończonym idiotą. Płacą mu zresztą za bycie idiotą i rzucanie "kontrowersyjnych" wypowiedzi. Znam go od dawna, jeszcze z NBA. Zero merytoryczności, sporo darcia ryja i emocjonalności, a najwięcej imbecylizmu. Tfu.

  Gdzie powiedział nieprawdę?

 11. Gdzie powiedział nieprawdę?

  Ale to jest jego osobista opinia. To nie jest kwestia prawdy/kłamstwa. To jakby ktoś w Polsce powiedział, że krykiet to nie jest sport, a w takiej Azji ogląda go 1,5 miliarda ludzi. I co, przyjdzie taki Hindus i powie Ci, że kłamiesz? Wyśmiejesz typa i tyle z tego będzie 😆

 12. Oho, zobaczymy kto w dzisiejszych czasach ma silniejszą pozycję, kto pierwszy będzie przepraszał? Murzyn czy kobieta?

  :razz:utinlaugh:

  Proste że kobieta i to do tego biała. Przecież cały "woke movement" w USA to z załozenia było wyrównywanie niesprawiedliwości rasowych….po czym po jakichś 20 minutach przejęły to białe feministki które uprowadziły cały ruch i pierdolą jakie to one są poszkodowane od pokoleń :boystop:

 13. Proste że kobieta i to do tego biała. Przecież cały "woke movement" w USA to z załozenia było wyrównywanie niesprawiedliwości rasowych….po czym po jakichś 20 minutach przejęły to białe feministki które uprowadziły cały ruch i pierdolą jakie to one są poszkodowane od pokoleń :boystop:

  Ktoś tu lubi Billa Burra.

 14. Proste że kobieta i to do tego biała. Przecież cały "woke movement" w USA to z załozenia było wyrównywanie niesprawiedliwości rasowych….po czym po jakichś 20 minutach przejęły to białe feministki które uprowadziły cały ruch i pierdolą jakie to one są poszkodowane od pokoleń :boystop:

  O to tak jak ze skrajną lewica i protestem kobiet –  20 minut i już pierwszego dnia wiedziałem kto pojutrze to zagarnie i zrobi z tego absurdalny cyrk i manifest polityczny.

 15. Prawda jest jednak taka, że mało która walka kobiet wzbudza emocje. Jednak te które to robią, są walkami roku, jak ostatnia Asi z Weili – różnica jest w wyszkoleniu. Bardzo mało dziewczyn trenuje sporty walki, a jeszcze mniej idzie dalej, startując  w zawodach. Zwykle na klub przypada może z 2-4 dziewczyn, które jeżdżą na turnieje a reszta to chłopaki, które chcą się bić po ryjach. Konkurencja jest znacznie mniejsza, a dywizje trzeba kimś zapełnić, więc brane są bardzo początkujące zawodniczki. Taki pojedynek Vanessy Melo z Sarah Moras to była najgorsza walka jaką w życiu widziałem. Ich bilanse to 11-8 i 6-7, a ja je muszę w UFC oglądać bo walczących kobiet jest tak mało, że często brane są te dziewczyny, które reprezentują poziom juniora, pół roku trenującego MMA.

 16. Jeżeli ktoś zapytany odpowiada na pytanie, to nie można się go czepiać za swoje poglądy. Co innego jak ktoś od tak z dupy zaczyna wygłaszać

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.