Eddie Hearn, szef grupy Matchroom Boxing dopiął rewanżowe starcie pomiędzy Alexandrem Povetkinem i Dillianem Whytem. Pojedynek odbędzie się 6 marca.

Alexander Povetkin oraz Dillian Whyte spotkają się po raz drugi w ringu. Tym razem, zwycięzca najprawdopodobniej zmierzy się z Deontayem Wilderem, a przynajmniej takie plany ma Eddie Hearn. Deontay pozostaje na pierwszym miejscu rankingu WBC i próbuje doprowadzić do trylogii z Tysonem Furym, jednak jego obóz finalizuje walkę z Anthonym Joshuą. Na razie nie znamy miejsca starcia Whyte vs Povetkin II, wszystko zależy od sytuacji związanej z pandemią.

Przypomnijmy, że do drugiego spotkania Whyte’a z Povetkinem miało dojść już 21 listopada. Niestety, Rosjanin został hospitalizowany po tym, jak wykryto u niego COVID-19 i odwołano galę. Wtedy już promotor Eddie Hearn zapowiedział, że po tym, jak Alexander wróci do pełni sił, da mu czas na porządny obóz przygotowawczy i zapewni dobre warunki w kontrakcie na 2021 rok.

Povetkin w sierpniu ciężko znokautował Dilliana Whyte’a, który aż palił się do walki mistrzowskiej z Tysonem Furym. Walka zakończyła się w piątej rundzie po kapitalnym lewym podbródkowym. Co ciekawe Rosjanin w tym starciu dwukrotnie zaliczył deski, a w czwartej odsłonie ratował go gong. To nie przeszkodziło jednak doświadczonemu ”Saszy”, o czym przekonał kibiców w kolejnych 3 minutach.

Dla Alexandera był to powrót po remisie z Michaelem Hunterem na gali w Arabii Saudyjskiej. Wcześniej wygrywał na punkty z Hughie Furym, a jeszcze wcześniej doznał bolesnej porażki z Anthonym Joshuą na gali w Londynie. Kontrakt Rosjanina zawierał klauzulę rewanżową, którą od razu uruchomił obóz Whyte’a. Zatem czekamy na 2021 rok, aby obejrzeć to starcie.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.