Adam Kownacki (20-0, BOKS) już w sobotę stanie naprzeciw Roberta Heleniusa (29-3, BOKS) na ringu w Nowym Jorku. Gala odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. Na naszej stronie ruszy także relacja na żywo z każdej rundy na czas walki Polaka.

TRANSMISJA 
Wiadomo już, że transmisją z USA zajmie się Polsat Sport. Studio wystartuje o godzinie 1:00, przekaz telewizyjny z gali rusza od godziny 2:00 – walka Kownackiego od 3:45!

ROZPISKA
waga ciężka: Adam Kownacki (20-0) vs Robert Helenius (29-3) –  od 3:45
waga ciężka: Efe Ajagba (12-0) vs Razvan Cojanu (17-6) – od 2:50
waga ciężka: Frank Sanchez (14-0) vs Joey Dawejko (20-7-4) – od 2:00
waga ciężka: Robert Alfonso (19-0-1) vs Carlos Negron (20-3)
waga super lekka: Zachary Ochoda (20-1) vs Angel Sarinana (10-9-3)

Dla Adama Kownackiego wygrana może oznaczać walkę o mistrzostwo świata, jednak pojawiają się słuchy, że może on także zostać rywalem Andy’ego Ruiza Jr., który na swoim rozkładzie ma Anthony’ego Joshuę. Oczywiście fani z Polski woleliby, aby ”Babyface” dostał szansę na trofeum WBA z wyżej wymienionym Brytyjczykiem, który z kolei 20 czerwca zmierzy się z Kubratem Pulevem. Adam przed walką z Finem zapowiada, że wniesie na wagę blisko 118 kilogramów, w samym starciu zamierza on od samego początku ruszyć do przodu i wywierać nieustanną presję. Miejmy nadzieję, że Polak dopnie swego i zakończy bój przed czasem.

Kim jest Robert Helenius? Pochodzi z Finlandii, niegdyś był mistrzem Europy, dzierżył pas EBU. W swojej karierze pierwszy głośny pojedynek odbył z Samuelem Peterem, kiedy to wygrał przez nokaut. Do wielkich, a wręcz skandalicznych scen w jego pięściarskiej przygodzie doszło w 2011 roku, kiedy to zdaniem sędziów wygrał na punkty z Dereckiem Chisorą. Według wielu fanów był to największy ”wałek” w historii boksu. No cóż jeżeli nie oglądaliśmy tego starcia, to wystarczy spojrzeć na statystyki. Wszystkie ciosy: Helenius (140 z 647), Chisora (278 z 672), mocne ciosy: Helenius (77 z 215), Chisora (214 z 468). W 2019 roku Robert stoczył dwie walki, przegrał przez nokaut z Geraldem Washingtonem (pięściarz ten został rozbity przed Kownackiego w styczniu), a następnie obił w listopadzie Mateusa Roberta Osorio, który tak naprawdę boks traktuje jako dodatek do życia.

WYWIAD Z ADAMEM KOWNACKIM:

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.