W nocy z soboty na niedzielę Adam Kownacki (20-0, BOKS) podejmie Roberta Heleniusa (29-3, BOKS) w Nowym Jorku. Przed swoim pojedynkiem Polak udzielił obszernego wywiadu portalowi ESPN, na początku został zapytany o swoją rodzinę.

Ostatnie noce były nieprzespane, bo urodził mi się syn. Powtarzam mu, że tata musi ciężko pracować, aby zapewnić mu znacznie lepsze życie niż moje, kiedy dorastałem. Moi rodzice poświęcili dla mnie wiele i nauczyłem się tego od nich.

Po ostatnim pojedynku Deontaya Wildera z Tysonem Furym plany Kownackiego nieco zostały pokrzyżowane. ”Babyface”, aby dostać szansę walki o pas WBC, będzie musiał poczekać na dopełnienie trylogii obu panów.

Najlepszym sposobem na radzenie sobie w takich sytuacjach jest branie każdej walki, jaką zaproponują, oczywiście w kontekście mistrzostwa. Mam nadzieję, że dostanę swoją szansę, zanim zakończę karierę. Jeżeli tak się nie stanie, to będzie do bani. Teraz mam najlepszą formę, bokserzy swój złoty środek kariery mają od 30 do 35 lat. Teraz mam 30 lat i nadal ulepszam swoje umiejętności, mam nadzieję, że nie zmarnuję tego czasu.

Niestety czasami rzeczy nie wychodzą, tak jak je sobie zaplanujesz. Wilder będzie mieć trzecią walkę z Furym w okresie wakacji, gdyby Deontay wygrał tym razem, to mógłbym zawalczyć z nim na początku 2021 roku. Cóż, muszę pozostać w skupieniu i kontrolować to, na co mam realny wpływ. Dobry występ w sobotę powiększy moją liczbę fanów. Definitywnie chcę walczyć ze zwycięzcą Fury vs Wilder III.

Nie zabrakło także odniesienia do fińskiego rywala.

W wadze ciężkiej nie można brać nikogo na pół gwizdka. Helenius ma super rekord, wie, że wygrana ze mną da mu moje miejsce w rankingach. Pokonanie go nie oznacza dla mnie wielkich benefitów, jestem przecież faworytem, wiele nie zyskam. Wierzę w to, że jestem najlepszym ciężkim na świecie, dlatego dążę do walk z czołówką.

Chcę pokazać się ze spektakularnej strony, mocny nokaut będzie czymś znakomitym.

Wszelkie informacje o gali w Barclays Center z udziałem Adama Kownackiego pojawią się niebawem na naszej stronie.

9 KOMENTARZE

  1. @Wito ja tez bym chcial. Zrobisz z tego newsa?

    Też masz rekord 20-0 w zawodowym boksie i walkę na dniach? Jak tak to pewnie @Wito zrobi artykuł też o Tobie. Czemu nie.

    BTW @Wito wypad z tym boksem z MMArocks!

  2. @Wito ja tez bym chcial. Zrobisz z tego newsa? Bo to co nabazgrales jest tak samo logiczne. Fury oznaczyl juz sciezke i koniec kariery i na pewno nie zawalczy z kownackim, bo kto da mu tyle hajsu za anonima, w anglii czekaja na niego duze walki.

    Co nie zmienia faktu, że Kownacki chce zawalczyć ze zwycięzcą walki Wilder-Fury III. Przypierdalasz się bez powodu

  3. @Wito ja tez bym chcial. Zrobisz z tego newsa? Bo to co nabazgrales jest tak samo logiczne. Fury oznaczyl juz sciezke i koniec kariery i na pewno nie zawalczy z kownackim, bo kto da mu tyle hajsu za anonima, w anglii czekaja na niego duze walki.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.