Czołowa amerykańska organizacja walk na gołe pięści, Bare Knuckle Fighting Championship w przyszłym tygodniu złoży kolejną, poprawioną ofertę na walkę dla Mike’a Tysona.

Zobacz również: Tito Ortiz twierdzi, że obóz Mike`a Tysona kontaktował się z nim w sprawie potencjalnej walki

BKFC ma nadzieję, że ich propozycja będzie bardziej atrakcyjna dla powracającego ze sportowej emerytury, 53-letniego legendarnego boksera który dostał szereg interesujących ofert na walkę.

Prezydent organizacji BKFC David Feldman, w rozmowie z portalem MMA Fighting zdradził, że nowy kontrakt przekroczy pierwszą ofertę w wysokości 20 milionów dolarów zaoferowanych legendarnemu Tysonowi kilka tygodni temu. Feldman dodał również, że ma zamiar przygotować dodatkowe opcję w kontrakcie w tym darowizny na cele charytatywne które mogły by skłonić legendę do walk w ringu BKFC. Niestety nie był w stanie podać dokładnej wartości poprawionej umowy, ponieważ jest ona wciąż finalizowana.

Jeśli chodzi o idealnego przeciwnika do walki, wg. Feldmana najlepszym kandydatem jest były mistrz organizacji PRIDE FC, Wanderlei Silva, który od razu skontaktował się z organizacją BKFC prosząc o starcie z Tysonem:

„Nie oferowałem tej walki Ortizowi. Nie wiem, czy to przyciągnęłoby ludzi. Myślę, że Wanderlei Silva, jest kimś kto bez względu na wiek jest zawsze niebezpieczny i to byłby bardziej intrygujący pojedynek. Myślę o czymś takim ale nic nie jest jeszcze ustalone.”

„Najpierw chcę sprawdzić, czy uda nam się podpisać umowę z Tysonem a potem zaczniemy rozmawiać z przeciwnikami” – powiedział Feldman. „Nie udało nam się jeszcze podpisać tej umowy ale wydaje mi się, że dalej mamy szansę. Mike od razu powiedział „nie” ale myślę, że mamy jeszcze miejsce do rozmowy.”

Odkąd Mike Tyson zasygnalizował chęć powrotu do bokserskiego ringu, kilku promotorów oraz zawodnicy ze świata boksu i MMA wyrazili chęć zmierzenia się w lukratywnej walce z „Żelaznym Mikiem”. W ostatnich tygodniach zainteresowani walką z Tysonem byli między innymi członkowie „Galerii Sław UFC”, Tito Ortiz i Ken Shamrock, były mistrz wagi ciężkiej UFC, Andrei Arlovski czy Alexander Emelianenko.

W ostatnich dniach, Tyson wystąpił gościnnie w wrestlingowej gali AEW

View this post on Instagram

This is crazy! @aewontnt @tonyrkhan

A post shared by Vitor "The Phenom" Belfort (@vitorbelfort) on

Zobacz również:

15 KOMENTARZE

 1. Z Silvą? W boksie? Serio? Przecież Tyson go raz jebnie i będzie po walce,  nawet się nie spoci. Wanderlei ze swoimi cepami w stójce, to się nadawał w archaicznym mma, ze swoją szczęką, z bokserem, nawet i 50-letnim pójdzie spać w minutę, nawet nie warto kupować biletów czy ppv.

 2. Za Tysonem idzie wielka legenda i globalna rozpoznawalność, przy odpowiedniej promocji 20 mln.$ to śmiech na sali.

 3. Przecież to jest bokserski beton. Wystąpi na jakiejś gali w kasynie i w walce ze zjebanym Holifieldem albo innym dinozaurem. Będą mieli wielkie rękawice i szlafroki a walkę zapowie stary Buffer. Kasę za to weźmie don King jesli jeszcze nie umarł.  W pierwszym rzędzie będzie siedział jakiś kurwa Tom Kruz i Rambo 3. Tuz przed ich walką o pas wbc czy wbo zmierzy się jakiś turek ważący 67 kg z innym kruzerchujem z meksyku co nikt ich nie zna . A tyle pierdolenia wokół tego i nadziei robionych sobie przez wanderlejów tego świata..

 4. Za Tysonem idzie wielka legenda i globalna rozpoznawalność, przy odpowiedniej promocji 20 mln.$ to śmiech na sali.

  Nie przesadzaj, 20 mln to dobra stawka dla 53 letniego boksera.

 5. Ten news jest z tych , w które musiałbym osobiście zobaczyć czeki, bo nie wierze ze ktoś rzuci 20 mln dolarów za walkę Tysona, no chyba ze  finansuje to jakiś szalony  miliarder i kocha Bestie.

 6. Tylko w sportach walki takie dinozaury mogą liczyć na miliony za jednorazowy powrót z emerytury. Jakby tacy Romario albo Maradona chcieli zagrać choć dwa profesjonalne mecze w 2020 to by ich wyśmiali na miejscu 😎

 7. „Nie udało nam się jeszcze podpisać tej umowy ale wydaje mi się, że dalej mamy szansę. Mike od razu powiedział "nie" ale myślę, że mamy jeszcze miejsce do rozmowy.

  Czekaj, czekaj. Czyli Tyson wyraźnie powiedział, że u nich nie zawalczy, a ten dalej sobie jakieś pojedynki ustala i łapie rozgłos? :suchykarol:

 8. Czekaj, czekaj. Czyli Tyson wyraźnie powiedział, że u nich nie zawalczy, a ten dalej sobie jakieś pojedynki ustala i łapie rozgłos?

  tak, to jak oferty od KSW przez twittera dla rudego itd.

  Taki marketing dla biednych

 9. Jezu podziwiam osoby co śledzą wrestling, dostaje takie cringu oglądając to, ze mniejszy miałbym przy tym jak Rafalala tańczyłaby w balecie. Te video to dałem rade wytrzymać 15 sekund.

 10. Wystąpi na jakiejś gali w kasynie i w walce ze zjebanym Holifieldem albo innym dinozaurem. Będą mieli wielkie rękawice i szlafroki a walkę zapowie stary Buffer. Kasę za to weźmie don King jesli jeszcze nie umarł. W pierwszym rzędzie będzie siedział jakiś kurwa Tom Kruz i Rambo 3. Tuz przed ich walką o pas wbc czy wbo zmierzy się jakiś turek ważący 67 kg z innym kruzerchujem z meksyku co nikt ich nie zna .

  :antonio:

  Piękne, piękne.. aż łezka w oku by mi się zakręciła.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.