Mike Tyson w swojej karierze bokserskiej nie raz zaskakiwał fanów, kolejny raz pokazał, że nie potrzebuje dużo czasu by wyszlifować mistrzowską formę. 53-letni Amerykanin w ostatnim czasie powrócił do treningów, a nawet zapowiedział, że wystąpi w kilku walkach pokazowych, a zyski przeznaczy na cele charytatywne. Dziś wyszedł nowy film z boksowania na tarczach.

View this post on Instagram

Training smarter every day. @smartcups SmartCups.com

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

Styl ”Żelaznego Mike’a” od zawsze budził wiele emocji, bazował na mocnych uderzaniach, ciosach sierpowych oraz obijaniu korpusu. Nie brakowało także podbródkowych i wspaniałej dynamiki, cały styl Tysona oraz jego reżim treningowy został opisany w tym artykule, zachęcamy do zapoznania się z tymi ciekawostkami.

Mike Tyson to legendarny bokser, jeden z najlepszych pięściarzy w historii tego sportu. Był niepokonany od 1985 do 1990, kiedy to sensacyjnie przegrał z Jamesem Douglasem. Zanim to się jednak stało, aż sześć razy zdołał obronić mistrzostwa IBF, WBA i WBC.

Po tej pierwszej porażce w 38. zawodowej walce, Mike Tyson zdołał zwyciężyć jeszcze 8 razy, odzyskując pasy WBA (pokonał Bruce’a Seldona) i WBC (pokonał Franka Bruno). Wtedy jednak na drodze dwa razy stanął mu Evander Holyfield, z którym dwukrotnie przegrał – raz przez TKO a drugi raz przez dyskwalifikację za gryzienie ucha Holyfielda. Po tych dwóch bojach Tyson nie odzyskał już nigdy pasów. Ostatnim razem gdy próbował zdobyć IBF, WBA i WBC, spotkał się z Lennoxem Lewisem, z którym przegrał przez KO.

Mike Tyson to też postać kontrowersyjna. Słynął z ekstrawaganckiego życia. Nie stronił od alkoholu i narkotyków. Miał silną depresję, którą leczył lekami. W 2003 roku ogłosił bankructwo przyznając się do długu rzędu 34 milionów dolarów, choć w czasie zawodowej kariery zarobił aż 400 mln. Obecnie wznowił treningi z chęcią powrotu do boksu.

Polecamy wam także wiele innych wpisów pojawiających się na MMARocks.pl nawiązujących do kariery ”Żelaznego Mike’a”:

23 KOMENTARZE

 1. Nawet jesli Mike nie jest w stanie zbyt długo tak napierdalać, to jednak taka szybkośc w tym wieku…

 2. Mamy kolejny cykliczny wątek na Cohones. Tyson wrzuca film z tarczowania – nowy temat. Wspaniale zniszczył te tarcze. Nie mogę się doczekać zakontraktowania mocniejszych tarcz. Ależ to będzie widowisko :antonio:

 3. W takim wieku taka forma. Za kilka lat też będę w jego wieku. W sumie to mnie zmotywował . Gdzieś muszę tylko zdobyć ten koks , który w siebie wbija tonami

 4. Mamy kolejny cykliczny wątek na Cohones. Tyson wrzuca film z tarczowania – nowy temat. Wspaniale zniszczył te tarcze. Nie mogę się doczekać zakontraktowania mocniejszych tarcz. Ależ to będzie widowisko :antonio:

  Podobno co serię muszą zmieniać tarcze bo te nie chcą przyjąć drugiej.

 5. Pod koniec dnia on jest prawdziwym gangsterem.

  To "pod koniec dnia" mnie najbardziej rozbawiło :jarolaugh:

 6. Na tarczach wygląda kozak. Dobrze ,że forma jest i nie głupoty w głowie ale jak to mawiała moja trenerka Pilates – tarcza nie oddaje, mata zweryfikuje.

 7. W takim wieku taka forma. Za kilka lat też będę w jego wieku. W sumie to mnie zmotywował . Gdzieś muszę tylko zdobyć ten koks , który w siebie wbija tonami

  adrenochrom plus hormon wzrostu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.