ufc on espn+ 22 shogun rua paul craig

Pojedynek legendarnego Mauricio „Shoguna” Ruy z Paulem Craigiem na gali UFC on ESPN+ 22 w Brazylii zakończony niejednogłośnym remisem!

Rua trafił low kickiem na początku walki, natomiast Craig odpowiedział kopnięciem na korpus. Szkot przeszedł do zwarcia i przycisnął Mauricio do siatki. Shogun zdołał jednak odwrócić rywala i zająć lepszą pozycję w klinczu. Po ponad minucie zawodnicy wrócili do stójki, a Craig trafił mocnym sierpowym na rozerwanie. Paul Craig przeszedł do ofensywy, zasypał wycofanego Brazylijczyka gradem ciosów! Rua w dalszym ciągu stał twardo na nogach i nie dał się znokautować. Na minutę przed końcem rundy Shogun nieskutecznie próbował przenieść walkę do parteru. Mauricio trafił kombinacją lewy-prawy, po której Paul przeszedł do klinczu, gdzie przeczekał do syreny kończącej tę odsłonę.

Szkot był zawodnikiem bardziej ruchliwym, aktywnie pracował na nogach i atakował kopnięciami z dystansu. Rua napierał do przodu, w końcu udało mu się przenieść walkę na ziemię. Brazylijczyk ruszył do ataku, wyprowadził w stronę leżącego Craiga serię ciosów. Szkot starał się zapiąć trójkąt, ale Rua nie pozwolił rywalowi na dopracowanie techniki. Shogun punktował z górnej pozycji, stale uważając na próby poddań ze strony Craiga. Rua regularnie podnosił pozycję, by później wskakiwać do gardy Paula z kolejnymi uderzeniami. Druga runda toczyła się przez większość czasu pod dyktando Brazylijczyka.

Zawodnicy wymienili się niskimi kopnięciami na starcie ostatniej odsłony tego pojedynku. Craig w dalszym ciągu atakował tułów przeciwnika, zaś Rua dążył do zamknięcia Szkota pod siatką. Po nieco ponad minucie walki w stójce obaj panowie ponownie wylądowali w parterze. Mauricio Rua zajął pozycję z góry, co pozwoliło mu na kontynuowanie taktyki z poprzedniej rundy. Kiedy tylko Craig próbował zagrozić trójkątem, Rua świadomie wstawał, nie dając Szkotowi szans na zapięcie poddania. Craig podniósł się do stójki na 20 sekund przed końcem walki. Zawodnicy ruszyli na otwartą wymianę, która zakończyła się sprowadzeniem ze strony Paula.

Każdy z sędziów punktował ten pojedynek w odmienny sposób. Pierwszy z nich widział wygraną Shoguna, drugi Craiga, trzeci zaś remis. Ostatecznie w oktagonie ogłoszono niejednogłośny remis.

8 KOMENTARZE

  1. Wynik mógł iść w obie strony , ogólnie walka nie była zła  , ale Craig nie popisał się inteligencja , gościu ogarniał w stojce Shoguna  , a kładzie się sam na plecy  , 3 runda to już całkiem jego popis ,  Shogun  już nie ma wiele do pokazania , myślałem że spadnie po tych lujach w pierwszej  , rozpaczliwe zejścia w nogi , ogólnie za dużo zbral już na łeb  , w 3 był z góry ale kompletnie nic nie robił  , Craig zadał więcej ciosów z plecow

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.