W 2013 roku Matt Riddle (8-3, 2 NC) został zwolniony z organizacji UFC mimo tego, iż w ostatnich czterech pojedynkach nie poniósł żadnej przegranej. Wszystko przez oblanie testów na obecność marihuany, która dwukrotnie została wykryta w organizmie zawodnika.

W jednym z ostatnich wywiadów Dana White wspomniał o Riddle’u, który po zwolnieniu z organizacji UFC stoczył tylko jedną walkę w MMA i zakończył karierę.

„Nie, słuchaj, nie żałuję tego. Słyszałem wywiady z Mattem Riddle’em, a on wydaje się bardzo podekscytowany zwolnieniem i tym wszystkim. W tym miejscu i czasie, w którym byliśmy, był to właściwy ruch. Cieszę się, że odniósł on sukces i ma się dobrze. Nie życzę mu niczego złego.

Nie ma czegoś takiego, że nienawidzę lub w jakiś sposób nie lubię Matta Riddle’a. Wiem, że on czuje coś przeciwnego, nie dziwię się, jednak nie życzę mu niczego złego. Nie żałuję decyzji, którą wtedy podjąłem.”

Na słowa szefa UFC szybko zareagował sam Matt Riddle, który na swoim koncie na Instagramie opublikował poniższe słowa:

„Dana, nie jestem zły, że mnie zwolniłeś. Jestem zły, ponieważ jesteś kretynem bez serca posiadającym zbyt dużo pieniędzy. Wtedy nazwałeś mnie przegranym po tym, jak mnie zwolniłeś, a ja miałem serię czterech zwycięstw i moje trzecie dziecko prawie spowodowało, że zbankrutowałem.

Również powiedzieć coś takiego, że zwolnienie mnie było odpowiednią decyzją, jest najgłupszą rzeczą w historii. Dosłownie próbowałeś zepsuć moją karierę i życie, ponieważ jesteś małą, łysą dzi*ką, która nie mogła mnie kontrolować, więc przestań kłamać, bo to smutne, stary.”

Dwanaście walk w karierze „Deep Waters” stoczył pod szyldem UFC. Po siódmym sezonie programu The Ultimate Fighter rozpoczął zawodową karierę, podczas której pokonał miedzy innymi Johna Maguire’a, DaMarquesa Johnsona czy Grega Soto. Przegrywał natomiast z Nickiem Osipczakiem, Seanem Piersonem i Lance’em Benoistem. Po raz ostatni w klatce Riddle pojawił się w lutym 2014 roku, kiedy poddał gilotyną Michaela Kuipera na gali Titan FC 27.

W 2018 roku Matt Riddle podpisał kontrakt z organizacją WWE. Aktualnie występuje pod szyldem NXT.

12 KOMENTARZE

 1. Pamiętam że to była mega chujowa akcja ze strony UFC. W momencie jak pełno zawodników leciało na soku wyjebali typka za zioło. Coś czuje że za kulisami poszła jakaś rozmowa i za to naprawdę pozbyli się Matta z UFC

 2. Złapali go z gibonem i nie dość, że nie dostał sanek, by sobie przynajmniej w zimie pośmigać z górki, to jeszcze łysa łachudra go wyjebała z UFC.

 3. Trzeba przyznać, że typ miał dość niezwykłą karierę – całą spędził w UFC i ani razu nie zawalczył z nikim znaczącym :razz:enn:

 4. Koleś lepszy od Jona Jonesa

  Pamiętam go tylko z tego zdjęcia i jeszcze z historii o tym, że ktoś mu napluł do ryja… Walki żadnej nie widziałem

 5. Pamiętam go tylko z tego zdjęcia i jeszcze z historii o tym, że ktoś mu napluł do ryja… Walki żadnej nie widziałem

  ja też 🙂

 6. Trzeba przyznać, że typ miał dość niezwykłą karierę – całą spędził w UFC i ani razu nie zawalczył z nikim znaczącym :razz:enn:

  Dlatego niech go zatrudnią w KSW. Może dostanie starcie o pas z Karolem. Ale wróżę mu wierutny wpierdol.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.