Już w sobotę, 20 lutego, Mateusz Rębecki (MMA 12-1-0) wejdzie do klatki w kolejnej obronie tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej. Rywalem „Chińczyka” będzie Jose Barrios Vargas (MMA 11-1-0).

Dla 28-latka ze Szczecina będzie to szansa na przedłużenie serii zwycięstw do dziesięciu z rzędu. Świetną serię rozpoczął w 2015 roku poddając balachą Jacka Krefta. W kolejnych starciach pokonał Adama Golonkiewicza i Dmitriya Golbaeva. Trzy wygrane z rzędu zagwarantowały Rębeckiemu walkę o pas FEN w wadze lekkiej.

Mistrzostwo w kategorii do 70 kilogramów „Chińczyk” zdobył na gali FEN 20 pokonując ciosami w czwartej rundzie Mariana Ziółkowskiego. W kolenych starciach Rębecki udanie bronił tytułu odprawiając przed czasem Łukasza Koperę, Daguira Imavova, Magomeda Magomedova i Fabiano Silvę. W 2019 roku 28-latek stoczył również walkę poza granicami naszego kraju – na Battlefield FC 2 w trzeciej rundzie pokonał Kaika Brito.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mateusz Rębecki (@chinolaobjj)

2 KOMENTARZE

  1. Mateusz Rębecki (MMA 12-1-0) wejdzie do klatki w kolejnej obronie tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej. Rywalem "Chińczyka" będzie Jose Barrios Vargas (MMA 11-1-0).

    Najwyższa pora iść dalej. Bicie sie o pas z kabaczkiem z brazylijskiej dzungli to mało dla takiego zawodnika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.