Mateusz Gamrot już w październiku zadebiutuje w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Polak po przygodzie w KSW związał się kontraktem z „Ultimate Fighting Championship”, gdzie będzie mierzył się z najlepszymi zawodnikami na świecie. W rozmowie z InTheCage.pl „Gamer” wypowiedział się o kulisach związania się z UFC i ofercie finansowej jaką otrzymał od organizacji prowadzonej przez Danę White’a.

ZOBACZ TAKŻE: Magomed Mustafaev chwali się walką z Mateuszem Gamrotem

Pierwsza oferta była tak zadowalająca, że nie trzeba było toczyć negocjacji. Nie wiem czy mogę, czy powinienem zdradzać informacje finansowe więc póki co się wstrzymam. Kontrakt mam na cztery walki. Informacje o finansach zatrzymam sobie dla siebie. Dla mnie oferta jest bardzo dobra. Mogę powiedzieć tak – KSW złożyło mi większą ofertę, aczkolwiek teraz mam dużo większe pieniądze niż za ostatnią walkę w KSW. Dla mnie jest to naprawdę bardzo zadowalające.

Za moją pierwszą walkę w UFC mam większe wynagrodzenie niż za ostatnią walkę w KSW. Ryzykuję, ale nie tracę. Mogę jeszcze więcej zarobić. Głównym argumentem dlaczego pragnąłem tak być w UFC… Nie chciałbym czegoś żałować. Jak moje dzieci zapytają mnie: „Tato, czego nie spróbowałeś w życiu?” – to będzie moja lekcja życiowa też na ich przyszłość. Warto walczyć o marzenia, warto się starać, warto chcieć czegoś całym sercem, bo marzenia się spełniają. Lepiej zaryzykować i żałować niż nie zaryzykować i żałować się czegoś nie zrobiło.

Gamrot (17-0, 1 NC MMA) w ostatnim pojedynku dla KSW mierzył się z Marianem Ziółkowskim, który zastąpił kontuzjowanego Shamila Musaeva. W swojej karierze w polskiej organizacji zawodnik mierzył się z m.in. Normanem Parke, Kleberem Koike Erbstem, Mansourem Barnaoui czy Grzegorzem Szulakowskim. Polak znany jest ze swoich świetnych umiejętności grapplingowych. Debiut „Gamera” w UFC odbędzie się 17 października tego roku na „Fight Island”. Zmierzy się wtedy z Magomedem Mustafaevem.

42 KOMENTARZE

 1. Czyli co 45+45k? Jak tak to ładnie.

  Mówimy o dolcach, tak?

  Ja mam szczerą nadzieję, że 40k$+40k$ na start. To byłyby super pieniądze.

 2. Mówimy o dolcach, tak?

  Ja mam szczerą nadzieję, że 40k$+40k$ na start. To byłyby super pieniądze.

  Tak, o dolcach. Z tego co @respect pisał to za Parke dostał 350tys zł. Więc myślę, że 40+40 albo 45+45.

 3. Głównym argumentem dlaczego pragnąłem tak być w UFC… Nie chciałbym czegoś żałować. Jak moje dzieci zapytają mnie: "Tato, czego nie spróbowałeś w życiu?" – to będzie moja lekcja życiowa też na ich przyszłość.

  Niezbyt go lubię, ale to jest tak perfekcyjnie powiedziane, że choćby Kawul przez tydzień nad swoją poezją myślał, to dobrej riposty nie wymyśli.

 4. Ja stawiam na 30+30. Za Parke dostał 350 tysięcy, ale pewnie wraz z sponsorami, którzy stanowią znaczną część wypłaty. Sama gaża raczej nie była tak wysoka, ale mogę się mylić.

 5. Tak, o dolcach. Z tego co @respect pisał to za Parke dostał 350tys zł. Więc myślę, że 40+40 albo 45+45.

  Wow, 350k to świetne pieniądze – jeśli prawda, super.

  40k+40k w takim razie robiłoby robotę i jest pewnym "standardem" w UFC, osiągalna kwota dla Mateusza. Fajnie. Oby już po 2 walkach UFC zastanawiało się nad nowymi propozycjami. 😉

 6. Nie chciałbym czegoś żałować. Jak moje dzieci zapytają mnie: "Tato, czego nie spróbowałeś w życiu?" – to będzie moja lekcja życiowa też na ich przyszłość. Warto walczyć o marzenia, warto się starać, warto chcieć czegoś całym sercem, bo marzenia się spełniają. Lepiej zaryzykować i ż̶a̶ł̶o̶w̶a̶ć̶  spróbować niż nie zaryzykować i żałować się czegoś nie zrobiło.

  Bardzo ładnie panie Gamrot :deniroclap:

  Niech Ci się wiedzie :conorsalute:

 7. Wow, 350k to świetne pieniądze – jeśli prawda, super.

  40k+40k w takim razie robiłoby robotę i jest pewnym "standardem" w UFC, osiągalna kwota dla Mateusza. Fajnie. Oby już po 2 walkach UFC zastanawiało się nad nowymi propozycjami. 😉

  Jeśli by faktycznie tyle miał, a kontrakt przykładowo na 3 walki na start to ma bańkę w rok jeśli będzie chciał regularnie walczyć. Ładnie, świetne pieniądze. Wiadomo, że podatki, kasa dla teamu, managera, ale to i tak sporo.

  Pomimo, że za nim nie przepadam, to jakoś ekscytuje mnie trochę ten angaż.

 8. Jeśli by faktycznie tyle miał, a kontrakt przykładowo na 3 walki na start to ma bańkę w rok jeśli będzie chciał regularnie walczyć. Ładnie, świetne pieniądze. Wiadomo, że podatki, kasa dla teamu, managera, ale to i tak sporo. Pomimo, że za nim nie przepadam, to jakoś ekscytuje mnie trochę ten angaż.

  Pamiętaj, że jak podda Mustafaeva albo rozpierdoli go w mak to POTN będzie możliwość dostać na takich mniejszych galach. 50k$ to świetny zastrzyk gotówki, a podatki w Abu Dhabi jeśli dobrze pamiętam "atrakcyjne" dla zawodników (tak chyba mówiła menadżerka Jano).

 9. Wszystko ładnie tylko że tych fighterów którzy biora za więcej niż podstawowe 10 tysi, łatwiej zwalniaja w razie porazek.

 10. Nawet nie chce mi się znęcać nad znawcami, wg których Gamer jako "noname" z drugiej setki jakiegoś rankingu miał nie mieć szans na godziwą wypłatę. :conorsalute:

 11. Nawet nie chce mi się znęcać nad znawcami, wg których Gamer jako "noname" z drugiej setki jakiegoś rankingu miał nie mieć szans na godziwą wypłatę. :conorsalute:

  A to już wiesz, ile dostał?

 12. Tak, o dolcach. Z tego co @respect pisał to za Parke dostał 350tys zł. Więc myślę, że 40+40 albo 45+45.

  Przyznam szczere, że fakt, że w UFC zarobi więcej trochę mnie zaskoczył. Później przykminilem, że żeby to osiągnąć wystarczy „tylko” 35+35. Oczywiście trzeba wygrać. W ksw chyba podstawa zawsze jest sporo większa od dodatkowej wypłaty za zwycięstwo a nie tak jak w ufc 50/50

 13. I to pieprzenie.. "niezbyt go lubię ale.."

  Kogo to obchodzi?

  Kolejny Polak w lidze mistrzów.. zajebiście.

  Nakurwiasz Gamer.

 14. W 350 tys pln za ostatnia walke nie wierze, bo tyle to Pudzian dostawal i prawdopodobnie Mamed. Marketingowo inna liga.

  Gamerowi zycze zeby niezaleznie od tego gdzie zaczyna w UFC dostal z czasem kontrakt na 500 tys usd za walke. Jesli dobrze pamietam tyle dostaja czolowi zawodnicy swoich wag czy pretendenci do tytulu.

  Jedziesz z nimi tam!

 15. Też mi się wydaje mało prawdopodobne, żeby Gamrot dostał 350tys w ksw. A jesli to prawda to tym większy szacunek, że z tego zrezygnował i zaryzykował.

 16. Pamiętaj, że jak podda Mustafaeva albo rozpierdoli go w mak to POTN będzie możliwość dostać na takich mniejszych galach. 50k$ to świetny zastrzyk gotówki, a podatki w Abu Dhabi jeśli dobrze pamiętam "atrakcyjne" dla zawodników (tak chyba mówiła menadżerka Jano).

  I jeśli się nie mylę to Mati ogarnął sam kontrakt bez menago? Czyli nie musi odpalać %, więc więcej zostaje dla niego.

 17. I jeśli się nie mylę to Mati ogarnął sam kontrakt bez menago? Czyli nie musi odpalać %, więc więcej zostaje dla niego.

  Wlasciciel i menago ATT ogarnia mu pewnie teraz tematy zwiazane z walkami tak wiec musi cos odpalac…

 18. I jeśli się nie mylę to Mati ogarnął sam kontrakt bez menago? Czyli nie musi odpalać %, więc więcej zostaje dla niego.

  Jeśli zrezygnował z usług Kowalika biorącego 10% to pewnie na rzecz kogoś, kto będzie mu ogarniał kompleksowo w USA wszystkie tematy. Nie wykluczałbym teamu managerskiego, który współpracuje z Aśką Jędrzejczyk. Sam na bank nie negocjował umów. Ale to tylko moje domysły, @respect pewnie ma lepsze informacje.

 19. Już pisałem wcześniej Mateusz wydaje mi się straci jedynie na sponsorach bo nie będzie ich miał na spodenkach no i zniknął tatuaże na brzuchu i plecach.  Reebok ma małą stawkę dla debiutantów. Swoją drogą jestem ciekawy bo Mateusz miał kiedyś podczas jednej walki miał na włosach wycięty napis swojego sponsora nie pamiętam jaki. Czy takie coś by przeszło w UFC??

 20. Reebok ma małą stawkę dla debiutantów

  Reeboka zaraz nie bedzie zobaczymy jakie stawki beda przy nowym sponsorze.

 21. W 350 tys pln za ostatnia walke nie wierze, bo tyle to Pudzian dostawal i prawdopodobnie Mamed. Marketingowo inna liga.

  Tylko 350 tys zł u Pudziana i Mameda? Morderczo niedoszacowałeś wypłaty tych dwóch :sos:

 22. Może też być tak, że gamer nie doczytał kontraktu i ta stawka jest łącznie za wszystkie cztery walki na kontrakcie, a nie za jedną :crazy:

 23. W 350 tys pln za ostatnia walke nie wierze, bo tyle to Pudzian dostawal i prawdopodobnie Mamed. Marketingowo inna liga.

  Gamerowi zycze zeby niezaleznie od tego gdzie zaczyna w UFC dostal z czasem kontrakt na 500 tys usd za walke. Jesli dobrze pamietam tyle dostaja czolowi zawodnicy swoich wag czy pretendenci do tytulu.

  Jedziesz z nimi tam!

  Niestety on nigdy do tego nie dojdzie… Max 150 +150 ale to by musiał powyjaśniać z pół dywizji… A na to się raczej nie zanosi

 24. Już pisałem wcześniej Mateusz wydaje mi się straci jedynie na sponsorach bo nie będzie ich miał na spodenkach no i zniknął tatuaże na brzuchu i plecach.  Reebok ma małą stawkę dla debiutantów. Swoją drogą jestem ciekawy bo Mateusz miał kiedyś podczas jednej walki miał na włosach wycięty napis swojego sponsora nie pamiętam jaki. Czy takie coś by przeszło w UFC??

  Bez szans. Nawet gdyby sobie na serio wytatuował to musiał by zakryć.

  Jr Smith z NBA wydziabał sobie supreme i musi grać w rękawie bo inaczej out

 25. Po walce okaże się jakie $ dostał.

  Na marginesie, podwójny mistrsz dostawał tylko tyle w KSW że pierwsza oferta UFC to przebiła ? Pytanie retoryczne

 26. Tylko 350 tys zł u Pudziana i Mameda? Morderczo niedoszacowałeś wypłaty tych dwóch :sos:

  Obecnie nie wiem, ale jeszcze 3-4 lata temu na pewno w tych okolicach byly to stawki dla tych dwoch. Teraz mozliwe, ze wiecej. Natomiast tak czy inaczej nie wierze, ze ktos poza glownymi postaciami zarabia wiecej niz 100 tysiecy za walke. Mowa o samej podstawie. Nie wierze, bo trenowalem w roznych klubach poczynajac od S4 za czasow trenera Jeleniewskiego a ostatnio na WCA konczac i nasluchalem sie troche rozmow na ten temat od osob ktore w KSW wystepowaly badz dalej wystepuja. Nie powiem, ze w KSW jest zle, bo jeszcze pare lat temu jak sam myslalem o startach wiem ile proponowaly organizacje niszowe i bylo to mniej niz tygodniowka magazyniera w stolicy, ale do UFC czy Bellatora nawet srednich zawodnikow droga jest bardzo daleka. Takie moje zdanie, oczywiscie kazdy moze miec inne.

 27. Tylko 350 tys zł u Pudziana i Mameda? Morderczo niedoszacowałeś wypłaty tych dwóch :sos:

  za 1 walkę? (nie mam na myśli kontraktu na 6 walk) to ile % niedoszacował?

  sprawozdania finansowe nie kłamią – w całym roku 2017  gdzie było koloseum przychody ksw ok. 25 mln zł

  – a przecież trzeba odliczyć koszty organizacji, innych zawodników, no i zysk musi być, aby była dywidenda dla włodarzy

 28. Jeśli zrezygnował z usług Kowalika biorącego 10% to pewnie na rzecz kogoś, kto będzie mu ogarniał kompleksowo w USA wszystkie tematy. Nie wykluczałbym teamu managerskiego, który współpracuje z Aśką Jędrzejczyk. Sam na bank nie negocjował umów. Ale to tylko moje domysły, @respect pewnie ma lepsze informacje.

  myślę że przy aktywnym wsparciu JJ (która zna decydentów prywatnie) i jego umiejętnościach, to była tylko papierkowa robota do zrobienia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.