Jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce, Mateusz Gamrot w krótkiej rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla Przeglądu Sportowego opowiedział o swoich planach na następny rok:

Marzeniem każdego sportowca z dużymi ambicjami są walki w UFC. Dostaję mnóstwo wiadomości od kibiców i wszystkim byłoby bardzo miło, gdyby w 2020 roku zobaczyli mnie w oktagonie – zaznacza 28-letni Mateusz, od dawna zapewniający, że wypełnił wszystkie zobowiązania wobec dotychczasowego pracodawcy, czyli KSW.

Niepokonany Gamrot (MMA 15-0, 1NC) ostatni raz w MMA walczył w grudniu 2018 roku i od tego czasu jest w sporze kontraktowym z organizacją KSW. Były podwójny mistrz KSW twierdzi, że stoczył już wszystkie walki z obowiązującej go umowy i jest wolnym zawodnikiem, z czym nie zgadza się organizacja KSW. W wywiadach obaj właściciele twierdzili, że do akcji po obu stronach wkroczyli prawnicy i to oni prowadzą teraz rozmowy:

Z Mateuszem rozmawiają nasi prawnicy, ma jakichś tam fenomenalnych doradców, którzy coś tam mu doradzają, ale raczej zrobi sobie krzywdę. Z nami należy rozmawiać, a nie prowadzić sprawy w taki sposób jak on. Jedynym elementem, który zwalnia go z kontraktu, jest kontuzja. Wiemy o tym, że walczy na innych zawodach sportowych niezwiązanych z MMA, a to tyczy się kar finansowych. Bronimy swojego interesu. Mateusz powinien przystąpić do rozmów z nami, nie wiem, jaki ma pomysł na swoją karierę. Ciężko to skomentować – powiedział Maciej Kawulski w rozmowie z naszym  portalem

Mateusz Gamrot wziął niedawno udział w prestiżowych mistrzostwach świata ADCC podczas których już w 1 walce trafił na bardzo mocnego Garry’ego Tonona (MMA 5-0). Amerykanin poddał „Gamera” duszeniem zza pleców.

Przypomnijmy, że Polak w maju zwakował pasy kategorii piórkowej oraz lekkiej KSW  twierdząć, że jego kontrakt się już skończył. Następnie w rozmowie z Andrzejem Kostyrą stwierdził, że doszło do nieporozumień, a na sam koniec swoją wersję wydarzeń przedstawił Martin Lewandowski.

35 KOMENTARZE

 1. Ciekawe info też od Pawła Kowalika

  A kto w przyszłym roku mógłby zasilić Ultimate Fighting Championship? Mówi się, że światowy potentat ma wręcz nadmiar zawodników i aktualnie zajmuje się głównie zwalnianiem tych, którzy przestali rokować korzystnie. Kowalik prowadzi jednak rozmowy w sprawie angażu Mateusza Rębeckiego (lekka, 70 kg) i Daniela Skibińskiego (półśrednia)

 2. Jak można jeden kontrakt odbierać w dwóch różnych światłach? Czy te zapiski są aż tak zawiłe.. żeby jedna i druga strona nie mogła się dogadać? Co to za kontrakt? Gdzie te otwarte relacje na linii prezes krs1-zawodnik? Gownoburza z niczego.. :enterthehorwitch:

 3. Jak można jeden kontrakt odbierać w dwóch różnych światłach? Czy te zapiski są aż tak zawiłe.. żeby jedna i druga strona nie mogła się dogadać? Co to za kontrakt? Gdzie te otwarte relacje na linii prezes krs1-zawodnik? Gownoburza z niczego.. :enterthehorwitch:

  co ja kurwa podpisałem?

 4. Jak można jeden kontrakt odbierać w dwóch różnych światłach? Czy te zapiski są aż tak zawiłe.. żeby jedna i druga strona nie mogła się dogadać? Co to za kontrakt? Gdzie te otwarte relacje na linii prezes krs1-zawodnik? Gownoburza z niczego.. :enterthehorwitch:

  można można, wystarczy ze jest partacko napisany

 5. Nie wykluczam, ba nawet jestem prawie przekonany, że kontrakty KSW mają jakieś przedziwne i cudaczne postanowienia typu "Zawodnik będący mistrzem organizacji nie może jej opuścić dopóki kula ziemska nie zacznie obracać się w drugim kierunku". Zakładam też, że Martin i Maciej – chociaż są geniuszami zła i w ogóle są prawie we wszystkim najlepsi – to nie są jakoś specjalnie ogarnięci w kwestiach prawnych i od tego zapewne mają ludzi. Ale ci ludzie powinni ich uświadomić, że istnieje coś takiego jak klauzule niedozwolone zwane także abuzywnymi. Zastrzegam, że nie znam wszystkich takich klauzul acz na zdrowy, chłopski rozum każdy kontrakt czy też po prostu umowa powinna być rozwiązywalna bądź to przez upływ czasu bądź przez oświadczenia stron.

  Abstrahując od powyższego, co prawda jakimś wielkim fanem Matiego nie jestem ale w tym pojedynku kibicuje mu jak jeszcze nigdy. Każda porażka włodarzy cieszy mnie niezwykle mocno.

 6. Pol roku przed angazem zawodnik jest badany na obecnosc srodkow dopingujacych dlatego nigdy nie jest tak ze ktos od tak podpiauje kontrakt i walczy chyba ze walczac u poprzedniego pracodawcy jest dogadany lub mu kontrakt na to pozwola a w tym przypadku tak nie jest. Jesli KSW bedzie skutecznie blokowalo amgaz do UFC (ktory uwazam ze jest wstepnie dogadany) to kazdy zawodnik z ambiacjami takimi jak ma Blachowicz czy Gamrot bedzie wolal dac kilka walk a mniejszych organizacjach dostajac potencjalnie slabszych rywali i spokojnie isc dalej niz wejsc w buty ktorych nie mozna zdjac. Gamrot jest TOP 3 Polskich zawodnikow bez podzialu na kategorie i jesli ma ambicjr i czuje sie na silach to wielka szkoda dla calego MMA nad Wisla aby tam nie poszedl bo moze zrobic nam wielka reklame badz np wyladowac poza jak Held.

 7. Nie wykluczam, ba nawet jestem prawie przekonany, że kontrakty KSW mają jakieś przedziwne i cudaczne postanowienia typu "Zawodnik będący mistrzem organizacji nie może jej opuścić dopóki kula ziemska nie zacznie obracać się w drugim kierunku". Zakładam też, że Martin i Maciej – chociaż są geniuszami zła i w ogóle są prawie we wszystkim najlepsi – to nie są jakoś specjalnie ogarnięci w kwestiach prawnych i od tego zapewne mają ludzi. Ale ci ludzie powinni ich uświadomić, że istnieje coś takiego jak klauzule niedozwolone zwane także abuzywnymi. Zastrzegam, że nie znam wszystkich takich klauzul acz na zdrowy, chłopski rozum każdy kontrakt czy też po prostu umowa powinna być rozwiązywalna bądź to przez upływ czasu bądź przez oświadczenia stron.

  Abstrahując od powyższego, co prawda jakimś wielkim fanem Matiego nie jestem ale w tym pojedynku kibicuje mu jak jeszcze nigdy. Każda porażka włodarzy cieszy mnie niezwykle mocno.

  przecież to wiadomo, wielu trenerów to mówiło

  jak jesteś mistrzem to kontrakt automatycznie się przedłuża

  o ile taka Lipski może to olać, bo i tak mieszka w Brazylii, to takiego Gamera na pewno dojadą prawnicy

 8. KSW puscilo 4 panujacych mistrzow do UFC (Blachowicz i Kowalkiewicz oraz Lipski i Koike). Dwoch ostatnich mozna od razu odpuscoc bo powod jest jasny za malo przynosili zyskow wzgledem oczekiwan.jesli chodzi o dwoch pierwszych teraz mozna zadac pytanie dlaczego ich tak a Gamera nie. Odpowiedz nie wydaje sie byc az tak trudna. Otoz na tamten czas mieli gwiazdy ktore bez problemu wypelnialy hale 4 razy w roku (Khalidov, Pudzianowski, Materla, Bedorf, Mankowski) a teraz? No wlasnie kto? Pudzianowski ktory jest u schylku, powracajacy Khalidov, Narkun ktory jednak w pojedynke najwiekszych hal nie wypelni, Janikowski rzucony szybko na gleboka wode w walce z Koleckim bedzie walczyl chyba o miano tego, ktory bedzie mial wejsc w buty Pudzianazagraniczni mistrzowie, ktorzy jednak medialnie nie zapewniaja splendoru zwlaszcza w wadze ciezkiej. Gamer swietnie nadaje sie na gwiazde ale ma wieksze aspiracje. Mysle ze KSW przespalo moment kiedy mogli bardziej promowac przyszle gwiazdy bo promocja obecnych szla im doskonale teraz te gwiazdy powoli zaczynaja schodzic ze sceny i zaczyna robic sie pustka. O to wlasnie caly ten ambaras

 9. KSW puscilo 2 panujacych mistrzow do UFC (Blachowicz i Kowalkiewicz). Teraz mozna zadac pytanie dlaczego ich tak a Gamera nie. Odpowiedz nie wydaje sie byc az tak trudna. Otoz na tamten czas mieli gwiazdy ktore bez problemu wypelnialy hale 4 razy w roku (Khalidov, Pudzianowski, Materla, Bedorf, Mankowski) a teraz? No wlasnie kto? Pudzianowski ktory jest u schylku, powracajacy Khalidov, Narkun ktory jednak w pojedynke najwiekszych hal nie wypelni, Janikowski rzucony szybko na gleboka wode w walce z Koleckim bedzie walczyl chyba o miano tego, ktory bedzie mial wejsc w buty Pudzianazagraniczni mistrzowie, ktorzy jednak medialnie nie zapewniaja splendoru zwlaszcza w wadze ciezkiej. Gamer swietnie nadaje sie na gwiazde ale ma wieksze aspiracje. Mysle ze KSW przespalo moment kiedy mogli bardziej promowac przyszle gwiazdy bo promocja obecnych szla im doskonale teraz te gwiazdy powoli zaczynaja schodzic ze sceny i zaczyna robic sie pustka. O to wlasnie caly ten ambaras

  Błachowicza i Kowalkiewicz puścili z 5 lat temu, od tego czasu trochę się rozwinęli

  Gamer im do niczego nie jest potrzebny, bo nigdy biletów czy PPV nie sprzedawał, ale trzeba go dla zasady dojebać, żeby inni mieli przykład

  zresztą to jest słuszne podejście

 10. KSW puscilo 2 panujacych mistrzow do UFC (Blachowicz i Kowalkiewicz). Teraz mozna zadac pytanie dlaczego ich tak a Gamera nie. Odpowiedz nie wydaje sie byc az tak trudna. Otoz na tamten czas mieli gwiazdy ktore bez problemu wypelnialy hale 4 razy w roku (Khalidov, Pudzianowski, Materla, Bedorf, Mankowski) a teraz? No wlasnie kto? Pudzianowski ktory jest u schylku, powracajacy Khalidov, Narkun ktory jednak w pojedynke najwiekszych hal nie wypelni, Janikowski rzucony szybko na gleboka wode w walce z Koleckim bedzie walczyl chyba o miano tego, ktory bedzie mial wejsc w buty Pudzianazagraniczni mistrzowie, ktorzy jednak medialnie nie zapewniaja splendoru zwlaszcza w wadze ciezkiej. Gamer swietnie nadaje sie na gwiazde ale ma wieksze aspiracje. Mysle ze KSW przespalo moment kiedy mogli bardziej promowac przyszle gwiazdy bo promocja obecnych szla im doskonale teraz te gwiazdy powoli zaczynaja schodzic ze sceny i zaczyna robic sie pustka. O to wlasnie caly ten ambaras

  Błachowicza i Kowalkiewicz puścili z 5 lat temu, od tego czasu trochę się rozwinęli

  Gamer im do niczego nie jest potrzebny, bo nigdy biletów czy PPV nie sprzedawał, ale trzeba go dla zasady dojebać, żeby inni mieli przykład

  zresztą to jest słuszne podejście

  Tylko kto za chwile bedzie sprzedawal a Gamrot jest dobrym materialem na promocje i za rok dwa moglby to robic a jak przeczytasz calosc to zobaczysz dlaczego wlasnie wtedy puscili mistrzow a teraz nie chca uwazam ze wtedy Balachowicz byl na podobnym poziomie potencjalu sprzedazowego a nawet ciut wyzej niz dzisiaj Gamrot

 11. Tylko kto za chwile bedzie sprzedawal a Gamrot jest dobrym materialem na promocje i za rok dwa moglby to robic a jak przeczytasz calosc to zobaczysz dlaczego wlasnie wtedy puscili mistrzow a teraz nie chca uwazam ze wtedy Balachowicz byl na podobnym poziomie potencjalu sprzedazowego a nawet ciut wyzej niz dzisiaj Gamrot

  Gamer jest lipny

  dwa pasy, w KSW z 10 walk wygranych i ma 30k lajków

 12. przecież to wiadomo, wielu trenerów to mówiło

  jak jesteś mistrzem to kontrakt automatycznie się przedłuża

  o ile taka Lipski może to olać, bo i tak mieszka w Brazylii, to takiego Gamera na pewno dojadą prawnicy

  Niewolniczy kontrakt.

  Pewnie to tylko kwestia dobrego papugi i czasu.

  Niech idzie do UFC i próbuje sił.

 13. przecież to wiadomo, wielu trenerów to mówiło

  jak jesteś mistrzem to kontrakt automatycznie się przedłuża

  o ile taka Lipski może to olać, bo i tak mieszka w Brazylii, to takiego Gamera na pewno dojadą prawnicy

  Dobra no ja rozumiem takie podstawowe rzeczy ale co jeśli np Gamer zwakował pas? Wtedy już nie jest mistrzem. Poza tym co to znaczy odnawia się automatycznie? W nieskończoność dopóki Gamer jest mistrzem? Chodzi mi o takie właśnie kruczki prawne, które mogą być nie do końca dopuszczalne.

 14. No mogą być zawiłe, gdzieś tam był temat że walka z Parke NC, co Gamer sprawdzał mu wytrzymałość siatkówki, wg włodarzy nie liczy się jako walka i wg nich powinien zawalczyć jeszcze jedną. Przecież te walki o pas fake belty to byle nie uznać że Gamer pasy zwakował. Dziwna akcja, ciekawe jak się rozwiąże. Obstawiam że Gamer będzie musiał z 800k zapłacić.

 15. No mogą być zawiłe, gdzieś tam był temat że walka z Parke NC, co Gamer sprawdzał mu wytrzymałość siatkówki, wg włodarzy nie liczy się jako walka i wg nich powinien zawalczyć jeszcze jedną. Przecież te walki o pas fake belty to byle nie uznać że Gamer pasy zwakował. Dziwna akcja, ciekawe jak się rozwiąże. Obstawiam że Gamer będzie musiał z 800k zapłacić.

  Nie sądzę. Gamer nie jest aż tak głupi żeby nie skonsultować tego z prawnikiem. Po drugie zobacz jak się nagle pod dupą zapaliło włodarzom i jakiego dostali wlurwa, że ktoś zaraz może obalić mit ich kontraktów.

 16. Może Gamrot im tych pasów fizycznie nie oddał?

  Jeśli tak to niech im Pocztexem wyśle czy innym DHLem.

  Włodarzy nie stać na zamówienie nowych bo PPV się ostatnio słabo sprzedają.

 17. zapewne księgowego ufc stać na wykupienie każdego kontraktu i to z większości sportów na świecie.

  pytanie tylko, czy to nazwisko jest tego warte.

 18. Miejsce Gamera jest w UFC taka jest prawda. Oby mu sie udalo. Ale cyrkowcow musi dupa piec czytajac wypowiedzi Gamera:beer:

 19. Marzeniem każdego sportowca z dużymi ambicjami są walki w UFC

  Proponuję zapytać Borysa czy to prawda. Najlepiej na konferencji KSW.

 20. Nie lubię za specjalnie  Gamera, ale życzę mu żeby dostał się do UFC. Tam zobaczymy czy jest tak dobry jak nam się wydaje czy jest tylko dobry w KSW.

 21. Podobno chodzi o te walke nc. K&l twierdzi ze skoro nc to sie nie odbyla i ma do wypelnienia kontraktu jeszcze jedna. Gamer znowu uwaza, ze kontrakt wypelnil, bo walczyl. a ze wynik nc to inna sprawa.

 22. Też marze o tej weryfikacji.

  Może i tak, ale myślę że paru solidnych by dał radę, poza tym nowe wyzwania mogą spowodować szybszy rozwój (np.Janek pewnie gdyby siedział w KSW to wątpię aby wszedł na ten poziom co jest)

 23. Tak bardzo mi to kurwa wszystko jedno. Gamrot wdał się w wojnę na przetrzymanie z krs1, wojnę, której nie ma szans wygrać. Serio komuś brakuje oglądania go w klatce? Pewnie na forum by się znalazło parę osób (nie idźcie tą drogą!), ale wśród targetu KSW, to gość pewnie został zapomniany w sekundę po jego ostatniej walce.

  Gamrot jest potrzebny K&L jak kurwie dziecko, naprawdę, w organizacji liczy się tylko marketing i hajs, więc albo jesteś freakiem i napełniasz kabzę, albo jesteś tanim Iciem z Bałkanów.

  A UFC obecnie też ma już trochę wyjebane na nieskazitelne rekordy i mistrzostwa innych organizacji, jeśli zawodnik nie jest ze Stanów lub krajów, w których widzą potencjał.

 24. Podobno chodzi o te walke nc. K&l twierdzi ze skoro nc to sie nie odbyla i ma do wypelnienia kontraktu jeszcze jedna. Gamer znowu uwaza, ze kontrakt wypelnil, bo walczyl. a ze wynik nc to inna sprawa.

  Nie chce mi się wierzyć, ze tylko o to chodzi.

  KiL pomimo, ze żyją w innej – odległej rzeczywistości, chyba nie są takimi idiotami. Chyba, ze są w kontrakcie jakieś szczegółowe zapisy dotyczące wyników walk… Wtedy to prawnik i menago Gamera musiałby postradać zmysły bo kary pewnie są grube.

  Jeśli chodzi tylko o interpretacje wyniku nc przy odbytej walce to raczej Gamrot ich w sądzie pozamiata i to oni mogą mu  jeszcze zapłacić odszkodowanie za blokowanie kariery.

 25. KSW puscilo 4 panujacych mistrzow do UFC (Blachowicz i Kowalkiewicz oraz Lipski i Koike). Dwoch ostatnich mozna od razu odpuscoc bo powod jest jasny za malo przynosili zyskow wzgledem oczekiwan.jesli chodzi o dwoch pierwszych teraz mozna zadac pytanie dlaczego ich tak a Gamera nie. Odpowiedz nie wydaje sie byc az tak trudna. Otoz na tamten czas mieli gwiazdy ktore bez problemu wypelnialy hale 4 razy w roku (Khalidov, Pudzianowski, Materla, Bedorf, Mankowski) a teraz? No wlasnie kto? Pudzianowski ktory jest u schylku, powracajacy Khalidov, Narkun ktory jednak w pojedynke najwiekszych hal nie wypelni, Janikowski rzucony szybko na gleboka wode w walce z Koleckim bedzie walczyl chyba o miano tego, ktory bedzie mial wejsc w buty Pudzianazagraniczni mistrzowie, ktorzy jednak medialnie nie zapewniaja splendoru zwlaszcza w wadze ciezkiej. Gamer swietnie nadaje sie na gwiazde ale ma wieksze aspiracje. Mysle ze KSW przespalo moment kiedy mogli bardziej promowac przyszle gwiazdy bo promocja obecnych szla im doskonale teraz te gwiazdy powoli zaczynaja schodzic ze sceny i zaczyna robic sie pustka. O to wlasnie caly ten ambaras

  Erbst w UFC ? To pierwsze słyszę…

 26. Ja kibicuje Mateuszowi żeby udało mu się wyrwać i iść po swoje jak Janek , a nie siedzieć w ksw  i udawać wielkiego herosa jak Materla, Mamed czy jeszcze kilku innych  którzy nie mieli jaj żeby zmierzyć się z najlepszymi tylko same odpady z ufc…

 27. Jak się wyrwie to szacunek. Jednak realistycznie  to nikłe szanse nawet na top 15.

  Nawet jak się nie uda nic wywalczyć to i tak szacunek za to że spróbował.

 28. Erbst w UFC ? To pierwsze słyszę…

  Ogolnie o zwolnienie z kontraktu mi chodzilo panujacych mistrzow a przy okazji Erbsta pod UFC podciagnalem. Widac ze ktos czyta ze zrozumieniem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.